İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

defterdarzade, 29 dakika önce yazdı:

Karar nihayet verildi. Ret maalesef. 2017 takipsizlik vardı. Herhangi bir kriter yoktu. Kurum başbakanlık. KHK 672. 

Karar gelince yazan red gerekçesini paylaşırım. Şaşırmadım desen yalan olur. Ümidim vardı kabul yönünde açıkçası. 

Hayırlısı olsun. Kızgınım ama nedense hissizim. Allah bu haksızlığı yaşatanlara misliyle aynı şeyleri yaşatsın. Ne diyeyim. 

Geçmiş olsun hocam.Bu kadar bekletip bu saatten sonra Red vermeleri gerçekten can sıkıcı.Hepimiz aynı kaderi taşıyoruz .Kurbanlık koyun gibi bekliyoruz maalesef.En kötüsü birazcık umudumuz vardı o gittikçe sönüyor.

Rabbim kolaylık göstersin inşallah İdareden dönersiniz.

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
defterdarzade, 37 dakika önce yazdı:

Karar nihayet verildi. Ret maalesef. 2017 takipsizlik vardı. Herhangi bir kriter yoktu. Kurum başbakanlık. KHK 672. 

Karar gelince yazan red gerekçesini paylaşırım. Şaşırmadım desen yalan olur. Ümidim vardı kabul yönünde açıkçası. 

Hayırlısı olsun. Kızgınım ama nedense hissizim. Allah bu haksızlığı yaşatanlara misliyle aynı şeyleri yaşatsın. Ne diyeyim. 

Geçmiş olsun.Birikimli ve zeki insanlara adaletin daha geç tecelli edeceğini görmek daha üzücü.

• Beğeni 1

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Biraz da gerçekleri konuşalım.Benzetmek gibi olmasın notuyla bir kitaptan alıntı paylaşıyorum.okurken sosyal medyadaki kral trolleri ve benzerlerini aklınıza getirebilirsiniz.

'' Auschwitz'deki tutukluluğumun
sürdüğü yıl boyunca Alberto D. en yakın dostumdu: İriyarı, cesur
bir gençti; sıradan insanlara oranla daha ileri görüşlüydü, bu
nedenle kendilerine avutucu yanılsamalar kurup, bu yanılsamaları
paylaşan birçok kişiye karşı eleştirel bir tutum içindeydi
("Savaş iki hafta içinde sona erecek", "Artık aramızdan insan seçilmeyecek",
"İngilizler Yunanistan' da karaya inmişler", "Polonyalı
partizanlar bizi kamptan kurtaracak", vb. Bunlar hemen
her gün dolaşan söylentiler olup, anında gerçeklik tarafından
yalanlanıyordu). Alberto 45 yaşındaki babasıyla kampa nakledilmi
?ti. 1944 Ekiminde büyük seçim kapın dayandığında, Al
berto'yla ben bu olayı korku, bir şey yapamamanın öfkesi, isyan,
teslimiyet gibi duygularla, ancak rahatlatıcı bir gerçeğe sığınma
yoluna gitmeden değerlendirmiştik. Seçim gerçekleşti,
Alberto' nun "yaşlı" babası gaz odası için seçilenler arasındaydı
ve Alberto birkaç saat içinde değişti. Ona İnandırıcı gelen söylentiler
duymuştu: Ruslar yakındaydı, Almanlar artık kıyımı
sürdürmeye cesaret edemezlerdi; bu ötekiler gibi bir seçim, yani
gaz odaları için bir seçim değildi. Zayıf düşmüş, ancak tekrar eski
güçlerine kavuşabilecek -öyle ya çok yorgun, ama hasta olmayan
babası gibi- tutukluları seçmek için yapılmış bir seçimdi;
hatta onları nereye göndereceklerini bile biliyordu, onlar
uzağa değil, Jaworzno'ya gönderilecekti: İyileşmekte olan ve
yalnızca hafif işlerde çalışabilecek kimselere ayrılmış özel bir
kampa.
Tabii Alberto'nun babası bir daha görülmedi''

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
defterdarzade, Bir saat önce yazdı:

cok gecmis olsun, ben de umutsuzca beklemedeyim. hocam sakincasi yoksa basbakanliktan once hangi kurumda gorev yaptiginizi soyleyebilir misiniz, anonim durumunuzu bozmayacaksa tabi. 

umarim bundan sonra her sey dilediginizce ve cabucak gerceklesir.

• Beğeni 1

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ase46, 10 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar 10 ocakta kabul kararımı gördüm.17 ocakta sağlık  bakanligi evragimi gönderdi 2020 yılı 25 nolu karar.

Hala ise başlatmışlar.bakanliktan yazımın gelmesini bekletiyorlar

Hayırlı olsun. Hala başlamadınızmı?Şaşırdım doğrusu bugüne kadar duyduklarım 3- 4 gün içinde başladı. Beni de daha arayan soran olmadı. Sağlık müdürlüğünden. Tebligatta gelmedi. Kabul kararımı pzt gördüm. O zaman ben de biraz daha bekliyeceğim. 

675 KHK SAĞLIK BAKANLIĞI KOMİSYON İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

"672'den red gelmiyor artık" söylemimizde sn @defterdarzade'nin kararıyla  çöküverdi. Allah sabır ve gayret versin.

Vicdan lazım. Bu saate, bu tarihe dek beklet sonra red ver. Bu kararı bir sene önce de çıkarabilirdi komisyon. Zulmün kuyruklu hali olmuş, maalesef. 

Allah hepimizin yardımcısı olsun 

Güncelleme • • GamerTeacher63
  • Beğeni 1
  • Onaylama 4

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Guardian Bizim bakanlık 672 de kurum kanati ne olursa olsun dikkate almadan o şekilde ihraç ettiler. Bizim kurumda komisyon kişileri tek tek çağırıp görüşme yapmaya başlamıştı ama birkaç kişi ile görüştükten sonra o günlerden birinde KHK çıktı. Tabi biz saf saf beklerken o listelerden adını khk yayınlanmadan çıkarttıranlar olmuş. Bunu sonradan öğrendik.  Sizin ihraç olduğunuz khk 701 imiş . Önlerinde bol bol vakit vardı. Ya 672 de olduğu gibi dikkate almadılar ya da aceleleri vardı bi ihraç edelim de sonra bakarız dediler. 

@defterdarzade Geçmiş olsun sayın hocam. Üzücü ama elden gelen birşey yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Beğeni 3
  • Teşekkür 2

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
defterdarzade, 2 saat önce yazdı:

Çok geçmiş olsun Sn @defterdarzade...

Çok üzüldüm. Kriterinizin olmadığını hatırlar gibiyim eski forumdan. Beklenmeyen bi karar daha. Kötü olmuş. Sağlık olsun, idare mah. dönersiniz inşallah...

?

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eukelade, 3 saat önce yazdı:

@Guardian Bizim bakanlık 672 de kurum kanati ne olursa olsun dikkate almadan o şekilde ihraç ettiler. Bizim kurumda komisyon kişileri tek tek çağırıp görüşme yapmaya başlamıştı ama birkaç kişi ile görüştükten sonra o günlerden birinde KHK çıktı. Tabi biz saf saf beklerken o listelerden adını khk yayınlanmadan çıkarttıranlar olmuş. Bunu sonradan öğrendik.  Sizin ihraç olduğunuz khk 701 imiş . Önlerinde bol bol vakit vardı. Ya 672 de olduğu gibi dikkate almadılar ya da aceleleri vardı bi ihraç edelim de sonra bakarız dediler. 

@defterdarzade Geçmiş olsun sayın hocam. Üzücü ama elden gelen birşey yok.

Ben 3 Ağustos 2016 da gözaltına alındım. Müfettiş sorgusu da yapıldı bana. Hiç açığa alınmadım. Soruşturma devam ederken bakanlık 3 defa bağlı olduğum komisyona görüş sormuş. Hem Çalıştığım kurum hemde bağlı olduğum komisyon olumlu görüş vermiş. ( İdare mahkemesi aşamasında dosya ekinde gizli ibareli evraklar içerisinde gördüm) Hatta savcılık kyok verilecek diye fezleke düzenlemiş. Neden İlk KHK larda ihraç olmadım bilmiyorum. Ama idare mahkeme dosya ekinde gizli evraklar içerisinde ihraç olmadan iki gün önce torbaya konmuşum. Hemde kyok alacağım belli iken. ( İhraç olduktan yedi ay sonra KYOK aldım). 701 KHK hatırlarsınız dört beş gün gecikmişti. Hatta dönemin başbakanına muhabirler neden gecikti diye soruyorlardı. O da arkadaşlar ekleme yapıyorlar demişti. İşte o eklemelerden biride benim. Ohal de biteceği için alelacele ihraç ettiler. Herhalde biz atalım masumsa ohalden yada mahkemeden dönsün dediler. Ama benim takipsizlik evragimda benden daha fazla kriteri olan  insanlar hala çalışıyorlar. İhraç olsunlar demiyorum ama hakkaniyet yok. Sizin dediğiniz gibi kendisini ihraç torbasından cikartanlar olmuş. Ne diyeyim. Çalıştığım kurumdan bağlı olduğum komisyondan daha mı iyi tanıyacak beni bakanlık? İlla ihraç edip mağdur edecek işte. Allah'a havale ediyorum.

Güncelleme • • Guardian
  • Beğeni 2
  • Onaylama 3

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...