İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Cengiz Yildiz, 3 saat önce yazdı:

Hocam ben gündemi sıkı takip ederim mart ayı için kimse bisey demedi yalnız dikkatimi çekti devamlı mart ayı diyorsunuz ama ben duymadım mart ayı için bisey.ama haziran ayı için herkes bisey söylüyor bakalım ne olacak 

Sayın Cengiz bey ben söylemiyorum.Sürekli takip etseniz bilirdiniz burda yazıldı yine bir Twitter hesabından bazı arkadaşlar alıntı yapti Mart ayında düzenleme olacak diye (tam hatırlamıyorum ama Ankara kuşu gibi bir şeydi hesap galiba) Ben inanmıyorum Mart Haziran hepsi hikaye 

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Milli eğitimin cevap yazısıymış arkadaşlar. Oruçlu kafayla okuyunca böyle oluyormuş. 

Güncelleme • • yalcin ates

..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yalcin ates, Şimdi yazdı:

Aralık ayında komisyondan ret gelmişti. Ocak ayında idare mahkemesine başvurmuştuk. Maalesef 19. İdareden de ret geldi. 

O yürütmeyi durdurma dır hocam ret gelmez 2 ayda yanlısınız var 

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İHRAÇ FAZLASI, 57 dakika önce yazdı:

Sayın Cengiz bey ben söylemiyorum.Sürekli takip etseniz bilirdiniz burda yazıldı yine bir Twitter hesabından bazı arkadaşlar alıntı yapti Mart ayında düzenleme olacak diye (tam hatırlamıyorum ama Ankara kuşu gibi bir şeydi hesap galiba) Ben inanmıyorum Mart Haziran hepsi hikaye 

Hocam ankara kuşu dediginiz kişi en geç haziran ayında düzenleme olacak dedi resminide atabilirim ama buraya resim atmayı bir türlü beceremedim 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 2 saat önce yazdı:

Ohal komisyonu tebligatlari ne kadar surede yapiliyor ? Yarin 3 hafta olacak elime ulasan herhangi bisey yok. Benim ulasmam gereken herhangi bir yer var mi acaba? Yardımcı olursanız sevinirim..

5 yilin üstüne daha fazla vakit kaybi yasamak istemiyorum 😒

Sevgili @OpheliaMerhabalar inşallah daha iyisindir.Ben karar verildikten sonra sürekli olarak  ikamet ettiğim ilçedeki evrak arşiv büro amirliğini aradım.2-3 günde bir sürekli aradım daha fazla vakit kaybetmemek adına.Evrakın geldiğini öğrendiğimde bizzat ilçe emniyete gidip  imzalayıp aldım.Oranın telefonunu alıp sorabilirsin tabi sistem değişti mi bilmiyorum şimdi?

Kolaylıklar diliyorum

Güncelleme • • Temple Granden

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mrkleinnn, 13 saat önce yazdı:

Bugün 20. İdarede durusmam yapıldı. Hakimler çok umursamaz samimi olarak savunma yaptım ama hakimlerin çok da umurunda olduğunu sanmıyorum muhtemelen ret kararı yazılıp geçilecek. İnsan üzülüyor arkadaşlar..hayatlarımız bomboş nedenlerle harcanıyor. Kimse de vicdan denilen bir şey kalmamış.

Hocam idare mahkemesi dilekçesi nasıl verdiniz işte yürütme durdurma mi komisyon kararına karşı mi vb . Bir de duruşma istekli mi açmak avantaj yoksa durusmasiz mi ? Onlar gerekli görürse duruşma istiyor mu ? Yardımcı olurmusunuz

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yargıtaydaki dosya savcı incelemesinde yazıyor tebligname gelmesi ne kadar zaman içinde oluyor bilgisi yavda tahmini olan varsa

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sevgi, 1 dakika önce yazdı:

Yargıtaydaki dosya savcı incelemesinde yazıyor tebligname gelmesi ne kadar zaman içinde oluyor bilgisi yavda tahmini olan varsa

hocam tebliğname numaranız 2020/2500 küsürlerde mi acaba? ne zaman gitmişti yargıtaya?

677EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
İHRAÇ FAZLASI, 11 saat önce yazdı:

Paylaşımı ben yapmıştım. Mart ayı içinde denmedi hocam. Haziran dendi. İki kez paylaştım hatta cik cik in paylaşımını. Çok iddialı konuştu iki kere...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zamzalak, 7 saat önce yazdı:

Hocam idare mahkemesi dilekçesi nasıl verdiniz işte yürütme durdurma mi komisyon kararına karşı mi vb . Bir de duruşma istekli mi açmak avantaj yoksa durusmasiz mi ? Onlar gerekli görürse duruşma istiyor mu ? Yardımcı olurmusunuz

Güzel soru.

Forumda yapılan önemli paylaşımları not alırım, söyle bir not almisim: "İdare mahkemesine sunulacak dilekcelerde özlük hakkı, maaş, parasal hak, tazminat vb. talep edilirse dilekce mahkemece direk reddedilir (zaten iade olduktan sonra tüm özlük hakları faizi ile birlikte almak mümkün). Dilekçede kamu görevine iade de talep edilmeyecek, sadece ohal komisyonunun ret kararınin iptali istenecek (ilgili mahkeme başvuranı kamu görevine iade etmez, ohal komisyonunun red kararını iptal eder)."

Bilahare, forumda, AYM kararıyla, davaların idare mahkemesinde yürütme durdurma talepli açılabilmesinin önünün açıldığı dile getirilmişti.

Bu durumda, ohal komisyonunun ret kararının iptali istenirken, neyin yürütmesinin durdurulması talep edilecek, idari bir tasarruf olan ohal komisyon (ret) kararının yürütmesinin durdurulması mi? Bu kararın yürütmesinin durdurulması (mahkemece talep kabul edilse bile), sonucu itibariyle basvuranin eski kamu görevine dönüşünü sağlamaz diye düşünüyorum, yanılıyor muyum? Bununla birlikte, (ne kadar doğrudur bilmiyorum ama) forumdaki örnek dilekçelerde ilgili KHK ile kamu görevinden çıkarılma işleminin yürütülmesinin durdurulması talep edilmiş (bu şekilde ifade edilmis bir YD talebi, sadece ohal komisyon kararının iptalinin talep edilebileceği hususuyla celismiyor mu?). Mahkemelerin bu 2 husus hakkındaki güncel yaklaşımıni bilen var mı?

Her halükarda, yukarıdaki hususlardan bağımsız olarak, daha sonra mağdur olmamak adına, adli yardım talep etmeyi unutmamak gerekiyor diye düşünüyorum.

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...