İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Ahmet Kara, 15 dakika önce yazdı:

Herkese hayırlı akşamlar, Tekemmül dilekçesi vermek zorunlu mu?Bir de süresi var mı acaba?

Hayırlı akşamlar. Kurum savunmasına cevap yazdıysanız o dilekçede dosyanın tekemmül edilmesini isteyebilirsiniz. 

Daşbırk, Bir saat önce yazdı:

Idare mahkemesine başvuru yaptıktan sonra nelere dikkat etmemiz lazım dosya tekemmül etmesi ne demek, bize savunma gönderip kuruma bizim savunma yazmamız mı birkereye mahsus dogrumudur bilgisi olan varsa yazabilirse sevinirim 

Dosyanın tekemmül edilmesini istemek. Dosyanın işleminin bitirilerek karar verilmesini istemektir. Kurum savunmasına isterseniz cevap yazabilirsiniz mecbur değil. Ama yazarsanız etkili olur. 

• Beğeni 1

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu trolleri  kapıdan kovsan bacadan giriyor Arkadaş yönetim bu işin başka kesin çözümü yok mu?

• Teşekkür 1

26 nisan açık 701 KHK ihraç-ea kodlama dışında kriter yok-takipsizlik-inceleme hala devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
GamerTeacher63, 8 dakika önce yazdı:

Senin mantığına göre yaşamayalım, hemen şurada ölelim. 

Valla ben suç işlemedim. Tek günahım -ki günah ya da suç sayılırsa-gereksiz bir müdür yardımcısının baskısına dayanamayıp sendikaya üye olmaktı. Sonra da istifa edip sendikamı değiştirdim. 

Ben senin karamsarlığına inat komisyondan döneceğimi, en geç idare mahkemesinden döneceğimi düşünüyorum. 

Eğer sen de sadece sendika kriterinden bekliyorsan bu karamsar düşüncenin artniyetli olduğunu düşünüyorum. 

Yo karamsar değilim, komısyondan döneceğimi düşünüyorum. Ama bu dönme olayı sadece biz iqde olunca bitmiyor, komısyondan dönemeyip haksız yere ret alan bir sürü insan var. Geçen seferde yazdım bizim sorunumuz olayı sadece kendımıze indirgemek iade olayım herşey bitsin modundayız, çok sığ bir düşünce.

ali akca, 10 dakika önce yazdı:

Bu trolleri  kapıdan kovsan bacadan giriyor Arkadaş yönetim bu işin başka kesin çözümü yok mu?

Sanırım trol diye bana dediniz ali bey, sizi uzun zamandan beri bu forumda takip ederim üye olmadıgım zamanlarda bile düşüncelerinize saygı duydum, 2 gün önce komısyondan ret aldıgınızı yazdınız görür görmez üzüldüğümü size iletmiştim. Beni şaşırttınız, ne desem bilemedim. Sağlık olsun umudunuzla bin yaşayın, söylenecek sözüm yok artık, oh olsun demedim bu zamana kadar kimseye, ama bundan sonra vardır devletin bir bildiği diyip geçeceğim, üzülmeye değmezmiş Allah herkese yardım etsin. Birdaha yazmamak üzere bu defteri kapatıyorum. İyi günler ?

• Katılmama 1

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Daşbırk, 2 saat önce yazdı:

Idare mahkemesine başvuru yaptıktan sonra nelere dikkat etmemiz lazım dosya tekemmül etmesi ne demek, bize savunma gönderip kuruma bizim savunma yazmamız mı birkereye mahsus dogrumudur bilgisi olan varsa yazabilirse sevinirim 

Dosyanın tekemmül etmesi dilekçeler aşamasının bitmesi ve ara karar vb. durumlarla bilgi ve belgelerin toplanmasi sonunda dosyanin karar verilecek hale gelmesidir. Dava dilekcenizi verirsiniz idareye teblig edilir idare savunma dilekcesi gönderir. O da size teblig edilir sizde savunmaya cevap yazarsiniz en son idarede cevaba cevap yazar. Eger en son cevapta yeni bir iddia veya aciklanmasi gereken bir husus olursa buna cevap vermeniz de mümkündür.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhreç Hakime, 6 dakika önce yazdı:

Dosyanın tekemmül etmesi dilekçeler aşamasının bitmesi ve ara karar vb. durumlarla bilgi ve belgelerin toplanmasi sonunda dosyanin karar verilecek hale gelmesidir. Dava dilekcenizi verirsiniz idareye teblig edilir idare savunma dilekcesi gönderir. O da size teblig edilir sizde savunmaya cevap yazarsiniz en son idarede cevaba cevap yazar. Eger en son cevapta yeni bir iddia veya aciklanmasi gereken bir husus olursa buna cevap vermeniz de mümkündür.

Aydınlatıcı cevaplarınız için teşekkür ederiz. Ben üst amir kanaati ve fişleme gerekcesiyle ret aldım. İdare mahkemesine kurum savunma yaptı. Ben de cevaba cevap dilekcesi yazdım. Üst amir değerlendirme raporunu istedim. Fakat 2 ayı geçti idare mahkemesi tekrar bunu kurumdan istedi kurum (egm) hala bir cevap yazmadı. Bunun bir süresi veya cevap verme zorunluluğu yokmu. 

• Beğeni 1

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@derebom 30 gün dilekceyi verme süresi fakat ek süre talep edebilir bu durumda mahkeme ek süre verir. Ek süre verilmemisse veya ek sure verildigi halde o sürede dolmuşsa dosyanin tekemmul ettirilmesi gerekir bu durumda dosyanin tekemmulu ettirilmeso icin dilekce verebilirsiniz. Tekemmül ettikten sonra hemen karar veremiyorlar tabi yogunluktan öylece bekliyor bazen aylarca

• Beğeni 1

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhreç Hakime, 7 dakika önce yazdı:

@derebom 30 gün dilekceyi verme süresi fakat ek süre talep edebilir bu durumda mahkeme ek süre verir. Ek süre verilmemisse veya ek sure verildigi halde o sürede dolmuşsa dosyanin tekemmul ettirilmesi gerekir bu durumda dosyanin tekemmulu ettirilmeso icin dilekce verebilirsiniz. Tekemmül ettikten sonra hemen karar veremiyorlar tabi yogunluktan öylece bekliyor bazen aylarca

Teşekkür ediyorum. Cevaba cevap dilekcesinde dosyanın tekemmül edilmesini istemiştim zaten. Peki bu durum lehimize olmazmı. Kurumun olmayan bir değerlendirme raporunu sunamayışı. Raporun biri ihraç olmadan 4 ay önce biriside ihracımdan bir gün sonra 2016 yılı. Fakat ben kyok aldım. 2017 tarihli 2 ayrı irtibat ve iltisakı yoktur polis raporu var ve kyok da yazıyor. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Çıkamıyorlar işin içinden. Başka bir kurum olsa komisyondan dönmüştüm çoktan 

• Beğeni 1

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhreç Hakime, 2 saat önce yazdı:

Syn @Muhreç Hakime, bende bir şey sormak istiyorum size.

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 senemizi yediniz be beyin özürlüler sizi. Kusura bakmayın dostlar yükseldim gece gece.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...