İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Demirci, 5 dakika önce yazdı:

https://mobile.twitter.com/aliosmangocer/status/1484128590178488322/photo/3

Yukarıda kararın daha okunaklı versiyonunu sunuyorum. Karar istinaftaymis yani kesnilesmemis, dolayısıyla, halihazırda emsal gösterilebilmesi mümkün değil diye biliyorum, yanlış mıyım?

Aksi bir paylaşım bulunmadığı sürece evet. Yani bu konuda dava açılacak yine bireysel bazda. Sonuç itibariyle Danıştay bu konuda yeni bir içtihat kararı verecektir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Forumun sıkı takipçileri bu konuyu bilir ayrıca daha önce tartıştık. TSK, jandarma ve emniyet teşkilatı özellikle bu Danıştay kararına göre kesinti yapıyor. 

İlgili karar resmi:

nljzb65.png

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Erhan Duman, 1 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar 677 üniversite idari personel 20 ay sendika kendi hesabıma1800 rutin para girişi az once baktım ret. Aileme söylemeden sizlerle paylaşıyorum. Allah diyorum başka bişey demiyorum rızkı veren Allah kurban oldugum.

Çok geçmiş olsun 😔  Arkanıza bakmadan yeni bir hayat kurmaya çalışın.redler artıyor benim de umudum azalıyor.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 30 dakika önce yazdı:

Forumun sıkı takipçileri bu konuyu bilir ayrıca daha önce tartıştık. TSK, jandarma ve emniyet teşkilatı özellikle bu Danıştay kararına göre kesinti yapıyor. 

İlgili karar resmi:

nljzb65.png

Paylastiginiz Danıştay kararı değil, Danıştay kararına atıfta bulunan bir kurumun gorusu. Bu kurum, mülga devlet personel başkanlığı miydi, neresiydi?

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Demirci, 4 dakika önce yazdı:

Paylastiginiz Danıştay kararı değil, Danıştay kararına atıfta bulunan bir kurumun gorusu. Bu kurum, mülga devlet personel başkanlığı miydi, neresiydi?

Sonuç itibariyle böyle bir karara istinaden yapıyorlar. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 35 dakika önce yazdı:

Çok geçmiş olsun 😔  Arkanıza bakmadan yeni bir hayat kurmaya çalışın.redler artıyor benim de umudum azalıyor.

Teşekürler hocam. Yeni hayatı 5 buçuk yıl önce kurmuştum çocuklarımın gelecegi icin yeni hayata 4 elle sarılarak devam. 

Rızkı veren Huda'dır. 

İnsanın zoruna giden 5 buçuk yıl boşuna bekletmis olmaları. 

Ünlü bir düşünür ne demiş Dünyada ölümden başkası yalan.

677 universite

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 43 dakika önce yazdı:

Sonuç itibariyle böyle bir karara istinaden yapıyorlar. 

Onda bir sorun yok; Danıştay kararına atıfta bulunan bu görüş yazısı mülga Devlet Personel Başkanlığının miydi, onu öğrenmek istemiştim, hatırlayabilen var mı?

İkinci olarak, yerel mahkemeler aynı konuda farklı kararlar verebiliyorlar, aynı konuda Şanlıurfa idare mahkemesinin zıttı (yani iade olan KHK'lilarin aleyhine) bir karar veren yerel mahkeme oldu mu acaba, bilen var mı?

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Idare mahkemesi surecimle ilgili son yazışma ve tebliğlerin üzerinden 1 yıl sure dolacakken ara karar verilmiş belge varsa gönderin yoksa her madde için açıklama yapin(5 madde) şeklinde.

kuruma; kurum amirlerince irtibat iltisak kapsaminda sosyal cevre arastirmasi varmi, kendisinin  fetoyu ovucu soylemi propaganda faaliyeti, kanaatin dayanak belgesi irtibat iltisak dayanagi belgesi, emniyete ; bilgi havuzundan mahrem imam ankesörlü/sabit hat görüşme bilgisi, ataç programından(bunun farkı nedir bilmiyorum) sorgulama analiz ve raporlamasi, 

Kendimi KHK ile değilde bakan onayıyla ihraç olmuşum sanki savcılık bunları hiç araştırmamış KYOK vermemiş ohal komisyonunda gönderdikleri dosyada her ne kadar olmasa da  zaten bu bilgilerin olmasına gerek bile yokmus gibi hissettim. Bunlar lazımsa neden şuana kadar dosyada degil neden hiç olmamis gibi sil baştan inceleme ? Anlaşılan bekleme şureci uzayacak. Yılmak yok hukukun ustunden bu baski birgün mutlaka kalkacak. Kusura bakmayın uzun oldu hem içimi dökeyim hem benzer süreçler için bilgi vereyim istedim.

Idare mahkemesi surecimle ilgili son yazışma ve tebliğlerin üzerinden 1 yıl sure dolacakken ara karar verilmiş belge varsa gönderin yoksa her madde için açıklama yapin(5 madde) şeklinde.

kuruma; kurum amirlerince irtibat iltisak kapsaminda sosyal cevre arastirmasi varmi, kendisinin  fetoyu ovucu soylemi propaganda faaliyeti, kanaatin dayanak belgesi irtibat iltisak dayanagi belgesi, emniyete ; bilgi havuzundan mahrem imam ankesörlü/sabit hat görüşme bilgisi, ataç programından(bunun farkı nedir bilmiyorum) sorgulama analiz ve raporlamasi, 

Kendimi KHK ile değilde bakan onayıyla ihraç olmuşum sanki savcılık bunları hiç araştırmamış KYOK vermemiş ohal komisyonunda gönderdikleri dosyada her ne kadar olmasa da  zaten bu bilgilerin olmasına gerek bile yokmus gibi hissettim. Bunlar lazımsa neden şuana kadar dosyada degil neden hiç olmamis gibi sil baştan inceleme ? Anlaşılan bekleme şureci uzayacak. Yılmak yok hukukun ustunden bu baski birgün mutlaka kalkacak. Kusura bakmayın uzun oldu hem içimi dökeyim hem benzer süreçler için bilgi vereyim istedim.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Demirci, 14 dakika önce yazdı:

Onda bir sorun yok; Danıştay kararına atıfta bulunan bu görüş yazısı mülga Devlet Personel Başkanlığının miydi, onu öğrenmek istemiştim, hatırlayabilen var mı?

İkinci olarak, yerel mahkemeler aynı konuda farklı kararlar verebiliyorlar, aynı konuda Şanlıurfa idare mahkemesinin zıttı (yani iade olan KHK'lilarin aleyhine) bir karar veren yerel mahkeme oldu mu acaba, bilen var mı?

Zaten sıkıntı bu tarz kararların paylaşılmasından imtina edilmesi. Kimse lehine olan bir kararı paylaşmıyor. Ben bu konularda paylaşım yapan avukatları takip ediyorum ve ona istinaden paylaşımda bulunuyorum.

Diğer yandan bu görüş yazısını hangi devlet teşkilatı birimi yapıyor o konuda bilgi sahibi değilim.

Aslında bu konuların uzmanı sayın @vergici672 ama çok uzun zamandır foruma uğramıyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İade olduktan sonra; özlük haklarına dair mağduriyetler maalesef devam ediyor. Her ne kadar hukukçu olmasam da ilgi alanımdır. Sayın @Aklima hukukçu kimliği ile bu konulara dair defaten, ayrı ayrı dava açılması gerektiğini belirtiyor. (Maaşların yasal faizi, fazla kesilen vergiler, ek ders, SGK hitap kısmında ihraç kaydının silinmemesi vb. gibi) Bu konulara dair davaları açıp son merciiye kadar taşımanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...