İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Guardiann, 25 dakika önce yazdı:

Danıştay bazen red bazen iade. Hiçbir tutarlılık yok. İçtihadı birleştirme kararı da vermiyor. 3. Dünya ülkelerinde bile hukuk bu kadar çökmemiştir.  

Arada bir NUMUNELİK kabul kararı vermelerinin gerekçesi aşağıda açıklanmış. Amaç, AİHM'e yapılacak başvuruların önünü geçmek, yoksa mağduriyetleri gidermek değil bence de.. 

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 7 saat önce yazdı:

Sayın eses gozunuzaydin hayırlı olsun Allah bir daha yaşatmasın.Es durumu ihracı olarak soruyorum eşiniz beraat mi etti acaba?Beklemekten bitap düşmüş durumdayım bende.Tekrar hayırlı amin

Sayın expert öncelikle  teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Umarım herkes en kısa sürede iade haberlerini alır.Eşim 7 yıl 6 ay ceza aldı.4 yıl 8 ay yatarını tamamladı öyle çıktı. Maalesef beraat olmadı. Onun göreve iade mahkemesi  İstinaftan da red geldi Danıştaya başvurmayı düşünmüyor şimdilik. Sizi çok iyi anlıyorum, emin olun beklemekten bitap düştüğüm çok zaman oldu ama evime, eşime ve 2 evlâdıma bakmak zorundaydım , onlar için sabırla bekledim zamanı elbet bir gün gelecek dedim. Benim zamanım 5 yıl 3 ay sonra bugünmüş. Umarım sizin zamanınız da çok yakındır ve mutlu haberinizi alırız. 

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1

689 KHK -YÖK İdari Personel - Komisyon incelemede - Adli Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 9 saat önce yazdı:

Abi tamam bugüne kdar kendimi böyle avuttum eyvallah ya böyle olur mu neden hep dinimiz bize herşeyi kabullendirme peşinde 

Neden ben yaşadığım bu haksızlığı kabullenmek zorundayım 

Neden ben bu haksızlıkla yaşamak zorundayım 

Ya insanlara bakıyorum çoğu kişinin hayatı günlük güneşlik biz neden bunları yaşamak zorunda bırakıldık abi?

Neden bun sınav bize?

Neden hep alttakilere bakmalıyız neden o zaman bizden üsttekiler niye hic sınava tabi değil bu sınav zaten bizim gibi hayatını mesleğini binbir zorlukla elde etmiş olanlar için mi?

Ben anlamıyorum abi ben sorguluyorum her gün neden böyle oldu neden bunları yaşıyorum ilahi adalet nerde?neden adalet gelmiyor?

Bu süreçten beridir dinden imandan herşeyden soğudum diyecek birşey bulamıyorum artık cidden kafayı yemek üzereyim

Bence durumu kabullenmekte zorlaniyoruz. Degistiremeyecegimiz seyleri cok kafaya takiyoruz. Ya mucadele edeceksin ya da yoluna bakacaksin. Ben sahsen ikincisi tercih ettim. Peygamber bile umidi kesti, mekkeyi terketti. 

Cografya kaderdir, bazilari icin kederdir.

670, adli/idari sor. yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eses, 16 saat önce yazdı:

Az önce YÖK Personel Dairesi Başkanlığından '' OHAL Komisyonundan göreve iade başvurunuzun kabul edildiğine dair dosya gelmiştir.'' diye başlayan bir mail aldım, sonunda göreve iade edilmişim. Tercih yapmam için bir form yollamışlar. Üniversitede Teknik Hizmetlerde İdari Personeldim. O yüzden inanamadım komisyon sayfasına bakmak da yaşadığım şok nedeniyle aklıma gelmedi. Bana maili atan görevli bayana ulaştım hata yapılmış Üniversiteye yazınızı yollayacağız onlar arayacaklar dedi. Hala inanamadığım için hata yok değil mi, emin misiniz diye 3-5 kez sordum. Hata yok sakin olun dedi 😅 Komisyon sayfasına öğlen 12 de bakmıştım inceleniyor yazıyordu şimdi Kabul yazıyor. Bu forum ve öncesindeki diğer forumu da başından beri takip ediyordum. Paylaşım yapan herkese tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuyorum iyiki varsınız. İade olursam ilk buraya yazacağım demiştim. Rabbim bekleyen herkese bu mutluluğu yaşatsın, bütün herkesin haklarına kavuşacağına yürekten inanıyorum. 🙏

Not: 30 Aralık 2016 sabah açığa alma, akşamüzeri ihraç (İdari İhraç)

4 ay sonra 689 KHK ile ikinci kez ihraç

Kurum arandı mı bilmiyorum. 1,5 sene önce yeni rektör atandığında telefon etmiştim kimse sormadı seni demişti 🙂 

Kriter: Ekim 2016 da eşim tutuklandı. Kasım ayında Üniversitede anket yapıldı. İhraçtan 2 sene sonra o ankette 3-5 kişi eşimin tutuklu olduğunu söylemiş. Bildiğim başka kriter yok. Ocak 2020 de 4,5 sene önce yapılan isimsiz ihbar nedeniyle savcı soruşturma açtı 6 ay sonra takipsizlik verdi. İhbarda Fetöcü denmiş sadece başka da bir içerik yoktu.

Sayın @eses,

Hayırlı olsun.

Komisyon kararının açıklanmasını bekleyenlerin güzel haberler paylaşmasını, herkesin duasının, kimseyi üzmeyecek şekliyle kabul olmasını dilerim.

Hukuki çerçevede mücadeleye devam. Komisyon kararı kabul yada red olarak açıklananların mücadele ve hesap sorabilme hakları bu kararlar sonrası başladığından şahşım adına mücadelem bir kez daha yeniden başladı. Şimdi iftiracılarımla hukuk çerçevesinde hesaplaşma mücadelesi başlıyor.

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 4

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, 17 saat önce yazdı:

Dinimizin bize herşeyi kabullendirme peşinde olduğunu düşüncesine kapılmayın. 

Aksine meşru ölçüler içerisinde hak aramak gerektiğini, zulme boyun eğmemek gerektiğini söyler. 

Sanırım ülkemizde meşru şekilde demokratik hak aramak oldukça yıpratıcı ve yıkıcı olduğundan sabır öneriyor herkes. 

İşini gücünü bırakıp protestoya başlasa,  eylem yapsa da birşey değişmeyeceğini düşünüyor çoğunluk benim gibi (Yapınca birşeyler olabileceğini bilsede), yapmaya cesaretim (iz) yok çünkü. 

Böyle bir durumda herşeyin düzelmesini sabırla bekleyi seçiyor çoğunluk. 

İlahi adalete gelince, yeri bu tarafta değil. Bu taraf açısından bakarsak ; eğer bedensel yada zihinsel bir özrünüz olmadan dünyaya geldiyseniz ilahi adalet size +++ davranmış.

Sizin düşündüğünüz gibi insanlar bu işin başında, suçsuz yere yüzbinlerin işinden atılmasına tepki verseydi (k), ( olması gereken de oydu) şimdi bunları konuşup, yazıyor olmazdık.

Birşeyler yapsanız da, yapmasanız da inancınızı kaybetmeyin.

Soylediklerinize yüzde yüz katılıyorum hocam baştan tepki olsaydı ,tepki gosterebilseydik o zaman bu durumda olmazdik. Sindikce üstümüze geldiler. Sizin sözlerinize ek olarak tepki vermek de geç kalmamız belki de işin bu noktalara bu kadar hukuksuzluğa saçmalığa varabilecegini düşünmüyor olmamizdi.mesela ben yanlışlık var kısa zamanda düzelir dedim ama konu mesele dava öyle yönlere gittiki tabiki işin rengini geç gördüm. Bir çoğumuz da böyle... İkinci olarak da toplum fetö nün daha önce cemaat olarak bilinen kişilerin de torpillerini neler yaptığını toplumda herkes az buçuk biliyordu. Bu yüzden hükümetin her dediğine insanlar koşulsuz inandı. Yanlış anlaşılmasın sadece ortamdaki gozlemim bu...

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zamzalak, 24 dakika önce yazdı:

İkinci olarak da toplum fetö nün daha önce cemaat olarak bilinen kişilerin de torpillerini neler yaptığını toplumda herkes az buçuk biliyordu. Bu yüzden hükümetin her dediğine insanlar koşulsuz inandı. Yanlış anlaşılmasın sadece ortamdaki gozlemim bu...

Az buçuk biliyordu biraz iyimser olmuş. Hükümet dahil hem biliyor, hem de işine gelen kullanıyordu benim düşüncem. 

Sonra işin rengi değişince çorbaya kaşık sallayanlar kaşıkları bir yerlere sakladılar, üç maymun oynamaya başladılar. Malum birşey dese, bulaşıverse ne olacağı malum.

Örnek:(Hükümet içinde iyi bir pozisyonda benim birlikte büyüdüğüm kendi köylüm ve arkadaşım (dı),

bizimkiler"-okula çocuk gönderdiler sende gönderdin, başka birşeyleri yok. Ne olacak böyle dediklerinde - o zaman bylock vardır. demiş.")

Zaten iftiranın haddi hesabı yok. Muhalif olup ses çıkarana bastılar iftirayı. Yapılan uygulamanın yanlış olduğunu söyleyip, muhalif olana iftira atmaya hevesli kraldan çok kralcı bir sürü de var.

Koşulsuz değil, zorunlu inandılar.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir haftada yaklaşık 450 karar çok iyi değil mi arkadaşlar.

Bu hızla devam etmesi durumunda Mayıs-Haziran son kararlar çıkar.

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Her hafta 450 gitmiyorlar sanırım ancak ayda 900 civarı ve üzerinde gözüküyor bazı haftalar zayıf geçiyor ancak kalan 4 bin dosya 4 aya biter gibi duruyor

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Heygidi, 12 saat önce yazdı:

Bence durumu kabullenmekte zorlaniyoruz. Degistiremeyecegimiz seyleri cok kafaya takiyoruz. Ya mucadele edeceksin ya da yoluna bakacaksin. Ben sahsen ikincisi tercih ettim. Peygamber bile umidi kesti, mekkeyi terketti. 

Cografya kaderdir, bazilari icin kederdir.

Hem mücadele edip hem  yolumuza baksak...  Kendi adıma söyleyim hep bir bahenem var. Fazla garenticiyim sanırım.

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, 1 saat önce yazdı:

Az buçuk biliyordu biraz iyimser olmuş. Hükümet dahil hem biliyor, hem de işine gelen kullanıyordu benim düşüncem. 

Sonra işin rengi değişince çorbaya kaşık sallayanlar kaşıkları bir yerlere sakladılar, üç maymun oynamaya başladılar. Malum birşey dese, bulaşıverse ne olacağı malum.

Örnek:(Hükümet içinde iyi bir pozisyonda benim birlikte büyüdüğüm kendi köylüm ve arkadaşım (dı),

bizimkiler"-okula çocuk gönderdiler sende gönderdin, başka birşeyleri yok. Ne olacak böyle dediklerinde - o zaman bylock vardır. demiş.")

Zaten iftiranın haddi hesabı yok. Muhalif olup ses çıkarana bastılar iftirayı. Yapılan uygulamanın yanlış olduğunu söyleyip, muhalif olana iftira atmaya hevesli kraldan çok kralcı bir sürü de var.

Koşulsuz değil, zorunlu inandılar.

Söylediklerinize harfiyen katılıyorum ama anlayamadığım nokta fetöyle resmi olan nebatiyi bakan yapan sisteme ses yok  ne olduğunu bile anlamayan 3-5 garibana mı bu pençe . Biriyle polemiğe girdim tartışıyoruz gel artık diye ağlayanları görmüyosuna getirdim mevzuyu kandırıldı ve döndü dedi bn de 18 yaşında sadece askeri öğrenci olduğu için hapis yatan gençler kandırılmadı mı diyince sıkışıp katalog güzeli diye bağırdı bi anda bn de katalog senin anandır falan derken dövüştük pişman değilim bi daha olsa bi daha yaparım 😅 ama bu insanlar neden böyle bu nasıl bi kafadır şebeke suyuna bi şey mi atılıyo atılıyosa bn niye nasiplenmiyorum 🤦🏻‍♀️

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

Khk’sız ama mağdur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...