İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bla Bla Bla, 21 saat önce yazdı:

Türk Ceza Kanunu proseförlerinden İzzet ÖZGENÇ hocanın ''irtibat ve özellikle iltisak'' kavramıyla ilgili değerlendirmesi. Özetle, İLTİSAK diye bir kavram HUKUK SİSTEMİMİZDE YOK! diyor.

Eskiden bu tür açıklama yapmaktan çekinen hocalar & yorumcular, artık bu konularda cılız da olsa açık açık fikir belirtmeye başladılar. 

Kanun taslalığını hazırlayan İzzet ÖZGENÇ hocanın TV programında yaptığı açıklamarından önemli kısımlara aşağıdaki videoda yer verilmiş.

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 15 dakika önce yazdı:

Kanun taslalığını hazırlayan İzzet ÖZGENÇ hocanın TV programında yaptığı açıklamarından önemli kısımlara aşağıdaki videoda yer verilmiş.

Bu kanun taslağının hazırlanmasının arkasındaki gerçek amacı, Gökhan ÖZBEK aşağıdaki videoda kısaca anlatmış. ÖZBEK'e göre taslak kanunun amacı mağduriyetleri gidermek değil, oy devşirmek. Ben de bu görüşteyim.

Güncelleme • • Bla Bla Bla
  • Beğeni 1
  • Onaylama 2

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
alnımaçık, 7 saat önce yazdı:

Bu adam adalet bakanı olduysa herkesin geri mesleğine iade edilmesi gerekir.

Bir örnek de ben vereyim.

ŞU AN AKP GRUP BAŞKANVEKİLİ AKSARAY MV.İLKNUR İNCEÖZ 

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, Fetullah Gülen ile çekilmiş olan fotoğrafı hakkında konuştu.

Muhalefet partilerinin İlknur İnceöz'ün FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le çekilmiş olan fotoğrafına atıf yapması üzerine AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz açıklama yaptı. Meclis'te konuşan İnceöz şunları söyledi: 17-25 Aralık'tan önce 2013'ten önce üstelik öyle bir ziyaret olmaksızın o an çekilmiş olan fotoğraf karesi üzerinde burada her canınız yandığında o fotoğraf gündeme gelecekse bu çok acı. Orada herhangi bir şey olmadı, herkesin ne fotoğrafları var onları bilemem. Şunu da özellikle belirtiyorum; Bütün o KHK'larla işten atılmalar, ihraçlar burada bir kriter vardır; 17-25 Aralık'tan sonra yardım ediyorsan... Bir sürü kriter koyduk ki haksızlığın karşısında hep beraber durabilelim.

• Kahkaha 1
  • Kızma 4

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Vardırbirhayr, 10 dakika önce yazdı:

Bir örnek de ben vereyim.

ŞU AN AKP GRUP BAŞKANVEKİLİ AKSARAY MV.İLKNUR İNCEÖZ 

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, Fetullah Gülen ile çekilmiş olan fotoğrafı hakkında konuştu.

Muhalefet partilerinin İlknur İnceöz'ün FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le çekilmiş olan fotoğrafına atıf yapması üzerine AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz açıklama yaptı. Meclis'te konuşan İnceöz şunları söyledi: 17-25 Aralık'tan önce 2013'ten önce üstelik öyle bir ziyaret olmaksızın o an çekilmiş olan fotoğraf karesi üzerinde burada her canınız yandığında o fotoğraf gündeme gelecekse bu çok acı. Orada herhangi bir şey olmadı, herkesin ne fotoğrafları var onları bilemem. Şunu da özellikle belirtiyorum; Bütün o KHK'larla işten atılmalar, ihraçlar burada bir kriter vardır; 17-25 Aralık'tan sonra yardım ediyorsan... Bir sürü kriter koyduk ki haksızlığın karşısında hep beraber durabilelim.

Daha bir sürü var malesef her gün tv lerde gözümüzün içine bakıyorlar bitaneside ver mehteri diye bağırıyor.

1.derece yakın açığa alınma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 23 saat önce yazdı:

Forumda çok sayıda örnek dilekçe var. Hukukçu olmadığım için teknik konularda tavsiye veremeyeceğim ama davayı e-devletteki UYAP vatandaş portalindan açabilirsiniz (böylece Ankara disindaysaniz dilekçenizi yerel mahkeme vasıtasıyla Ankara'ya gönderme masrafından da bu parasızlık ortaminda kurtulmuş olursunuz). Adli yardım talep etmeyi sakın unutmayın, sonra çok basınız agriyabilir (UYAP'ta adli yardım formu gibi birşey var onu indirip doldurun ve mutlaka adli yardım talebini başvuru ekranında işaretleyin). Başvuru ekranında "dava konusu" ekranında ohal komisyonu islemlerini seçeceksiniz. Davayı uyaptan takip ederken en büyük sorun, sanırım bazı evrakların eklerinin gizlilik vb. nedenlerle sisteme yüklenmemesi, bu hususa mutlaka dikkat edin ve önemli olabilecek ayrıntıları kaçırmayın. 

Uyaptan hiç online dava açmadım ama kolay gibi gözüküyor. Youtubedaki videolar da bu konuda yararlı olabilir.

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, dediğiniz gibi  e devletten açmak daha iyi olabilir

672 khk-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Tolga55, 11 saat önce yazdı:

Yok Bekir Bozdağ gelmiş,yok Abdülhamit Gül KHK lıların dönmesine karşıymış. Ya arkadaş bu iş bakanın isteyip istememesiyle alakalı değil.! Korkak bakanların, m.vekillerinin bu mağduriyetleri C.başkanına ilettiklerini bile sanmıyorum.!

Kardeş sen şu noktayı kaçırıyorsun. Karşında öyle bir iktidar var ki; Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en zalim, en dikta, kendi menfaatini düşünen, menfaati için 7/24 ibadet ettiği dine bile güncelleme getiren, halkını yalanlarla algılarla yöneten ve seçimi kazanmak uğruna herşeyi göze alabilecek olan bir siyasi parti var.

Seçimi kazanmak uğruna apoyu bile ev hapsine alabilir. Kabul ettiğim nokta, KHK mağdurları ve af bekleyen adlı mahkumlar iktidarın umurunda bile değil. Tek dertleri kazanmak. Artık algıları tutmuyor, tabanlarını konsolide edemiyorlar, ekonomi kontrolden çıktı. Bunları başa getiren el/eller artık ellerini çekti. Para bulamıyorlar. Bütün kurumlar çöktü. Teamülleri yıktılar. Hukukun zerresi kalmadı. Dolayısıyla yönetemiyorlar. Kazanmak uğruna artık herseyi yapacaklar. Referansım belediye seçimleri. Yüzde 1 oyun bile önemli olduğunu biliyorlar. Onun için "çift dikiş, asla olmaz" demelerine rağmen EYT için çalışma yapmak zorunda kaldılar. KHK mağdurlarının sayısından haberdarlar. Çevrelerindeki insanlar, akrabaları ve ailelerini kazanmak için belki düzenleme yapabilirler.

Bir çalışma yapılacaksa bile çok düşük ihmal. Ama her zaman diyorum herkesi tatmin etmeyecekler kanaatindeyim. Özetle çok küçük ihtimal, beraat ve takipsizlik alan KHKlıları belki görevlerine iade edebilirler. İnşallah adalet gelir herkes için hayırlısı olsun. 

Not: Bende sonraki iktidarın yapması taraftarıyım. Çünkü çalışma yapsalar bile, bir şekilde yine bizleri mağdur edecek bir çalışma yapacaklardır. Khklar tüm sonuçları ile birlikte iptal edilmelidir. Yasal işlerden dolayı ceza alanlar var. Bu insanların da çıkması lazım. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yengeç, 28.01.2022 - 17:29 yazdı:

2019 açılışı olup,  hala sonuclanmayan idare mahkemesi dosyası olan var mi arkadaşlar 

18. İdare 2018 Ağustos

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 11 saat önce yazdı:

Kardeş sen şu noktayı kaçırıyorsun. Karşında öyle bir iktidar var ki; Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en zalim, en dikta, kendi menfaatini düşünen, menfaati için 7/24 ibadet ettiği dine bile güncelleme getiren, halkını yalanlarla algılarla yöneten ve seçimi kazanmak uğruna herşeyi göze alabilecek olan bir siyasi parti var.

Seçimi kazanmak uğruna apoyu bile ev hapsine alabilir. Kabul ettiğim nokta, KHK mağdurları ve af bekleyen adlı mahkumlar iktidarın umurunda bile değil. Tek dertleri kazanmak. Artık algıları tutmuyor, tabanlarını konsolide edemiyorlar, ekonomi kontrolden çıktı. Bunları başa getiren el/eller artık ellerini çekti. Para bulamıyorlar. Bütün kurumlar çöktü. Teamülleri yıktılar. Hukukun zerresi kalmadı. Dolayısıyla yönetemiyorlar. Kazanmak uğruna artık herseyi yapacaklar. Referansım belediye seçimleri. Yüzde 1 oyun bile önemli olduğunu biliyorlar. Onun için "çift dikiş, asla olmaz" demelerine rağmen EYT için çalışma yapmak zorunda kaldılar. KHK mağdurlarının sayısından haberdarlar. Çevrelerindeki insanlar, akrabaları ve ailelerini kazanmak için belki düzenleme yapabilirler.

Bir çalışma yapılacaksa bile çok düşük ihmal. Ama her zaman diyorum herkesi tatmin etmeyecekler kanaatindeyim. Özetle çok küçük ihtimal, beraat ve takipsizlik alan KHKlıları belki görevlerine iade edebilirler. İnşallah adalet gelir herkes için hayırlısı olsun. 

Not: Bende sonraki iktidarın yapması taraftarıyım. Çünkü çalışma yapsalar bile, bir şekilde yine bizleri mağdur edecek bir çalışma yapacaklardır. Khklar tüm sonuçları ile birlikte iptal edilmelidir. Yasal işlerden dolayı ceza alanlar var. Bu insanların da çıkması lazım. 

Bu iktidarın KHK lilarla ilgili seçim öncesi yapmayı kendi aralarında tartıştığı tek bir mevzu var o da beraat ve takipsizlik almış olanların özel sektörde çalışabilmelerine "yasal" olarak imkan tanıyan bir düzenleme yapmak bunu da KHK lilarin devlet bizi attı özel sektörde de iş vermiyorlar bu sivil soykırımdir söylemini güya boşa düşürmek üzerine algı amaçlı bir düzenleme zira zaten beraat etmiş yada takipsizlik almış olan KHK lilarin çalışmak isteyip de iş bulabilenlerin çoğusu özel sektörde saçma sapan işlerde düşük ücretlerle çoğusu da kayıtdışı çalışıyor dolayısıyla böyle bir düzenleme ile hem fiiliyatta birşey yapmamış hemde resmiyette ve kamuoyu nezdinde birşey yapmış gibi gözükecekler bu bilgide öyle gizemli bir bilgi değil sağlık sektöründe doktorlar için bu uygulamayı zaten geçenlerde yaptılar seçim öncesi genele yayacaklar dolayısıyla bunun dışında birşeyi bu iktidarın yapabileceğini düşünmek aşırı iyimserlik olur

• Beğeni 1
  • Onaylama 4

672 MEB 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...