İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Lütfen arkadaşlar, Ümitsiz olmayın, çünkü ümitsizlik bataklıktır, ümitsizliğe düşen hayattan küser, dünya üstüne üstüne gelir. dünya bu kişiye zindandan beter olur. Bence yüzdük yüzdük işin sonuna geldik. 

695 KHK HvKK, KYOK,  kriter bilinmiyor  Sivil Mühendis KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Her sene özellikle Aralık ve Ocak aylarında bu dedikoduları yaşadığımız ve duyduğumuz icin bence bunların hicbir inandırıcılığı yok zira ben normal işleyişin devam edeceğini düşünüyorum

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir çalışma yapıldığına inanmakla birlikte, neden yapıldığını anlamış değilim. Aradan geçmiş kaç yıl, toplumum çoğu unutmuş bizi, zaten karar verilmeyen kaç kişi kaldık ki. Yani toplumda bir yansımamız, bizi düşünenimiz yok zaten herkesin kendine kendi gibi düşünene demokrat olduğu, bana dokunmayan bin yıllık yaşasın dediği bir zihniyet. Sarı öküzü vermeyecektik diyebilecek adam sayısı bile az  

Aklıma gelen ve mantıklı bulduğum tek şey, kü Levent bey de buna değindi, Avrupa birliği, AİHM açısından sıkışacakları bir noktaya gelmek üzere oldukları. Yoksa haklarını yedik, Allah affetsin dediklerinden değil. 

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Syzz, 11 saat önce yazdı:

Daha önce belirttiğim üzere red kararım tarafıma ulaştı. Kurum Adalet Bakanlığı Karar tarihi 21/12/2021 numarası 2021/2259* 

Komisyon kararında daha önce 2018 yılında Konya ilinden aldığım Takipsizlik kararının da belirtilerek Ankara ilinde yeni bir soruşturma bulunduğunun ve 2020 yılında Ankara ilindeki soruşturmanın daha önce aldığım takipsizlik kararında da  bulunan HTS kaydından dolayı başlatıldığı ayrıca albatros 4 kodu olduğundan dolayı red verilmiş. Daha önceki takipsizlik evrakında bakanlığın soruşturma dosyasına gönderdiği evrakta kendimin bizzat gördüğü albatros 3a olan kod ohal kararında 4 olarak belirtilmiş. Ankara ilindeki savcı ile görüşüp kendisine aynı olaydan dolayı soruşturma geçirdiğimi ve takipsizlik aldığımı ilgili kararı da kendisine dilekçe ekinde sununca baya bir şaşkınlık içerisinde kaldı. Buradaki soruşturmanın içeriğini sorunca da dosyada şüpheli kaydınız var. Gizlilikten dolayı bilgi veremem.Bu dosyanın incelenmesi yıllar sürer bekleyeceksiniz dedi. 

Benim sizlere sormak istediğim böyle bir soruşturma olması ve içeriğinin komisyon kararında belirtildiği üzere daha önceki soruşturma ile aynı olması sebebiyle idare davası sürecinde soruşturma dosyası açık olarak devam ederse idare mahkemesi nasıl bir yol izler. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

Aynı durumdayiz Adalet bakanlığı İkm 701 KHK İhraç  bende 2018 yılında takipsizlik aldım albatros 4 kriteri Aralık ayında komisyon dosyama red verdi gerekçe olumsuz kurum görüşü ve 2020 yılında hakkımda tekrar dosya açılmış HTS kayitlarinda görüşme çıktı diye savcıyla görüştüm takipsizlik aldığımı belirttim başka ilden dosyamı oraya gönderdi orası verecek takipsizlik dedi.İdare mahkemesinin son güne kadar bekleyip takipsizlik kararı çıkarsa başvuru yapmayı planlıyorum.Cikmazsa gene başvuru yapıp bekleyeceğiz.

Aaaaa

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Eylül   şöyle bir katkıda  bulunmak isterim, onların derdi biz değil tabiki ama şöyle bir sorunları var. Bu insanların çarpanları var önceleri ses çıkarmıyorlardı, hatta iyi bile etmiş diyorlardı, ama şimdi diyorlarki evlat gelin, torun tombalak bizde dahil  hepimiz ser sefil kaldık, bu çocuklar  aç, yeter artık dayanacak gücümüz kalmadı, lanet olsun, size iyibir ders verme vakti geldi diyorlar. Etrafta gördüklerim duyduklarım bunlar.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Valla okuyorum forumları hep aynı konular konuşulup duruluyor. Tabii bizlerin elinden de başka birşey gelmiyor, herkesi anlayabiliyorum.

Benim ihracima çevremdeki hiç kimse akıl erdiremezken, bazı avukat, savcı ve hakim arkadaslarima mulakatlarimda onların bile şaşkın şekilde dinlemesine rağmen ben halen ohal komisyonundan karar bekliyorum. Ne bir kriter var, ne bir delil, ne de bir belge. Hakkımda ulasilabilen en ufak bir kırıntı bile yokken, şahsıma bir kaç densizin bulunduğu ihbarlara itibar edilip soruşturma başlatılmış, sonrasında ben ihraç olmuşum. Savcılık incelemiş bir şey bulamamış takipsizlik vermiş, ben hala bekliyorum. Herkesin kendine göre bir savı var konuyla alakalı.

Ancak herkesin yaşadığı gerçek. Şu saatten sonra adalet gelmiş veya gelmemiş, ben göreve iade olmuşum veya olmamışım, bunların benim nezdinde bir önemi kalmadı. Benden vatan sevgisini, insana ve dosta güveni söküp aldılar. Ülkeyi terkedip, bu yaşımda gavur ellerinde ekmeğimi kazanmanın peşine düşmüşüm. Herkes yaşayacağını yaşar, dayanabilirse yaşlanır ölür, dayanamazsa kahrından ölür. Benden çaldıkları 6 senenin hiç bir terazide dengesi yok bu dünyada. 

Göreve geri donsek bile ileride yine böyle birşey olsa ilk bize gözlerini dikecekler yine. Her daim farklı bir gözle bakılacak bundan sonra, bugüne kadar olduğu şekilde. 

Hayat kısa, bu sebeple artık bu durumdan kurtulabilmenin değil bu ülkeden kurtulabilmenin peşine düştüm, herkesin hakkında hayırlısı olsun... Vesselam

• Beğeni 6
  • Onaylama 2

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Beytullah Özkan, 13 saat önce yazdı:

Aynı durumdayiz Adalet bakanlığı İkm 701 KHK İhraç  bende 2018 yılında takipsizlik aldım albatros 4 kriteri Aralık ayında komisyon dosyama red verdi gerekçe olumsuz kurum görüşü ve 2020 yılında hakkımda tekrar dosya açılmış HTS kayitlarinda görüşme çıktı diye savcıyla görüştüm takipsizlik aldığımı belirttim başka ilden dosyamı oraya gönderdi orası verecek takipsizlik dedi.İdare mahkemesinin son güne kadar bekleyip takipsizlik kararı çıkarsa başvuru yapmayı planlıyorum.Cikmazsa gene başvuru yapıp bekleyeceğiz.

Teşekkür ederim ilginize öncelikle. Ben de savcıya takipsizlik evrakını verdim ve bu soruşturmanın mükerrer olduğunu belirttim. Ama dediğiniz gibiyse benim dosya da eski görev yaptığım ile gidecek sanırım. Sizinki de savcı zahmet edip göndermiş. Bende yıllar sürer dedi. 

701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

.. bıktık canımızdan, hiç bir kriter dahi olmadan çektiğimiz bu çile Hukuk fakültesinde telafisi güç zararların ne olduğunu anlatmada örnek olacak nitelikte. Son dosyalar arasında olmakta daha da acı verici bir durum. Yazık çok yazık.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Beytullah Özkan, 14 saat önce yazdı:

Güncelleme • • Syzz

701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ali Babacan yarın Fox çalar saatte olacakmış . Twitter da herkes yorum yaparsa KHK konusunu anlatır diye düşünüyorum . 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...