İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

@fikirfikri  teşekkür ederim cevap için sizde de pasif banka vardı yanlış hatırlamıyorsam. Acaba hangi yılda açtınız hesabı bi de kapattınız mi

672 incelemeye devam sendika banka -hesap açma adlı işlem yok İşkur 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gökdu672, 3 dakika önce yazdı:

@fikirfikri  teşekkür ederim cevap için sizde de pasif banka vardı yanlış hatırlamıyorsam. Acaba hangi yılda açtınız hesabı bi de kapattınız mi

kapatmadım 2013 olabilir

sendika 26 ay 672  eylül kurum görüşü olumlu pasif banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Qwerty, 1 saat önce yazdı:

2016 yılına kadar borç, icra nedir bilmezdim, bizim kurum da vakifbankla anlaşmalıydı, aylık 1200 lira ödemeli 60 ay vadeli 36 ayı ödenmiş 24 ay taksit kalmışken 675 ile ihraç oldum, krediyi rahmetli babama çekmiştim 2013 yılında, 2015 24 Eylül kurban bayramının 1.günü hayatımın en güzel 7 yılını (18-25) verdiğim kişinin düğünü olduğu gün babamı kaybettim, ihraçtan sonra 5 kuruşsuz kaldım hiçbir yan gelirim yoktu mayıs 2017ye kadar yaklaşık 8 ay işsiz kaldım geçimimi zor sağlıyor karnımı zor doyuruyordum kredi ödeyecek imkanım hiç yoktu, Şubat 2017 'de ihraçtan 4 ay sonra yıllarca aynı işi yaptığım birçok zamanımızın beraber geçtiği çok sevdiğim bir arkadaşım (icra memuru) ile birlikte Vakıfbank denen bankanın avukatı evime hacze geldi. Sonuç olarak borcu hâlâ ödeyemedim gün geçtikçe artıyor faiz işliyor, ödeyecek durumum hiç olmadı çünkü işe almıyorlar. 3 yıldır kaçak göçek sigortasız belirli yerlerde çalıştım şu an 3 aydır yine işsizim.

Ama yine diyorum ki Allah büyük, elbet bir gün bize de kader gülecek, rızkımızı keserse canımızı alırmış, bu da bir imtihandır. 

Burda olan hepimizin birçok problemi sıkıntıları var elbet, çok zor günler geçirdik geçirmeye de devam ediyoruz, elimizden gelen (şahsen benim) sabır ve dua.. 

Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün, yardımcımız olsun inşaallah.

Selametle.

Yahu dedim ki ben bunu ne zaman yazdım. Olaylar kısmen tutuyor (KHK sayısı Vakıfbank kredisi- cenaze ve haciz tutmuyor). Şu anda bende işsizim, bu caresizlik öldürecek beni. Bir şey olacaksa artık şimdi olsun :((

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mmm, 2 dakika önce yazdı:

Yahu dedim ki ben bunu ne zaman yazdım. Olaylar kısmen tutuyor (KHK sayısı Vakıfbank kredisi- cenaze ve haciz tutmuyor). Şu anda bende işsizim, bu caresizlik öldürecek beni. Bir şey olacaksa artık şimdi olsun :((

Allah yardımcımız olsun, malesef aynı işsizlik ve çaresizlik bende de var şu an.

• Üzülme 2

Adalet Bakanlığı 675 Ret idari süreç yok. Zalimin sesi çok çıkar belki ama; son sözü mazlum söyler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@fikirfikri teşekkür ederim. Ben de12 ay sendika 2016 Nisan da istifa bi de 2014 Şubat ayı banka hesabı açmaya var iskur kurum sizce umutlanmali miyim. Herkesin fikrini alabilirim. Ayrıca kurum arandı mi bilmiyorum. 

672 incelemeye devam sendika banka -hesap açma adlı işlem yok İşkur 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gökdu672, 21 dakika önce yazdı:

@fikirfikri teşekkür ederim. Ben de12 ay sendika 2016 Nisan da istifa bi de 2014 Şubat ayı banka hesabı açmaya var iskur kurum sizce umutlanmali miyim. Herkesin fikrini alabilirim. Ayrıca kurum arandı mi bilmiyorum. 

inşallah iade olursunuz benzer durumdayız

sendika 26 ay 672  eylül kurum görüşü olumlu pasif banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim de sorum olacak. 2014 Haziran’da bes açıldı. Kredi kartı verildi hesaba para giriş çıkış yok. Ziraatten kart borcu yatıyor.        Çocuğun okulu 2014 2015 ve 2015-2016 .              Çok az bir ücret (2000) kadar servis parası denmişti. Eşimin iş bankası kartından çekildi.        Ve tabi sendika.   Bekliyorum hala. Sonuç ne olur acaba?

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@farahzeynep hocam kurum görüşünü hala çözemedik. Kurum görüşü alınmadan da iade oldum diyen var. Hatta geçen gün bu platformda bir arkadaş da bahsetmişti. Sendika ve gazete den kurum görüşü alınmadan bir tanıdığı iade olmuş. Ben de eşim için bekliyorum, kriter sendika, hala ses yok. Dosya sırası gelince son aşamada kurum görüşü gerek görülürse alınıyor sanırım. Bekleyenler adına bu konuya hakim olan arkadaşlar aydınlatırsa seviniriz. 

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Qwerty, 58 dakika önce yazdı:

Allah yardımcımız olsun, malesef aynı işsizlik ve çaresizlik bende de var şu an.

Evet şu an kış mevsiminin ve piyasanın ekonomik en ağır olduğu dönemdeyiz.

Ama enseyi karartmaya gerek yok.Bazı fabrikalar yeni kuruluyor veya üretim kapasitesini arttırmak istiyor.Piyasa da nadir de olsa var.

Tavsiyem bildiğiniz ve gördüğünüz tüm fabrikalara gidip müracaat edin.Çalınmadık kapı bırakmayın.

Ben bugün itibariyle aynı sektörde yeni işime başladım.Eski iş yerimin durumu pek parlak değildi.Ben de iş teklifi gelince bunu iyi değerlendirdim.( yeni yerim kurulalı 4 ay oldu ve büyüyor.)

Eminim çalışınca kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Şimdilik elimden gelen bu.

Allah yardımcınız olsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Edep, 24 dakika önce yazdı:

Benim de sorum olacak. 2014 Haziran’da bes açıldı. Kredi kartı verildi hesaba para giriş çıkış yok. Ziraatten kart borcu yatıyor.        Çocuğun okulu 2014 2015 ve 2015-2016 .              Çok az bir ücret (2000) kadar servis parası denmişti. Eşimin iş bankası kartından çekildi.        Ve tabi sendika.   Bekliyorum hala. Sonuç ne olur acaba?

sendika banka okul bunlar ilk tabloya bakınca bunların hepsinin bir arada olması olumsuz gibi duruyor.

ama banka BES şeklinde ve vadeli mevduat hesabında artış yok düzenli olarak..

komisyonun açıklamasına göre sadece okul kriterinden hiç kimseye ret vermemişler..

sendika ve banka hareketlerinden iade alan çok.

yine meb personeli olup bu üç kriterden de iade alan kararlar okuduk.

savcılık aşamasında sorunun yoksa, komisyon bu para hareketini pasif olarak görürse bence iade olursun.

hakkında hayırlısı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...