İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

black board, 19 dakika önce yazdı:

Ankara ama oturdugunuz ile veriliyor

Vermiş  oldugunuz bilgiler icin teşekkür ederim.

Yani şunu mu anlamalıyız? 

Ankara araştırma merkezi beni ikamet ettiğim ilde veya ilçe de herhangi bir kuruma atıyor. 

Doğru mu?

701 KHK EGM KYOK .KODLAMA  SC.22.05.2020 KOMİSYON İNCELEME  KOSKOCAMAN RET.TEBLİĞ EDİLDİĞİN DE İDARE MAHKEMESİNE  BAŞVURACAĞIZ. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
black board, 44 dakika önce yazdı:

Ankara ama oturdugunuz ile veriliyor

ikamet ili için dilekçelerin alındığını duydum ancak halihazırda valilik bünyesinde başlayanlar var mı bildiğiniz?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benimle ilgili bir fıkra anlatayım size ?

İhraç olduktan 10 ay sonra kurum tarafıma aylıktan kesme cezası vermişti. Olurda iade olacaksam dosyamda bulunsun diye 

Fırsattan istifade müfettiş husumetli olduğum bütün tayfayı toplamış kendilerince uydurmuşlar bşşeyler alakasız şeyler vay arkadaş şuan norveçte bir sahil kasabasında balık tutsaydım ne olurdu sanki 

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1

677 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ta en başından bunca mağdurun ortak özelliği ne diye düşünüp duruyorum. Ekşide biri feto ile fotoğraflarının olmaması yazmış. Olunca "joker gibi" bütün suçlamalardan koruyor demiş. Enteresan bir iddia.

• Beğeni 3
  • Kahkaha 1
  • Şaşırma 2
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ohal bürosunda  ikametimi değiştirdiğimi kaydettirmeme rağmen ,mernistede şu anki adresim olmasına rağmen red kararı eski adresimin bulunduğu ilçe emniyetteymiş ama aradan 7 -8 ay gecti ben bu durumda hakkaybı yaşarmıyım  şimdi iletişime gecmeye çalışıyorum ancak ilçe emniyetin santralini açan yok   amcam istanbulda o gitse ona verirlermi sizce

677 EGM kritersiz ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ori93, 3 saat önce yazdı:

ikamet ili için dilekçelerin alındığını duydum ancak halihazırda valilik bünyesinde başlayanlar var mı bildiğiniz?

Var devrem, tanıdığım bir arkadaş(memurlar nette vip polis nickli) Kayseri valiliğe geçti 10 gün önce. Kendisi twitterde faal( Güven ÖzTürk)

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

iyi günler arkadaşlar benim 20 ay sendika vardı.ilk kurulduğunda da sendika vardı ama ne kadar var tam bilmiyorum eylül 2019 da kyok aldım okul müdürüyle aram iyi kimse arayıp sormamış iade olma şansım var mı başkada bir kriterim yok arkadaşımın hatır için üye oldum ki lanet olsun sendikasına da hayatımı mahvetti

• Beğeni 1

672 Meb~kyok~inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bernoli, 24 dakika önce yazdı:

iyi günler arkadaşlar benim 20 ay sendika vardı.ilk kurulduğunda da sendika vardı ama ne kadar var tam bilmiyorum eylül 2019 da kyok aldım okul müdürüyle aram iyi kimse arayıp sormamış iade olma şansım var mı başkada bir kriterim yok arkadaşımın hatır için üye oldum ki lanet olsun sendikasına da hayatımı mahvetti

Başkaca bir iddia yoksa yüksek olasılıkla iadeniz hayırlı olsun.

• Beğeni 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadslar MEB de kurum görüşü neye göre aliniyor acaba forumda ve face de takip ettigime göre sadece sendikadan bekleyip kurum görüşü alınmayan çok kişi var kurumdan haber gelmediği sürece komisyondan karar beklemeyelim mi yorumunuz 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
seco1983,, Bir saat önce yazdı:

ohal bürosunda  ikametimi değiştirdiğimi kaydettirmeme rağmen ,mernistede şu anki adresim olmasına rağmen red kararı eski adresimin bulunduğu ilçe emniyetteymiş ama aradan 7 -8 ay gecti ben bu durumda hakkaybı yaşarmıyım  şimdi iletişime gecmeye çalışıyorum ancak ilçe emniyetin santralini açan yok   amcam istanbulda o gitse ona verirlermi sizce

amcaya vermezler. bizzat sana tebligat yapılması  lazım.  tebligat yapılır yapılmaz 60 gün süre var mahkeme için.  evrak neredeyse veya yakındaysa gidebileceğin şekilde, bizzat gidip elden tebliğ yaptırın kendinize. 

Ebediyatçı, Bir saat önce yazdı:

Var devrem, tanıdığım bir arkadaş(memurlar nette vip polis nickli) Kayseri valiliğe geçti 10 gün önce. Kendisi twitterde faal( Güven ÖzTürk)

tşk devrem. bulunduğun ilde daha yeni yeni göreve başlama yapılıyor o zaman. benim için de moral oldu bu haber. son aşamada durumumuz uyarsa şayet kendi memleketinde tatil izin v.s. huzurla görev yapmak gibisi yok. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Yeni Oluştur...