İçeriği gör
Karagöz

BM Başvuruları Genel Forumu

Önerilen Yorum

Konuk
RosedewittbukateR, 35 dakika önce yazdı:

Sn @Karagöz ve Sn @Snickersnee, 4. Maddeye bakar mısınız?.. ?

BsWJyI.png

kzs5Vo.png

PimkEg.png

Bu durumun farkındayız, hatta ayninin İngilizcesini ben daha once paylaşmistım. Bakınız:

Büyük cogunlugumuzun yıllar sonra ama AİHM aşamasına ulaşmadan önce bu sıkıntıdan kurtulacagimizi tahmin ediyorum.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Snickersnee, 10 dakika önce yazdı:

Bu durumun farkındayız, hatta ayninin İngilizcesini ben paylaştım. Bakınız:

Büyük cogunlugumuzun yıllar sonra ama AİHM aşamasına ulaşmadan önce bu sıkıntıdan kurtulacagimizi tahmin ediyorum.

Ama siz "olumsuzsa" yazmıştınız burda ise "aynı içerik" diyor...

Sonucuna bakılmaksızın yani...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
RosedewittbukateR, 22 dakika önce yazdı:

?

BM olumsuz sonuclanirsa AİHM'e gidersiniz ve içeriğin aynı olmadığını yani başvurunuzun yeni bilgiler içerdiğini ispat edebilirseniz AİHM davanızı kabul eder. BM Olumlu sonuclandiysa zaten işinize dönersiniz, aihmlik bir durum kalmaz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 20 dakika önce yazdı:

?

Sayın @Snickersnee'nin verdiği linkte de "olumsuzsa" demiyor. Lafın gelişi söylediğini düşünüyorum. "Büyük ölçüde" (substantially) aynı içerik ile başvurulamaz diyor.

Yanılmıyorsam Sayın Snickersnee daha önce ek argümanlar da varsa başvurulabilir demişti.

Şahsi fikrim esastan inceleme sonucunda BM hak ihlali kararı vermezse, AİHM de muhtemelen vermez. O yüzden AİHM'ye başvuramama nedeniyle alınan risk minimal.

Öte yandan AİHM'ye başvurabilmemiz için yıllarca iç hukukla uğraşmak zorundayız. O güne kadar kim öle kim kala maalesef ?

Ayrıca AİHM'ye başvurulduğunda da BM'ye başvurulamayacak zaten. Sonuç olarak birine seçmek durumundayız.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Mantıklı...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)

Sayın Kurtuluş Baştimar'dan bana BM başvurusundaki meselelerden biri ile ilgili e-mail geldi. KHK Platform'undaki konular üzerine gönderildiğini düşünüyorum, ama yine de bilginize. 

"Sayın KHK Platformu üyeleri, 

Tarafıma ulaşan ve bana bu konuda açıklama yapmam için  ulaşan üyelerinize çok teşekkür ederim.  

Forumda konuşulmakta ve BM mekanizmalarının tazminat ödeme metodu ile alakalı yanlış bilgi verilmektedir.  Söylentiye göre , "BM tazminata hükmettiği zaman, bu tazminatı kendisi alıyor" şeklindedir. Bu açıklama son derece yanlış bir bilgidir . BM kararlarının en sonun sayfasında  tazminatın kişiye ödenmesini açıkça belirtmektedir.  Ve dünyanın her yerinde de tazminatı devletten kişiye ödenmesini sağlar. Örneğin İSPANYA da BM cedaw komitesi 600 bin euro tazminatı  ispanya devletinden başvurucu ya ödenmiştir ( röportajlarımda belirttim izleyebilirsiniz ).

BM mekanizmalarının,  tazminatı kendine alması mümkün değildir ve bir örneği bile yoktur.  

BM binlerce kararında, tazminatı başvurucu ya ödenmesine şeklinde açıkça belirtmiştir.  Üniversite eğitimimi ve master derecemi ve bitirme tezimi de BM ve uluslararası hukuk,  insan hakları hukuku alanında yapan biri olarak söylüyorum; BM nin tazminatı kendine aldığı bilgisi yanlıştır ve imkansızdır. 

Twitter dan- Kbastimar36- hesabınıtakipte kalın bu konuyu vereceğim bir röportajda geniş bir şekilde açıklayacağım. Asılsız bilgilere inanmayınız. "

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
KatrinaVanTassel, 22.04.2020 - 00:35 yazdı:

Sayın Katrina, yeni nickinizi beğendim. Bu konuda Mustafa Beyin de bir paylaşımı olmuş, müsait olduğunuzda incelemenizi tavsiye ederim. Aşağıda sunuyorum: 

https://mobile.twitter.com/insan_hukuk/status/1253644619239301122?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1253644619239301122&ref_url=https%3A%2F%2Fforum.khkhaber.com%2Findex.php%3Fapp%3Dcore%26module%3Dsystem%26controller%3Dembed%26url%3Dhttps%3A%2F%2Ftwitter.com%2Finsan_hukuk%2Fstatus%2F1253644619239301122%3Fs%3D19

Resmi de bu:

r02h7F.jpg

Ayrıca, BM'nin resmi web sitesinden elde ettigim tazminatlarla ilgili linki aşağıda sunuyorum:

https://www.ohchr.org/en/professionalinterest/pages/remedyandreparation.aspx

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Snickersnee, 1 saat önce yazdı:

Sayın Katrina, yeni nickinizi beğendim. Bu konuda Mustafa Beyin de bir paylaşımı olmuş, müsait olduğunuzda incelemenizi tavsiye ederim. Aşağıda sunuyorum: 

https://mobile.twitter.com/insan_hukuk/status/1253644619239301122?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1253644619239301122&ref_url=https%3A%2F%2Fforum.khkhaber.com%2Findex.php%3Fapp%3Dcore%26module%3Dsystem%26controller%3Dembed%26url%3Dhttps%3A%2F%2Ftwitter.com%2Finsan_hukuk%2Fstatus%2F1253644619239301122%3Fs%3D19

Resmi de bu:

r02h7F.jpg

Ayrıca, BM'nin resmi web sitesinden elde ettigim tazminatlarla ilgili linki aşağıda sunuyorum:

https://www.ohchr.org/en/professionalinterest/pages/remedyandreparation.aspx

Ben de buna bakıyordum...

Kelime oyununa mı geliyoruz. Biri keşke olayı daha net bi şekilde izah etse...

Bu sefer gerçekten bişey anlamadım...

Bi de babama sorayım...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...