İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Mağduriyetleri gidermek için ne yapılacağını okumadım ama basından öğrendiğim kadarıyla birçok çelişki var. Örneğin benim hakkımda hiçbir adli veya idari soruşturma yok. Komisyon kurum kanaati nedeni ile RET verdi ve idari dava süreci devam ediyor. Babacan' ın dediklerine bakılırsa işime aynen kaldığı yerden devam edeceğim ancak sonrasında milli güvenlikle ilgili işlerde çalışanların, idarenin uygun göreceği bir kurumda çalışacağını söylüyor. Benim anladığım asker veya polis iseniz geri döndüğünüzde aynı işinize devam edemeyeceksiniz. Bu resmen tan bir itibar suikasti olur. İnsanları sanki defoluymuş gibi gri alanlarda bırakmak olur. Bu nedenle hiç umutlu değilim. Umut tacirliğine oy moy YOK!!! 

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ismail_oracle, 3 saat önce yazdı:

Mağduriyetleri gidermek için ne yapılacağını okumadım ama basından öğrendiğim kadarıyla birçok çelişki var. Örneğin benim hakkımda hiçbir adli veya idari soruşturma yok. Komisyon kurum kanaati nedeni ile RET verdi ve idari dava süreci devam ediyor. Babacan' ın dediklerine bakılırsa işime aynen kaldığı yerden devam edeceğim ancak sonrasında milli güvenlikle ilgili işlerde çalışanların, idarenin uygun göreceği bir kurumda çalışacağını söylüyor. Benim anladığım asker veya polis iseniz geri döndüğünüzde aynı işinize devam edemeyeceksiniz. Bu resmen tan bir itibar suikasti olur. İnsanları sanki defoluymuş gibi gri alanlarda bırakmak olur. Bu nedenle hiç umutlu değilim. Umut tacirliğine oy moy YOK!!! 

Çok haklısınız 28 Şubat mağdurlarına da aynısını yaptılar başka türlüsünü bilmiyorlar çünkü ben görevde iken kurumda 28 Şubat ta asker olan birisi diyanete verilmişti. Yıllar sonra bile size hale hatalı ürün muamelesi yapıyorlar.ki hiçbir delil olmaksızın. Senden farkı olmayan hatta bazı konularda eksik olan kişiler sizin durumunuza ilgili  Hayati kararlar verebiliyorlar.

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ayrıca değerli arkadaşlar cuma günü 25. İdare mah. Davam görülecek kısmet olursa Ankaramızı bir ziyaret edeceğim.yillar evvel bir gelmiştim. Ankara un. İlahiyat fakültesine bir uğramıştım. Çok bilmiyorum umarım kolay bulabilirim 25. İdareyi. Adalet sarayına gideceğim değil mi? Yön  yol bulma özelliğimiz de eriyip gitti sanki. Boşlukta yaşayıp gidiyorum.

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, Bir saat önce yazdı:

Ayrıca değerli arkadaşlar cuma günü 25. İdare mah. Davam görülecek kısmet olursa Ankaramızı bir ziyaret edeceğim.yillar evvel bir gelmiştim. Ankara un. İlahiyat fakültesine bir uğramıştım. Çok bilmiyorum umarım kolay bulabilirim 25. İdareyi. Adalet sarayına gideceğim değil mi? Yön  yol bulma özelliğimiz de eriyip gitti sanki. Boşlukta yaşayıp gidiyorum.

İdare Mahkemeleri, Ankara Adalet Sarayı'nda değil, oraya gitmeyin hocam. Ankara'ya nasıl geleceksiniz bilmiyorum ama 25. İdare Mahkemesine gitmek için aklınızda tutmanız gereken en önemli yer Kentpark & CEPA alışveriş merkezi. Bulunduğunuz yerden bu AVM'lere ulaşırsanız, İdare Mahkemeleri bu AVM'lerin hemen arkasında 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. Umarım en kısa zamanda yaşadığınız haksızlıklar son bulur ve tüm haklarınızı geri alırsınız.

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir ümit Özdağ eksikti. Yapılan eylem planı ile Ali babacani fetocan ilan etmiş. Allaha havale ... Niyetleri belli KHK lilar gözlerinde fetocu...

Bir ümit Özdağ eksikti. Yapılan eylem planı ile Ali babacani fetocan ilan etmiş. Allaha havale ... Niyetleri belli KHK lilar gözlerinde fetocu...

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yok mu arkadaşlar karar 😢

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

26 idare duruşmalı, duruşmadan kaç gün sonra karar yükleniyor ortalama, 1 aydır duruşma tutanağı hariç bir gelişme olmadı UYAP vatandaşta, ara karar falan yok evrak isteme falan yok, telefonla arasak bilgi verirler mi ? 

26 idare için bilgisi olan varmı ?

692 adalet bakanlığı , takipsizlik kgyok, incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 56 dakika önce yazdı:

Üzücü başka bir husus TSK konusunda araştırma merkezine atanan ulaşılabilir, bilgi alınabilir kimseye ulaşamamak.

Sayın @Aklima forumda ütğm rütbesinde memur olarak atanan @Lila73 adlı üye vardı. Halen aktif olarak foruma giriyorsa iletişim kurabilirsiniz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 1 saat önce yazdı:

İyi günler,

Yaklaşık olarak 2,5 saat önce atama kararı geldi.

Memur olarak atandığım yazıyor.

KHK ile işlem yapılmasından daha yaralayıcı bir durum.

Adli 4,5 yıl araştırma ardından mart 2022 de OHAL komisyonu kabul kararına rağmen ben seni hala terörist görüyorum ve üniforma vermem diyen bir kurum.

Üzücü başka bir husus TSK konusunda araştırma merkezine atanan ulaşılabilir, bilgi alınabilir kimseye ulaşamamak.

Bize yine mücadeleye devam etmek düştü.

Yolumuzu 1-2 yıl daha uzattılar.

Bulmuşta beğenmiyor benzeri kızacak, sitem edecekler, şükretmesini bil diyecekler olacaktır. Mevzu "hak" mevzusu o nedenle kabullenmek mümkün olmuyor.

Üzüldüm, 7075 sayılı kanun madde 10 ve 10/a hükümlerine baktınız mı

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...