İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Öğretmen kabul kararı mesaj attı kriter bilmiyorum istifa sendika dışı darısı bekleyenlere

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

İstifa edilmiş sendika 672 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bir düzenleme olacağına inanmam (ne kadar istesem de)

• Onaylama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 2 saat önce yazdı:

Ülkemizin düştüğü duruma bak, hukukun en tepesindeki insanlar bile kanunları, yasaları bir tarafa bırakıp kişiye göre farklı kararlar verebiliyor, çok yazık.

Bu güvenlik soruşturması iptali kararının 8e 7 ile verildiği bilgisinde hata olmuş. Bu karar esasında 14e karşı 1 ile alınmış (ve ilginç ama karşı oyu veren Muhammed Emin Kuz, Abdullah Gül tarafından atanmış). Bugün incelerken fark ettim.

http://kararlaryeni.anayasa.gov.tr/Karar/Content/5211f235-e50d-4493-a3ed-efde5611f003?excludeGerekce=False&wordsOnly=False

8e 7 ile verilen karar khklılara yapılan ilave tedbirler (pasaport tahdidi gibi) için Ohal Komisyonuna başvuramama kanununun iptaliydi. Bu üyelerin dağılımıyla ilgili bir bilgi ve gerekçeli kararı internette bulamadım.

Önemli not: Belki de bu kimin atadığının ne yönde karar vereceği konusunda (yandaş medyada yer alan haberler sebebiyle) ön yargılı davranmış olabiliriz. Nisan geçse de hemen ihraç khkları için verilecek Aym kararıyla ilgili telaşa kapılmayalım. Bir üyenin malum şahıs tarafından atanması hukuka açıkça aykırı bir karar verecek derecede yandaş olduğunu göstermez.

Şu anda Aym'nin verilmiş olan iki kararı ile ilgili açıklamalarını takipte kalalım, görürsek burada paylaşalım. Birisi bu "ilave tedbirler" için gerekçeli karar, diğeri de noterlik kanunundaki "iltisak ve irtibat" için verilen karar.

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 4

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ali akca, 16 saat önce yazdı:

Bir şey çıkmaz Beraat alırsınız yüzde 100..ea kod olup mahkemeyi çıkanların neredeyse hepsi beraat etti.

inşaallah beraat verilir. ben sizinki gibi takipsizlik verilir ümidinde idim. ama dava açılmış. red gelince bir kez daha yıkılmıştım. dava açılınca yine içimden birşeyler koptu gitti.

ea kodlaması ile ilgili takipsizlik almışsınız. Sizden rica etsem özelden takipsizlik kararınızı gönderebilir misiniz? mahkeme savunmamda emsal olarak kullanmak için. tabi kişisel bilgilerinizi kullanmayacağım. kararınızın bilgilerini sadece yazacağım savunmama. inşaallah olumlu kararınızı bekliyor, teşekkürler ediyorum.

EGM  701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Toros

administrator, 09.01.2020 - 17:59 yazdı:

Merhabalar reprezantlik icin basvuru yapacagim sizce khk lı olmamdan dolayi sorun cikar mi diplomamda askeri okul yaziyor istifa ettim mi desem ihrac oldugum anlasilir mi yorumlarinizi bekliyorum ozellikle reprezantliga daha once basvuran varsa aydinlatir misiniz 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), eski Korgeneral Metin İyidil'in darbe girişimi davasında aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını kaldıran, beraatine ve tahliyesine karar veren Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20'nci Ceza Dairesi heyetinin görev yerleri değiştirildi.

Alınan bilgiye göre, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminin ardından yargılandığı Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesince "ağırlaştırılmış müebbet hapis" cezasına çarptırılan Metin İyidil hakkında, beraat ve tahliye kararı veren Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20'nci Ceza Dairesinin başkan ve üyeleri hakkında inceleme başlatıldı.

Teftiş Kurulunca yapılacak inceleme sonucu hazırlanacak müfettiş raporunun ardından heyet hakkında karar verilecek. Teftiş Kurulu, konuyla ilgili bir kusur olup olmadığını inceleyecek.

Konunun önemi nedeniyle Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20'nci Ceza Dairesinin başkan ve üyelerinin başka illerde görevlendirilmelerinin uygun görüldüğü de belirtildi.

günün başlığı bu bence..

adam alt mahkemeden ağırlaştırılmış müebbet almış, üst mahkeme beraat ve tahliye vermiş..

HSYK tüm üst mahkeme heyetini başka illere sürmüş..

üst mahkeme heyeti çikita muz demiş...alt mahkeme kadirli turpu olarak görmüş dava konusunu:)

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 14 dakika önce yazdı:

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), eski Korgeneral Metin İyidil'in darbe girişimi davasında aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını kaldıran, beraatine ve tahliyesine karar veren Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20'nci Ceza Dairesi heyetinin görev yerleri değiştirildi.

Alınan bilgiye göre, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminin ardından yargılandığı Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesince "ağırlaştırılmış müebbet hapis" cezasına çarptırılan Metin İyidil hakkında, beraat ve tahliye kararı veren Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20'nci Ceza Dairesinin başkan ve üyeleri hakkında inceleme başlatıldı.

Teftiş Kurulunca yapılacak inceleme sonucu hazırlanacak müfettiş raporunun ardından heyet hakkında karar verilecek. Teftiş Kurulu, konuyla ilgili bir kusur olup olmadığını inceleyecek.

Konunun önemi nedeniyle Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20'nci Ceza Dairesinin başkan ve üyelerinin başka illerde görevlendirilmelerinin uygun görüldüğü de belirtildi.

günün başlığı bu bence..

adam alt mahkemeden ağırlaştırılmış müebbet almış, üst mahkeme beraat ve tahliye vermiş..

HSYK tüm üst mahkeme heyetini başka illere sürmüş..

üst mahkeme heyeti çikita muz demiş...alt mahkeme kadirli turpu olarak görmüş dava konusunu:)

komedi gibi. adaletin düştüğü hale bak. şimdi hangisi doğru karar? veya hakimler nasıl bağımsız karar verebilecekler.

acaba elmamı desek çıkar adalet, yoksa armut mu?

• Şaşırma 1

EGM  701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

HSYK son noktayı koymuş ama helal olsun...

^^benim adım Tatar Ramazan ben bu oyunu bozarım....^^  :))

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

701 sayılı KHK ile polis memurluğundan ihraç edildim. İdari soruşturmam ohal komisyonunda, Adli soruşturmam temiz. Kodlamam olup olmadığını nerden öğrenebilirim? 

Güncelleme • • kaderine_razi

701-EGM-kyok-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
kaderine_razi, 16 dakika önce yazdı:

701 sayılı KHK ile polis memurluğundan ihraç edildim. İdari soruşturmam ohal komisyonunda, Adli soruşturmam temiz. Kodlamam olup olmadığını nerden öğrenebilirim? 

devam eden adli soruşturman olmadığına ve ifade almak suçlama vb. bir durum yoksa adliyeden öğrenmen zor..

bulunduğun ilde bu işi kom ya da tem şube yürütüyordur..tanıdık bulabilirsen oradan bilgi alabilirsin..

oradan da bilgi alma şansın yok ise komisyon kararını beklersin..

inşallah olmaz...ret olursa kodlama bilgin diğer 701 ret kararlarında olduğu gibi paylaşılır karar metninde..

bence hiç uğraşma kodlama bilgisi vs için..komisyon kararını bekle ona göre hareket et.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...