İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

c.başkanı yardımcısı fuat oktay tarafından cevaplandırılması üzerine,  chp milletvekili yıldırım kaya tarafından meclise ohal komisyonu ile ilgili soru önergesi verilmiş. 

1. OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunun çalışmalarının yavaş yürümesinin nedenleri nelerdir?

2. Haklarında takipsizlik ve beraat kararı verilen vatandaşların dosyaları neden bekletilmektedir?

3. Anayasa Mahkemesinin kararına rağmen “Barış Akademisyenlerinin dosyaları neden bekletilmektedir?

4. KESK üyeleri ve Barış Akademisyenlerinin dosyalarının özellikle sona bırakıldığı iddiaları doğru mudur?

5. Komisyon haftada kaç dosya incelenmektedir?

6. Komisyonda inceleme bekleyen kaç dosya vardır?

15gün içinde cevaplanması gerek tabi normal şartlar altında ?

• Beğeni 8

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yengeç, 25 dakika önce yazdı:

c.başkanı yardımcısı fuat oktay tarafından cevaplandırılması üzerine,  chp milletvekili yıldırım kaya tarafından meclise ohal komisyonu ile ilgili soru önergesi verilmiş. 

1. OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunun çalışmalarının yavaş yürümesinin nedenleri nelerdir?

2. Haklarında takipsizlik ve beraat kararı verilen vatandaşların dosyaları neden bekletilmektedir?

3. Anayasa Mahkemesinin kararına rağmen “Barış Akademisyenlerinin dosyaları neden bekletilmektedir?

4. KESK üyeleri ve Barış Akademisyenlerinin dosyalarının özellikle sona bırakıldığı iddiaları doğru mudur?

5. Komisyon haftada kaç dosya incelenmektedir?

6. Komisyonda inceleme bekleyen kaç dosya vardır?

15gün içinde cevaplanması gerek tabi normal şartlar altında ?

Ben cevaplayayım isterseniz, 

1.yavas çalışmıyor, salgın dolayısıyla esnek çalıştı, normale dönecek

2.bekletilen dosya yok, işlemi biten dosya ivedilikle sonuçlandırılır

3.bekletilen ozel dosya yok araştırması biten dosyalar açıklanmaktadır

4. Sona bırakılan ozel dosya yoktur,3.madde geçerlidir

5.icerigi biten dosya hemen sonuçlandığı için herhafta değişkenlik gösterebilir, ben 1200 diyeyim siz 400 deyin

6.gerekli açıklamaları komisyon belli periyotlarla yapmaktadır, komisyon sayfasını takip edin

Üzgünüm ama bu cevaplardan başka cevap çıkmaz, eğer lutfedip cevaplarsa

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hadi artık birileri iade oldum yazsin yaw:) ben de başka türlü sayfaya bakmayanlardanim ?

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 1

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., Bir saat önce yazdı:

Hadi artık birileri iade oldum yazsin yaw:) ben de başka türlü sayfaya bakmayanlardanim ?

Ben de sizdenim. Çatlasamda biri yazmadan bakmam sayfaya.?

• Kahkaha 2

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

iade olursa yarın olabilir. veya haftaya cumaya komisyon açıklamasını yapabilir. bakalım..

Güncelleme • • Yengeç

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar Rabbim hiç birimizin düşmanı değil;çok şükür her şeyi de görüyor ve her şeye de gücü yetiyor biz ona teslim olalım Allahın izni olmadan hiç bir şey olmaz dua ve sabır ile bekleyelim...

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar Mart ayında sağlık bakanlığından iade oldum.şimdi geriye dönük performans döner ödemesi ve ihraç dönemimde özel hastanede çalıştığım ayların geriye dönük maaş ödemesi yapılmayacağı tarafıma bildirildi.bu ödemeleri alabilen var mi varsa Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursa çok sevinirim.

675 KHK, Sağlık bakanlığı, Anestezi ,Başvuru incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zeynep675, 16 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar Mart ayında sağlık bakanlığından iade oldum.şimdi geriye dönük performans döner ödemesi ve ihraç dönemimde özel hastanede çalıştığım ayların geriye dönük maaş ödemesi yapılmayacağı tarafıma bildirildi.bu ödemeleri alabilen var mi varsa Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursa çok sevinirim.

Hocam acin davayi ogretmenlere bile ek ders ucreti geri verdiler. Saglik bakanligi odeme konusunda zorluk cikaranlardan

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hepsiyah ve değerli arkadaşlar, 

SSK'lı çalışılan sürelerin iade durumunda alınacak toplu paradan düşülmesine karşı dava açan ve kazanan oldu mu acaba, bilginiz var mı? Her kurum kafasına göre takılıyor zira. 

Danıştay içtihati çakışan sürelerde tek maaş (SSK) ödenmesi gerektiği ve dönülen kurumun bu süreler için ayrıca maaş ödemesi yapmayacağına hükmetmiş çok eski bir kararında diyordu eski Savcı Mustafa Özkan Beyin hukuk bürosu. Buna rağmen talep edip alabilen oldu mu SSK'lı süredeki emekli sandığı primli maaşlarını ayrıca? 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...