İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Ümitli, 2 saat önce yazdı:

Saatler olmuş kimse birşey yazmamış dilerim bu güzel haberleri alacagimizin öncesi sessizliktir de mutlu oluruz.Kimse de artık ne takat ne sabir kaldı yaşadığımız garabetin tanımı yok bence....Rabbim gönullerimizi güzelleştirsin kalbimize ferahlık versin...

Komisyon da bekleyen dosya çok az kaldı herkes mahkemelerde artık. Dosyası olan herkeste burada değil. Komisyon artık dükkanı kapatmalı. 5 yıl oldu. Dünyanın en mantıksız en zalim en yetersiz yönetimi ile karşı karşıyayız. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yaklaşık 3 haftadır hiç karar çıkmıyor. Pandeminin en şiddetli zamanlarında bile az çok karar çıkıyordu.

3 haftadır karar çıkmamasını sebebi bir yerden işaret beklediklerini gösteriyor.Bence tüm dosyalar incelenmiştir.Peyderpey işaretin şekline göre sonuçları açıklıyorlar. 2022'nin sonuna kadar bekleyeceğiz gibi gözüküyor. 

Son üç ayda yaklaşık ayda 1000-1250 dosya inceleyen komisyonun birden durması ne ile izah edilir bilmiyorum.

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gorafda, Bir saat önce yazdı:

Yaklaşık 3 haftadır hiç karar çıkmıyor. Pandeminin en şiddetli zamanlarında bile az çok karar çıkıyordu.

3 haftadır karar çıkmamasını sebebi bir yerden işaret beklediklerini gösteriyor.Bence tüm dosyalar incelenmiştir.Peyderpey işaretin şekline göre sonuçları açıklıyorlar. 2022'nin sonuna kadar bekleyeceğiz gibi gözüküyor. 

Son üç ayda yaklaşık ayda 1000-1250 dosya inceleyen komisyonun birden durması ne ile izah edilir bilmiyorum.

Tatil keyfi

670, adli/idari sor. yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gorafda, 9 saat önce yazdı:

Komisyon yaz aylarında (temmuz-ağustos) bir ay kadar karar açıklamıyor çünkü genelde bu dönemde yıllık izin kullanıyor şimdi birkaç aylık dosya kaldığı için (hoş o dosyalar hakkında kararlar çoktan verilmiş durumda sadece takvime göre raftan indirilip  peyderpey açıklanacak) komisyon uyanıklık yaparak muhtemelen 2022 nin yıllık iznini bu sefer görev süreleri dolmadan önden kullannak istemiş olabilir 

672 MEB 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dissident Teacher, 1 saat önce yazdı:

Komisyon yaz aylarında (temmuz-ağustos) bir ay kadar karar açıklamıyor çünkü genelde bu dönemde yıllık izin kullanıyor şimdi birkaç aylık dosya kaldığı için (hoş o dosyalar hakkında kararlar çoktan verilmiş durumda sadece takvime göre raftan indirilip  peyderpey açıklanacak) komisyon uyanıklık yaparak muhtemelen 2022 nin yıllık iznini bu sefer görev süreleri dolmadan önden kullannak istemiş olabilir 

Hepimizde oluşan genel kanaat dosyalar hakkında kararların verilmiş olduğu yönünde fakat benim ilk gez geçtiğimiz haftalarda okulumdan kurum görüşü iştenmiş bu durum dosya sırasına göre araştırmaların devam ettiğini  ve karar verilmediğinin bir işareti olabilir mi acaba?

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar ohal komisyonundan red alanlar Ankara'dan mi idari dava açıyor, nasıl oluyor süreci bilen varsa anlatabilir mi  ? Benim Şubat 7 sinde karar tebliğ edildi.

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İzmir eğitimsen 2 iade bir red. Bugün

• Beğeni 2
  • Teşekkür 3

675 Eğitim Senli

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Ümitli hocam kurum görüşünden sonra kararın sisteme yansıması uzun sürmez diye düşünüyorum .şu saatten sonra arkadaşın 1 ay sonra yansımıştı .insalllh iade olur .Bu arada kriter sadece sendika mi süresi nekadardi hocam ?

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zamzalak, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar ohal komisyonundan red alanlar Ankara'dan mi idari dava açıyor, nasıl oluyor süreci bilen varsa anlatabilir mi  ? Benim Şubat 7 sinde karar tebliğ edildi.

Sanırım, davayı e-devletteki UYAP vatandaş portalindan da açabilirsiniz (böylece Ankara disindaysaniz dilekçenizi yerel mahkeme vasıtasıyla Ankara'ya gönderme masrafından da bu parasızlık ortaminda kurtulmuş olursunuz). Adli yardım talep etmeyi sakın unutmayın, aksi halde sonradsn basınız çok agriyabilir (UYAP'ta adli yardım formu gibi birşey var onu indirip doldurun ve mutlaka adli yardım talebini başvuru ekranında işaretleyin). Başvuru ekranında "dava konusu" ekranında ohal komisyonu islemlerini seçeceksiniz. Davayı uyaptan takip ederken en büyük sorun, sanırım bazı evrakların eklerinin gizlilik vb. nedenlerle sisteme yüklenmemesi, bu hususa mutlaka dikkat edin ve önemli olabilecek ayrıntıları kaçırmayın. 

Uyaptan hiç online dava açmadım ama kolay gibi gözüküyor. Youtubedaki videolar da bu konuda yararlı olabilir.

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
    • Hiç kimsenin gündeminde yokuz. Hiç kimsenin bizleri düşündüğü yok. Koca ülke için bir 'hiç' ten ibaretiz😔Böyle şeyler yazıp paylaşan biri değilim.Biraz iç dökme gibi oldu kusura bakmayın lütfen. 
    • Adam derdini "bu parayı nasıl ödeyeceğiz" diye belirtmiş. Zamanında AİHM kararları için "parası neyse veririz" demişlerdi sanki kendi cebinden veriyormuşçasına. Zaten kararlarıda uygulamıyorlar. Tamamını okudumda hiç "yahu bu insanlar yıllardır mağdur, ne iyip ne içiyorlar, toplumda kendilerini ifade bile edemiyorlar, psikolojileri ne oldu" diye bir cümle geçmiyor. Sonunda da "al başına belayı" diye yazmış. Bizi bela olark gören bir zihniyet!
    • Süreç çok uzun sürdü/sürüyor ama bir gün herkes bu noktaya gelecek. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...