İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Son zamanlarda foruma girmekte zorlanıyorum. Bağlantınız gizli değil diye bir uyarı veriyor. Çok nadir sayfa açılıyor.

672 MEB  beraat 24 idare mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon sayfası hata veriyor girebilen var mı ?

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 24 dakika önce yazdı:

Komisyon sayfası hata veriyor girebilen var mı ?

Az önce baktım aylar yıllar geçti maalesef hala incelemeye devam....

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sürekli KHK mağdurlarının yanında yer alan hergün Twitter da günaydın demeden önce KHK mağdurlarından bahseden Ekrem abimizde çalışma var diyor. Artık herkes konuşmaya başladı. Temkinliyim. Ama çıkmasa bile konuşulması, gündem olması hoşuma gidiyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 01.02.2022 - 02:36 yazdı:

Güzel bir paylaşım, teşekkür ederim.

Paylaşımda İdare, AYM ve AİHM başvurularında kullanılabilecek maddeler var. Karar gerçekten güzel irdelenmiş.

Eksik gördüğüm iki husus var. Birincisi; masumiyet karinesine zarar vermemek adına KHK ile işlem yapmadan önce kişiler hakkında idari ve adli inceleme yapılabileceği bu esnada kişilerin görevden uzaklaştırılabileceği şeklindeki tedbirin idareler ve hükümet tarafından kullanılmamış olmasına değinmemişler.

İkincisi; dava dilekçesinde geçmemesine rağmen özellikle "üyeliği, mensubiyeti veya" ibaresi üzerine hem yorum yapmışlar hemde bu ibareyi kaldırma gereği görmüşler.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2lr7gq6.jpg

Bu Beraat  ve Takipsizlik alanlara sonunda bir şeyler yapacaklar ama bakalım şapkadan ne çıkacak...

Güncelleme • • Klarnet

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 8 saat önce yazdı:

Nasıl yani? Bu cumlenizi anlayamadım.

KHK'lıların yaşadıkları mağduriyetleri daha yüksek sesle dile getirerek haklarının önüne geçtiğini düşünüyorum. Belki de kendisi de KHK'lı falan değildi bilemiyorum. Ben takip ettiğim okuduğum ve sonrasında ansızın forumu kapatıp gitmesinden yola çıkarak bu intibaya sahip oldum.

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 5 dakika önce yazdı:

Resmi ve yasal faaliyetlerde (banka, dernek, okul, gazete aboneliği vs.) bulunduğu için beraat edemeyen ve ceza alan bir sürü KHK'lı var. Olayı sadece beraat ve takipsizlik alanlara indirgemek, bu saçmalıklar nedeniyle ceza alan pek çok kişiye haksızlık olur. Hiç bir ayırım yapmadan tüm KHK'lıların mağduriyetlerinin giderilmesi lazım. (NOT: Ben beraat ettim ve beraatim kesinleşti ancak yine de böyle bir şeye karşıyım!)

"Ben af istemiyorum, KHK'lar tümden iptal edilsin, beraat ve takipsizlik alan ayrımı yapılmasın" vb cümleler  Türkiye'de şu an kurulacak cümleler değil, kuranların da iyi niyetli olduklarını sanmıyorum. Yaşadığımız bir hukuk devletinde beraat ve takipsizlik alan iade edilsin cümlesini kuramazsın. yasal bankada hesabım olduğu için ceza aldım cümlesine gülerler.  Ama maalesef hukuk devletinde yaşamıyoruz. Levent Mazılıgüney'in dediği gibi, nereden başlanacaksa, kaç kişi bir an önce bu çukurdan kurtulacaksa sevinmeli, başında zebani bulunmayan cehennem  kazanındakiler gibi birbirimizi aşağıya çekmeye çalışmamalıyız. Kurtulanlar da yapılanları unutmamalı geride kalanları kurtarmak için elinden geleni yapmalıdır.  Hukuksal ve siyasal mücadeleyi sonuna kadar devam ettirmeliyiz. Norveç'te yaşamıyoruz, Banana Republic'te yaşıyoruz.

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...