İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Blt701, 4 saat önce yazdı:

@Blt701Sevgili kaderdaşlarım sessiz takipçilerinizdenim. RET kararımı az once gordüm bunca zaman bekledikten sonra biraz olsun ümitlenmiyor değil insan. Tekrar ihraç olmuş gibi hissettim.

Çok geçmiş olsun😔

bysrkan, 28 dakika önce yazdı:

672 yok bugün bende maalesef ret kararı mi gördü m. Hayırlısı hakkımızda.

Çok geçmiş olsun😔 Bu hafta red çok.

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademili, 9 saat önce yazdı:

Herkese merhaba, bayadır yazmıyordum... Özel harekat arkadaşımızı ve Anayasa mahkemesi kararını gördükten sonra birseyler yazmak istedim. Özellikle asker ve polis kararlarında mantıklı bir cevap vermelerini beklememek gerektigini ve kararlarının %99 unun red olacağını 5 senedir söylüyoruz arkadaşlar. En azından kalan arkadaşlar kendilerini red alacak gibi hazırlarsa yıkım az olur. Olumlu kararda müthiş sürpriz olur. Anayasa mahkemesi kararına gelirsekte, kendi iki üyesini hiçbir delil yokken irtibat ve iktisaktan atan bir kurumun ne karar vermelerini bekliyordunuz ki. Diiyelimki olmaz ama hadi lehimize karar verdiler. O karari bu hükumet uygular mi sizce. Arkadaslar gerçekler acı. Eger bu gerçeklerle yuzlesmeyi becerirseniz inanın hayat daha güzel geçiyor. Önümüzdeki secim bizlerin gerçekten son şansı. Hiçbir şey yapamıyorsanız bari seçim için çalışın. Yoksa bu ülkede gerçekten durma şansı kalmayacak...

Yeni hayatınıza artık odaklanın. Kalıcı bir iş sahibi olun. Alanda verende ol diyende yok edende rabbimiz. Ondan ne gelirse eyvallah...

Bu süreçte red alanlara yeniden geçmiş olsun, kabul alanlara ve burada hala bize destek veren yiğit kaderdaslara hayırlı olsun, yakınlarını kaybedenlere Allah rahmet eylesin ve sabırlar versin...

Kalın sağlıcakla....

Asker ve polisten tabiki kabul kararı var hocam diğer gruplara göre az tabi neden mi çünkü onlarda KODLAMA gizli tanık  denen saçmalıklar  var ben fişleme diyorum. Adam/Adamlar artık kaç yıl önceden başladılarsa kim ne kadar içinde dışında destekçi sempatizan vs 1-2-3 ... diye fişlemişler.Kabul kararı alanlar da kurum kanaati onu da kurumu belgeleyemiyor.Kabul kararı alıp işe başlayanlar var elbette sanırım araştırma merkezleri diye uydurma bir yer çıkarıp orada masa başı görev veriyorlar.Size şu yönden katılıyorum ilk ihraçlarda 1-2 ayda kendımıze gelip geleceğimizi yeniden şekillendirmeliydik.Hızlı bir şekılde KHK platformları kurulup daha etkın çalışmalar yapılmalıydı.İş konusunda maddi imkanı olanlar tek başına yoksa ortaklıkla çeşitli işler kurulabılırdı.Kendi ilimde mersinde ve adanada birçok arkadaşı ziyaret ettiğimde çoğu yüzde 99 u bu süreç uzun sürmez 6 aya geri döneriz şimdilik bir şekilde idare edelim düşüncesindeydi.Hala iş kuramamış  birçok kaderdaş arkadaşım var.Yaş ilerledi o zamankı para harcandı elde bişey kalmadı.O zaman yurtdışına çıkanlar şimdi oturumlarını aldılar.

bysrkan, 34 dakika önce yazdı:

672 yok bugün bende maalesef ret kararı mi gördü m. Hayırlısı hakkımızda.

Geçmiş olsun hocam inşallah idareden döner bu yanlış karar

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 3 saat önce yazdı:

Bir gazetede daha haber olmuş. Ya hakikaten her sene olduğu gibi boş algı yapılıyor ya da yüksek perde de gerçekten bir çalışma var. Nedense seçime yakın bir şeyler bekliyorum ama herkesi tatmin etmeyecek kanaatindeyim. Çünkü bunlar koltuğu bırakmamak için yırtınacak. Hersey beklenir. Apo nun ev hepsini bile düşünebilirler. Kendi fırıldaklıklarına kendileri bile şaşırıyorlar. 

Bizim için yapacakları icraat zulmun artırılması olur düşüncesindeyim. Bence bu haberler de işkence şekli. Umutlandırıp bir kez daha yıkmak...

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 3 saat önce yazdı:

Bir gazetede daha haber olmuş. Ya hakikaten her sene olduğu gibi boş algı yapılıyor ya da yüksek perde de gerçekten bir çalışma var. Nedense seçime yakın bir şeyler bekliyorum ama herkesi tatmin etmeyecek kanaatindeyim. Çünkü bunlar koltuğu bırakmamak için yırtınacak. Hersey beklenir. Apo nun ev hepsini bile düşünebilirler. Kendi fırıldaklıklarına kendileri bile şaşırıyorlar. 

Yasa taslağının insanların mağduriyetlerini gerçekten gidermeyeceğini anlatan bir değerlendirme, işin uzmanı tarafından aşağıda twit zincirinde yapılmış. Elbette bu bir TASLAK, üstelik üzerinden 3-4 ay geçmiş. Ancak Ceza Kanunu'nun kaleme alınmasına büyük katkıda bulunan hocamızın hazırladığı bu TASLAK kanun bile, pek çok soru işaretleri ile dolu. Bu haliyle kabul olması halinde yine mağduriyetler giderilmemiş olacak.

Umarım herkesin mağduriyetini gideren bir YASA çıkarılır ancak bu iktidar döneminde böyle bir girişimde bulunulmasını beklemiyorum ve hatta istemiyorum. Çünkü bu zihniyetin çıkaracağı yasanın da bizleri yine mağdur edeceğini düşünüyorum. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Umutlu, Bir saat önce yazdı:

Sevgili @Ophelia m nasil oldun inşallah toparlanmışsındır kendine dikkat et 😊💞 seninde beklediğin güzel haberlerini alalım inşallah 🥰

gayet iyi toparladim sevgili @Umutlu hocam teşekkür ederim😇😇 yarin is basi bile yapiyorum.. Siz de kendinize dikkat edin lutfen.. 🌺🌺

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ohal komisyonu karar paylaşım sayfasında (Twitter) son 2 günde 31 karar paylaşılmış 13 kabul gerisi ret.

• Üzülme 1
  • Onaylama 1

672 KHK-evde kalma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tolga55, 2 dakika önce yazdı:

Ohal komisyonu karar paylaşım sayfasında (Twitter) son 2 günde 31 karar paylaşılmış 13 kabul gerisi ret.

arkadaşlar polis ve askerler olarak bırakın mahkeme ile dönünce sevinmeyi komisyonla iade olduk halen sevinemiyoruz 3 ay oldu ne arayan var ne soran araştırma merkezi diye saçma sapan bi kurum açmışlar oraya atayacaklar 

677 KHK EGM komisyon kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
absoluter, 3 saat önce yazdı:

Sayın Guardian, bu gazete haberini Prof.Dr İzzet Özgenç KHK tv de söyledi, kendi sesinden dinleyebilirsiniz. Kendisinin etkinliği nedir bilmiyorum, bu ifadeleri bizzat kendisi söylüyor

KHK tv yi izliyorum. Ama KHK tv yi sadece sizler bizler izliyoruz. Önemli olan herkesin takip ettiği medya kuruluşlarında gündem olmak. Tv 5, karar gazetesi, yeni Asya, milli gazete gibi medya kuruluşlarında KHK mağdurlarından sürekli bahsediliyor. Tetikçi medya kuruluşlarında da çıkarsa bu haberler, çalışma olayı gerçek olmasa da KHK mağduriyetlerinin sürekli gündem olması, insanların bunu izlemesi,  okuması, haberdar olması yani unutulmamak iyi olur kanaatindeyim. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 5 saat önce yazdı:

Parti içinde KHK ve yapılanlarla alakalı rahatsız bir taraf olduğu kadar hiç umurunda olmayan hatta az bile ettik diyen de var. Geçmiş yıllarda da çalışmalar yapıldı ama sadece yapıldı, duyuldu ve icraate geçmedi. 

İlk yıllar böyle haberler gelince umutlanıyordum. Açıkçası içinde bulunduğum belirsizlik yeni bir işe bir düzene adım atmamı da engelledi. Bu ay dönerim bu yıl dönerim, aman risk almayayım, masraf etmeyeyim dedim ve olduğum yerde çakılı kaldım. Son birkaç yıldırki haberleri ise sadece izliyorum. Olmadığını düşünmüyorum sadece icraate geçecek bir şey beklemiyorum. 

tükürdüğümüzü yalamayız, az bile ettik diyen, kin nefret dolu insanlar var. Bir de bunlardan daha beter eylemde, yalaka, gücün gitmesini istemeyen bir yandaşları. Hal böyle olunca kendiler bizle alakalı iyice köşeye sıkışmayana kadar bize yönelik olumlu bir şey yapmazlar. 

Herhalde maksat ilerde bakın yaptık ettik çalıştık demek olacak. Şu sebeple olmadı diyip sıyrılacaklar. Zaten balık hafıza bir milletiz. Kim hesabını soracak. 

Totalde iade oranı artsa da, kalanlarda çok büyük bir iade beklemiyorum. Artık torbadan kime piyango çıkarsa. Yazık ki ne komisyon ne mahkeme ciddi oranda evrakları inceleyip, dilekçeleri okuyup karar vermiyor. Birinden duymuştum, kurumda tutulan dosyasında hiç gitmediği ülkelere gittiği, casusluk yaptığı ve daha bir çok şey yazıldığını öğrenmişti. Bundan dolayı ihraç olmuştu. Ama biri ismini verdiği için soruşturma açılmıştı ve hemen de takipsizlik aldı. Komisyondan ise ret. Kurumda aleyhine konuşacak kimse yok. Yani kurum kanaati olmasına imkan yok. Geçirdiği zamanla alakalı olduğundan. Şimdi niyetleri Halis olsaydı en basitinden bu kişinin yurtdışı giriş çıkışlarına bakarak bile o ülkelere gitmediğini görürdü. Artık komisyon raporuna ne yazdılar bilmiyorum. 

Onun bunun iftiralarıyla husumetleriyle insanlar işinden oldu  başta ani reflex dendi  ama zamanla anlaşıldı ki pek de ani değildi  kimsenin gerçeği öğrenmek gibi de bir niyeti yoktu   Geçen zaman pişman olmadıklarını da gösterdi  

Adamların niyeti süründürmek. 6 yılda yedi sülalem araştırılırdı. Zaten iktidarda kaldıkları sürece de hiç bir mahkemeden ciddi bir iade sayısı olmayacak. Hukuk uygulanmayacak. Elimizden  gelen hukuki süreci tamamlamak. İsterse dilekçeleri okumasınlar. Biz elimizden  geleni yapalım. 

Güncelleme • • Eylül
  • Beğeni 3
  • Onaylama 6

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...