İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Komısyonda kalan dosyalarda varexin dediği gibi iade olacak olan da ret alacak olan da var hepsini zamana yaymışlar sırası geldiği zaman açıklıyorlar 20 bin dosyanın en az 15 bini ret Alacak bu kesin

• Teşekkür 1
  • Katılmama 3

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 19 saat önce yazdı:

Allah yardımcısı olsun... 

Ori93, 18 saat önce yazdı:

Twittera doğrudan bağlanmayı red etti diyor. değerli admin bu konuya bir el atarsa iyi olur. doğrudan bağlanalım linklere. 

yoksa profilde ayarı mı var?

Sennora, 14 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun mete hocama ateşi 37.2 normal , yüksek değil.diğer belirtiler de grip belirtisi.gribin sonunda balgamdan dolayı öksürük artar.dr. değilim 2 çocuğum var artı kronik bronşitim var.bence boşuna korkmaya gerek yok.hastalığın en önemli belirtisi yüksek ateş diye biliyorum

Umutlu, 13 saat önce yazdı:

Allah acil şifa versin çok fazla kişi bu hastalığı atlattı moralinizi bozmayın lütfen duacıyız

@hepsiyah

Sn MeteKağan Hocamdan tüm iyi dilekleriniz için teşekkür ve selam getirdim...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Axg7tY.jpg

@Ophelia ve diğer dostlara da...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 2 saat önce yazdı:

1LhMen.png

19.İdare Mahkemesi göreve İade kararı...Kurum MEB...

kriterler:

banka..

sendika..

cihan medya...

Su kriterler bende olsa veya başka bir EGM mensubunda olsa bırakın iade olmayı hapise atarlardı. Ama MEB mensubuysan iade oluyorsun. Artik boyle şeylere mutlu olamiyorum çünkü zoruma gidiyor. Belki de kıskanıyorum. Yetiş ya ÖMER yetiş. Dünya adaletine susadı.

• Beğeni 1

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademili, 12 dakika önce yazdı:

Su kriterler bende olsa veya başka bir EGM mensubunda olsa bırakın iade olmayı hapise atarlardı. Ama MEB mensubuysan iade oluyorsun. Artik boyle şeylere mutlu olamiyorum çünkü zoruma gidiyor. Belki de kıskanıyorum. Yetiş ya ÖMER yetiş. Dünya adaletine susadı.

Aynen katılıyorum. Ama ben seviniyorum. bir mazlum kurtulmuş oluyor. Biraz da umutlanıyorum acaba emsal olurmu diye. Aslında idare mahkemelerinde durum farklı olması lazım. Yani kuruma göre değil kişinin dosya durumuna göre karar vermeleri lazım. Yani bir kodlamanın bile kendi içinde farkı var. Çelişkili her yönüyle.İnşallah komisyonun yaptığı gibi ön yargılı ve vicdansız davranmazlar.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Gül reçeli, Bir saat önce yazdı:

Bu yazıyı Nilüfer Balcı gönderdi
Arkadaşlar Merhaba,

Doktor olan arkadaşımın, kendi doktorlar whatsaap grubundan alıntılayarak  paylaştığı deneyim.

Arkadaşım,
*_"Prof Dr. Atiye Hocamız corona tecrübesini paylaşmış"_* diyerek paylaştı.

Okuyunuz ve paylaşınız  lütfen

"Sevgili ailem,
Öncelikle paniklemeyin, fakat ben gecen hafta hastalığı yaşadım ve atlattım, şu an iyiyim ve bi sıkıntım yok. 
Tecrübemi sizlerle de paylaşmak istiyorum, hem başınıza gelirse nasıl bişey olduğunu bilin, hem de ailemizin yaşlılarını korkutmak istiyorum, eğer halen ciddiye almayanlar var ise diye.
Geçen cuma akşamı eve geldiğimde başladı,  o akşam burun doluluğu ve yoğun bi hapşurma vardı, alerji olmuşsunuzda bir anda ağzınız burnunuz dolmuş gibi ama çok yoğun,
O akşam Otrivine le burnumu açıp bi tane Nurofen içip uyudum.
Cumartesi sabah kalktığımda burnum tamamen açılmış fakat boğazım yanmaya başlamıştı, bademcik şişmesi gibi değil, yutkunamama sorunu yoktu fakat sanki boğazım sanki yırtılmış çizilmiş veya kanıyomuş gibi acıyordu.
Bu aşamada corona olduğunu anladım , bi yandan internetten, özellikle yabancı kaynaklardan araştırmaya başladım.
Zaten corona olduğunu anlamamanız mümkün değil, hem siz hem de vücudunuz çok çok farklı bişeyle karşı karşıya olduğunu anlıyor.
Hastaneye gitmedim çünkü hastanede yapılabilecekleri de benim yaptığım gibi, her sendroma ona uygun yöntemle saldırmak, virüse zarar verebilecek bi ilaçları yok , sadece vücuda virüsü dışarı atabilmesi için yardımcı olmak, ben de bunu yaptım. Vücut da tam olarak bu tepkiyi veriyor, hiç tanımadığım çok garip bir şey girdi, bunu atmalıyım diye deli gibi sıvı salgılıyor.
Cumartesi akşamına geri dönelim;
Boğazımdan ciğerlerime doğru inmeye başladı, nefesim hırıltılı olmaya başladı, geceye doğru boğazımdan tamamen gidip, ciğerlerime doldu, 
İlginç yanı terkettiği yeri tamamen bırakması, sabah parçalanan boğazımda akşam olduğunda hiç bişey kalmadı, fakat ciğerlerim çok dazla doldu, yatağa yatınca sıvılar boğazımı tıkadığı için nefes alamıyordum, o yüzden koltukta dik oturarak 5 er 10 ar dakika uyabildim saat başı belki.
Tabi bu arada devamlı öksürerek balgam atıyordum, ama öyle iltihaplı değil, bembeyaz bol sulu balgamlar. Zaten ateşim fazla yükselmedi, hiç öyle soğuk soğuk terleyip yorgan altına girmedim.  Zaten tam olarak hasta olmuş gibi halsizleşmedim, sadece fiziki olarak yoruldum. Herkeste ateş yapmıyormuş.
Bütün gece Asist Plus (suda eritelen bi solunum yolu ilacı, balgam söktürücü) kullandım, çok faydasını gördüm.
Bi şekilde hiç uyumadan sabah ettim.
Pazar sabahına geldik;
Ciğerlerimin doluluğunu hem hissediyor hem de her öksürmede fena bi şekilde ağrı yapıyordu, ellerimi sırtıma atıp kürek kemiklerimim altından tutarak zar zor öksürüyordum. Fakat her öksürükte attığım balgamla rahatlıyordum, akşama kadar bu şekilde ciğerlerimi boşalttım, ama çok çok zor oldu, çünkü sanki ciğerlerinizde 2 kilo sıvı var da, siz her öksürükte 2 gram balgam atabiliyorsunuz , hem de her öksürük büyük acı veriyor, boğazınızı değil resmen içerden ciğerlerinizi acıtıyor, gece olunca hem azaldı sıvı miktarı hem de yorgunluktan uyuyabildim. Pazartesi sabah uyandığımda ciğerlerim neredeyse tamamen rahatlamıştı. 
Öğlen gibi hayatımda yaşadığım en kötü ishali yaşadım, bu da akşama kadar sürdü ve ertesi gün geçti.
Özetle virüs resmen içimden geçti 3-4 günde.
Olay çok mekanik, normal griple alakası yok, vücut içine giren sentetik bi maddeyi atmaya çalışır gibi uğraş veriyor.
Birinci ağızdan tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim, başınıza gelir ise hem tanıyın, hem de ne yapacağınızı bilin.
Yaşlılar için tehlikeli olan ise ciğerlerin dolup nefes darlığı, solunum yetmezliği yaşanılan kısım. Benim yaşadığım Cumartesi gecesini 70-80 yaşında biri atlatamazdı. Bunu sizi korkutmak için söylüyorum, burundan ciğere inip doldurması aşırı hızlı ilerliyor, bu yüzden lütfen durumu ciddiye alın ve önlem alın.
Evinizde bu ilaçları bulundurun, en azından gargara yapın ara sıra. 
Virüs kendini yağ tabakası ile koruduğu için yağ çözücüler işe yarıyor, sabun alkol... anti bakteriyel jel veya mendiller işe yaramaz çünkü bu bakteri değil. 
Hastamıyım acabamı diye test vs yapmanın bi anlamı yok, zaten hastalanınca anlamamanız imkansız, ciğerleriniz sağlam değil veya yaşınız varsa, anlattığım belirtilerin başında bi hastaneye gidin, çünkü ciğerlere inince oksijen veya solunum cihazına ihtiyaç duyabilirsiniz.
Ben şu anda gayet iyiyim,
Hastalığın başından beri evde karantinadayım, ihtiyaçlarımı siparişle giderip online ödüyorum, kuryelere kapıyı bile açmadan kapı önüne bıraktırıyorum.
Bağışıklık kazanmış olma ihtimalim yüksek fakat kimseye de yaymamak için kendi karantinamı yapıyorum.
Bu mesajımı grupta olmayan aile bireyleri ve tanıdıklarınızla paylaşın lütfen.
Kimse birinci ağızdan nasıl bi süreç olduğunu anlatmıyor. Bu anlattıklarım internette tam olarak yok.
Kendinize dikkat edin."

Bu yazı whatsapp ta ve sosyal medyada çok dolaşıyor. Kimi Alman bi dr a ait diyor, kimi İtalyan, kimi Çinli. En son bize maloldu sanırım...

Doktorlar içinde ilaç tavsiyesi olan bi yazıyı dikkate alınmaması konusunda hemfikir forumdaşlar. Kime hangi ateşdüşürücü ağrı kesici yazılır bilemeyiz. Her ilaç bir değil, belki sizin bu yazan ilaçlardan birine karşı allerjiniz olabilir...

Nonopioid analjezikler (narkotik olmayan analjezikler):

1. Parasetamol (Parol gibi) ve Aspirin

2. NSAİ yani Non-steroid Antienflamatuar İlaçlar Ki çok fazla; Nurofen (ibuprofen) bi örnek sadece...

Mesela kişinin ibuprofene ya da asprine yada her ikisine allerjisi olabilir...

Ki şu an ortada İbuprofen in covid19un seyrini ağırlaştırdığı iddası bile var ki yalanlayan da var kanıtlanmadı diyen de...

O yüzden içinde tavsiye ilaç yazan hiçbir yazıyı dikkate almayalım...

Bu ilaçlar hakkında detaylı bilgi için güvenilir siteleri takip edin...

Allah sağlık sıhhat versin...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 14 dakika önce yazdı:

Doktor diyeceğim, değilim demiştiniz. Hemşire diyeceğim, değilim demiştiniz. Ya da ben öyle hatırlıyorum. Yahu bu kadar teknik sağlık bilgisi nereden geliyor? Caterpillar ya da Komatsu'nun kurslarında mı öğrettiler sayın kepçe operatörüm?

Civcivim allerjik...

Yaşlı bi teyze ihraç olduğumu duyunca "Keşke sen de herkeş gibi tıbbı neyim okuyup avukat olsaydın ya..." dedi...

İhraç olunca hepimiz avukat olduk...

Korona sayesinde de doktor oluruz...

KHK Üniversitesi öğrencileriyiz vesselam...

?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün de komisyondan ses yok.Galiba korona bahanesiyle bizi unuttular.Karar bekleyenler için 2020 çok sabredecegimiz bir yıl olacak.

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...