İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

tustus, 17 saat önce yazdı:

Konu Dışı

Merhaba.

Geçtiğimiz hafta kabul kararımı görmüştüm. Kurum MEB.

Kararnamem geldi ve atamam yapıldı.

(Darısı tez zamanda bekleyenlerin başına umarım)

İlçedeki mutemet maaş hesabı için komisyon kararını da istiyormuş.

Karar bana henüz ulaşmadı.

Karar Ankara'dan direk bana mı gelecek? Yoksa okula ya da il milli eğitime mi?

Tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim.

Sayın @tustus,

Komisyon kararla ilgili yazıyı ve dosyanızı kurumunuza gönderecek, kurumunuz size kararı tebliğ edecek, dosyanızı saklayacak. Hızlanması için CİMER üzerinden Milli Eğitim Bakanlığına durumu anlatan bir yazı yazabilirsiniz.

Sevgi, 53 dakika önce yazdı:

Yargıtay daki dosyam arşivde görülüyordu bugün baktimm inncelemede yazıyor bundan sonraki süreç bilgisi olan var mi

tustus, 45 dakika önce yazdı:

Merhaba.

Ben zamanında böyle birşey bulmuştum. Benim sürecine uydu.

Yukarıdaki Twit yardımcı olacaktır.

https://forum.khkhaber.com/topic/15005-ceza-davaları-konusunda-önemli-paylaşımlar/page/2/?tab=comments#comment-93325

sayfasında 10 numaralı başlıkla yargıtay sayfasından alıntılanmış bir paylaşım var.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
nero81, 2 saat önce yazdı:

Sayın Aklima öncelikle gözünüz aydın.Hepimiz çok sevindik kararınıza.Bizler profil resminizdeki yaralı kuşuz.Siz de  elinden  geleni yapmaya çalışan  herşeyden öte yaralı olanı terketmeyendiniz.Şahsım her başım şıkıştığında size danışıyordum.Hakkınızı helal edin.  

Sayın @nero81,

Teşekkür ederim,

Lakin kimseye helallik istenecek seviyede bir dokunuşum, paylaşımım, katkım vb olduğunu düşünmüyorum. Böyle bir husustan korkarım. Tekraren teşekkür ederim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 17 saat önce yazdı:

Konu Dışı

Merhaba.

@tustus hocam ben komisyon sayfasında iade haberini gördükten yaklaşık 3 hafta sonra eski okulumdan arayıp iade oldugumu bildirdiler ertesi gün beni eski okulumda göreve başlattılar bir hafta sonra atama kararım ilçeye gelince eski okulum aradı oraya gittim ilişiğimi kestiler dosyami verdiler ilçe mebe gittim mutemetle görüstüm yapmam gerenleri söylediler banka hesabı açtirdilar geriye dönük maaş hesabı icin bu işi parayla yapan mutemet varmiş isterseniz hesaplatalım dediler ben de kabul ettim sonra yeni atandıgim okula gittim göreve baslattılar sağolsunlar ilçe MEB deki görevliler hiç uğrastırmadılar bir ay dolmadan para hesabıma yattı karar numarası falan istemediler.Bazıları böyle uğrastiriyor çektigimiz sikintılar yetmemiş gibi Allah iyi insanlarla karsilastırsin.

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zamzalak, 17 saat önce yazdı:

Benim hattimda bylock var dediler hocam 10 günlük ve aralarda boşluk var ama aynı ay içinde ,cgnat HTS kayıtları var dediler. Ama telim ayniydi ve hiç işlem yoktu format felan ve emniyet telimde bu program olmadığını söyledi. Yani suç unsuru sadece 10 günlük ve sadece 1 yada 2 dakikalık sinyal bu kadar. Cgnat kaydı diyolar. Bı de unide nerde kaldın dediler ben de ilk yıl bu evlerde kaldım sonra ayrıldım dedim zaten doğru da buydu. Komisyon ve savcı bunu da bahane etmişti . Ben bu konuyu ispat etmek için bu mor beyin olayını çıkaran bilişim uzmanından teknik rapor aldım ve mahkemeye sundum. Bu da var istinafta. Bu kadar ...

Hocam, ByLock olayı teknik bir konu olduğundan, sizin telefonunuza yüklenmediği ve/veya mor beyin gibi hususların bilirkişi raporlarıyla tespiti halinde, bu durum 223/2-b'ye birebir uyar ancak bir dönem evlerinde kalmış olmanızdan dolayı size 223/2-b'den beraat vermezler diye düşünüyorum. Tabii benim sınırlı bilgimle yaptığım şahsi yorumum. Umarım 223/2-b'den beraat alırsınız. 

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 1 saat önce yazdı:

Hocam, ByLock olayı teknik bir konu olduğundan, sizin telefonunuza yüklenmediği ve/veya mor beyin gibi hususların bilirkişi raporlarıyla tespiti halinde, bu durum 223/2-b'ye birebir uyar ancak bir dönem evlerinde kalmış olmanızdan dolayı size 223/2-b'den beraat vermezler diye düşünüyorum. Tabii benim sınırlı bilgimle yaptığım şahsi yorumum. Umarım 223/2-b'den beraat alırsınız. 

Hocam işte o dönem ta 2008 di evde kalma çok şaşırdım bu kadar onceyi bahane etmelerini. İşte benim sorunum Yargıtay'a gitmeli miyim 15 gün içinde itiraz edebiliyorum...yardımınız için teşekkürler...

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 22 saat önce yazdı:

Konu Dışı

Merhaba.

İl MEB'e gelir hocam karanameniz ile oradan personel özlük bölümünden alabilirsiniz

Raider, 6 saat önce yazdı:

İlçedeki mutemet saçmalamış.Bir yerinden element uydurmuş.Ohal komisyon kararıni ne yapacak ? İlk defa böyle birşey duydum. E devletten görev belgesi vermeniz yeterli olur.

Bende verdim hocam 

Komisyon kararı

672 sayılı KHK ismimin olduğu sayfa 

Karanameler 

Açığa Alinma yazısı gibi gibi

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

başta sayın Aklima olmak üzere iade olan tüm arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun kabul kararları....

ret kararı alan arkadaşlar; kendinizden eminseniz mücadeleyi bırakmayın bir gün mutlaka haklılığınız ortaya çıkacaktır...

tüm bu kabul kararlarına rağmen, komisyonun süreci yıllara yayması, insanları kabul kararı için bile 4-5  yıla varan/aşan süreçler içinde oyalaması tam anlamıyla rezillik...

bu insanlar çok daha önceden, çok hızlı bir şekilde görevlerine iade edilmeliydi..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Aklima,

Öncelikle hakkınızdaki karardan dolayı duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Karar bekleyen ve olumsuz karar alan arkadaşlarım içinde en kısa zamanda güzel haberler almalarını diliyorum. Takip ettiğim kadarıyla size yazan herkese sıkılmadan,  usanmadan dönüş yapmaya, yardımcı olmaya çalışıyorsunuz.  Aynı kaderi paylaşan bir meslektaşınız olarak sizinle gurur duyuyor, çabalarınızı hayranlıkla takip ediyorum. Umuyorum ki bundan sonraki süreci de en kısa zamanda tamamlar, üniformanızı giydiğiniz günün mutluluğunu bizimle buradan paylaşırsınız. 

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1

Adli işlem yok - iade - istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Önemli bir bilgisel.  Daha önce de dediğim gibi AKP iktidarı, KHK mağdurları olayının çözümünü olabildiğince geciktirme amacı gütmektedir. Bu davaların AHİM den döneceğini biliyorlar. Zaman ayarını kendilerinin iktidarda olmadığı bir zamana ayarlamışlar ve bu zaman tıkır tıkır işliyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...