İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Dissident Teacher, 1 saat önce yazdı:

Eğitim sen sol sosyalist bir sendika MHP lilerin yakın olduğu sendika Türk eğitim sen bugüne kadar hükümet yalakası eğitim bir sene bile üye olduğu halde ihraç olan ve buna rağmen sendikasından yardım istemesine rağmen destek bulamayan birçok ihraç KHK li duydum ama bu MHP li sendikadan Türk eğitim senden ihraç edilmiş tek bir kişi bile duymadım olduysa da kesinlikle sonradan iade edilmiştir eğitim senlilerde iade oranı toplamda %50' yi geçti dönemsel olarak da % 65 ler civarında  ayrıca eğitim sen takdire şayan bir şey yaptı ihraç edilen tüm üyelerine göreve dönünceye kadar dönünce ödemek kaydı şartıyla belirli bir maaş bile ödemeyi teklif etti 

Hocam nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz anlamış değilim.Yok soyle yok böyle diye.Ben türk eğitimsenliydim.Ama sendika ve kurum kanaatinden red geldi 5 sene sonra.Arkadaslarimdan son ana kadar aktif senli olan iade oldu.Egitim birsenli olan iade oldu.Ben türk eğitim senliydim red aldım.Bu arada bu üçumuzdeki olay da sendikaydi.yani şöyle böyle demeye gerek yok.Adamlar oynuyo bizlerle,olay bundan ibaret.

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sare64, 3 saat önce yazdı:

Öncelikle red alan arkadaşlara çok geçmiş olsun. Dun karar çıktığını gorunce sayfama baktım kabul yazısını gördüm. Geçen 65 aydan sonra sevinmek diyemem ama çok şaşırdım. incelemeye devam yazısını görmeye o kadar alışmışımki..

Ne güzel hayırlı olsun eşiniz de iade olmuştu geriye dönük haklarını tam olarak alabildi mi ve siz bakanlıkta hangi görevde sene de ise başlamıştınız paylaşabilir misiniz kurum görüşünüz vs her iade umut oluyor bize ailemize başka bir kriter varmiydi 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2012 de ise basladim genclik spor bakanliginda memur olarak

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

675 KHK -Banka 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bkartli, 37 dakika önce yazdı:

Hocam nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz anlamış değilim.Yok soyle yok böyle diye.Ben türk eğitimsenliydim.Ama sendika ve kurum kanaatinden red geldi 5 sene sonra.Arkadaslarimdan son ana kadar aktif senli olan iade oldu.Egitim birsenli olan iade oldu.Ben türk eğitim senliydim red aldım.Bu arada bu üçumuzdeki olay da sendikaydi.yani şöyle böyle demeye gerek yok.Adamlar oynuyo bizlerle,olay bundan ibaret.

Kardeşim altta imzanız da 2016 sendika istifa yazıyor siz şimdi 15 temmuz 2016 da hangi sendika üyesi idiniz aktif eğitim sen mi yoksa Türk eğitim sen mi önemli olan 15 temmuz itibariyle hangi sendikaya üye olduğunuzdur ona bakarsan bende aktif eğitim senden önce Türk eğitim senli idim sonra istifa edip aktif eğitim sene geçtim başka bir örnek vereyim aktif eğitim senin kurucularından birisi bizim okulda müdür yardımcısı idi bu adam bizim okula tayinle gelince bizim aktrol müdür buna dedi istafa et eğitim bir sene geç seni müdür yardımcısı yapayım o da kabul etti ve müdür yardımcısı oldu üstelik bu hadise 17/25 den sonra oldu daha da ilginç olanı müdür bu teklifi önce bana yaptı ben reddettim 15 temmuzdan sonra ben ihraç oldum müdür yardımcısı olan kişi şube müdürü oldu bu işler böyle işte 

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

672 MEB 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar,

SGK 4a prim ödemesi için dilekçe örneği olan var mı?

Teşekkürler

695 sayılı  KHK, TSK Sivil personel kriter bilinmiyor, 2020 yılında KYOK,OHAL Komisyon Kararı: Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victimman0647, 1 saat önce yazdı:

Merhabalar,

SGK 4a prim ödemesi için dilekçe örneği olan var mı?

Teşekkürler

Özelden mesaj attım. Bakabilir misiniz.

701 kek inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dissident Teacher, 6 saat önce yazdı:

Eğitim sen sol sosyalist bir sendika MHP lilerin yakın olduğu sendika Türk eğitim sen bugüne kadar hükümet yalakası eğitim bir sene bile üye olduğu halde ihraç olan ve buna rağmen sendikasından yardım istemesine rağmen destek bulamayan birçok ihraç KHK li duydum ama bu MHP li sendikadan Türk eğitim senden ihraç edilmiş tek bir kişi bile duymadım olduysa da kesinlikle sonradan iade edilmiştir eğitim senlilerde iade oranı toplamda %50' yi geçti dönemsel olarak da % 65 ler civarında  ayrıca eğitim sen takdire şayan bir şey yaptı ihraç edilen tüm üyelerine göreve dönünceye kadar dönünce ödemek kaydı şartıyla belirli bir maaş bile ödemeyi teklif etti 

Yani sendika isimleri yakın olunca yanlış oldu ama diğer söylediğim kesin. Yani ülke öyle bı hale gelmiş ki şu sendika bu sendika ile hak arıyoruz. Mahkeme ,hukuk kaldirsinlar o zaman ne gerek var zaten . Sokakları tutan degnekcilerden farkları yok .Allah fırsat vermesin nediyelim ...

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dissident Teacher, 4 saat önce yazdı:

Kardeşim altta imzanız da 2016 sendika istifa yazıyor siz şimdi 15 temmuz 2016 da hangi sendika üyesi idiniz aktif eğitim sen mi yoksa Türk eğitim sen mi önemli olan 15 temmuz itibariyle hangi sendikaya üye olduğunuzdur ona bakarsan bende aktif eğitim senden önce Türk eğitim senli idim sonra istifa edip aktif eğitim sene geçtim başka bir örnek vereyim aktif eğitim senin kurucularından birisi bizim okulda müdür yardımcısı idi bu adam bizim okula tayinle gelince bizim aktrol müdür buna dedi istafa et eğitim bir sene geç seni müdür yardımcısı yapayım o da kabul etti ve müdür yardımcısı oldu üstelik bu hadise 17/25 den sonra oldu daha da ilginç olanı müdür bu teklifi önce bana yaptı ben reddettim 15 temmuzdan sonra ben ihraç oldum müdür yardımcısı olan kişi şube müdürü oldu bu işler böyle işte 

Toplamda 23 ay aktif eğitim sen üyeliğim oldu.23 Şubat 2016 da istifa ettim.Oncesinde  Türk eğitim senliydim.İhrac olurken de Türk eğitimsenliydim.Yeterli oldu mu bu aciklama

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dissident Teacher, 9 saat önce yazdı:

Ben varım üstad türk sağlık sen in işyeri temsilcisiydim. Ama sendikaya nadir gorusebildigim bir vakit biz o işlere karismiyoruz demişlerdi. 🤣 Sendikaya gel. Ama iade olduğumda da aynı sendikaya üye olup yine işyeri temsilciliğini Alaçam. Sonrasında yapılacak ilk genel merkez toplantısında show time... 😎

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...