İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Resim değil, udf şeklinde. Biraz da karmaşık geldi. Yapabileceğimden emin değilim. Ben editörün mailine atsam  siteye yüklese olmaz mı? Sayın editör? 

679 KHK- İnceleme devam ediyor. Kriter yoktur.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 4 saat önce yazdı:

Sona kalan dosyalarda kabul oranının çok yüksek olacağını düşünüyorum biraz daha sabır haziran başı 2 bin gibi dosya kalsa okullar açılana kadar biter personel dosyaları teamül eski yerinde göreve döndürmeme gibi bir şey oluyormuş İstanbul da görev yapıyordum bakalım sonucu paylaşırım ben de hiç değişmeyecek diye düşünüyordum insan büyük harfle yazılan kabul kelimesini ilk fark ediyor ama zaman alıyor alışmışız ya tek satıra devam etmektedir yazısına 3 satır görünce şaşırıp kalıyorum ama büyük rahatlik oluyor herkese dilerim bu ferahlığı.

Sizinde hayırlı uğurlu olsun.

Binlerce kez aminnn☺

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

677, üni, adli işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
2004208057, 5 saat önce yazdı:

Resim değil, udf şeklinde. Biraz da karmaşık geldi. Yapabileceğimden emin değilim. Ben editörün mailine atsam  siteye yüklese olmaz mı? Sayın editör? 

Forumda udf paylaşmanın mümkün olduğunu sanmıyorum. Ama içerikteki metni kopyalayıp buraya yapıştırmanın yetmesi lazım. İsteyen aynı metni sonra bir udf dosyasına yapıştırabilir.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

T.C.

İSTANBUL

12. İDARE MAHKEMESİ

ESAS NO : 2021/1938

KARAR NO : 2022/770

3

bulunup bulunmadığına ilişkin değerlendirme yapılırken, yetkili kurulları belli bir kanaate ulaştıracak

nedenler her somut olayın özelliğine göre değişebilecektir.

Kamu görevinden çıkarmanın hukuki gerekçeleri arasında sayılan, İltisak; yani yapışıkmış gibi

birlikte hareket etme, gönüllü şekilde tabi olma, aynı yöne bakma, olayları aynı bakış açısıyla

değerlendirme, eylemlerini bir grubun, örgütün ya da yapının işaretleri, talimatları, yönlendirmelerine

göre gerçekleştirme ve bunu yaparken dünyevi ya da uhrevi faydalar umma hali ile irtibat; yani bir çıkar

ilişkisi nedeniyle gönüllü veya gönülsüz kendi davranışlarını bireysel iletişim yoluyla ya da yazılı ve

görsel basın, sosyal medya paylaşımları üzerinden gelen mesajları dikkate alarak belirleme hali olarak

tanımlanmaktadır.

Bu tanımlamalar ışığında, davacı hakkında "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma, kasten

öldürme" suçu nedeniyle Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi nezdinde 2011/72 Esasına kayden kamu

davası açılmış ise de, davacının yaklaşık 10 yıl önceki fiili bakımından Mahkemenin 02.04.2013 tarihve

K:2013/13 sayılı kararıyla beraat ettiği, kararın Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin E:2015/1090 K:2015/2122

sayılı ilamıyla kesinleştiği, UYAP kayıtlarından yapılan sorgulamada hakkında başkaca mahkumiyet

hükmü veya soruşturma bulunmadığı gibi araştırma raporunda davacının anılan fiilleri bakımından terör

örgütü ile iltisak veya irtibatının "olabileceği" şeklinde somut bilgi veya belgelerle desteklenmeyen

ihtimale dayalı bir değerlendirme yapıldığı anlaşıldığından, davalı idarece 375 sayılı Kanun Hükmünde

Kararname'ye 7145 sayılı Kanun'un 26. maddesi ile eklenen Geçici 35. madde ile verilen yetkiye

dayanılmak suretiyle davacının kamu görevinden çıkarılması yönünde tesis edilen dava konusu işlemde

hukuka uygunluk görülmemiştir.

Açıklanan nedenlerle, dava konusu işlemin iptaline, aşağıda dökümü yapılan 235,10-TL

yargılama giderinin ve karar tarihinde yürürlükte bulunan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca

belirlenen 2.550,00-TL vekalet ücretinin davalı idareden alınarak davacıya verilmesine, artan posta

ücretinin kararın kesinleşmesinden sonra davacıya iadesine, kararın tebliğini izleyen günden itibaren 30

gün içerisinde İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne istinaf yolu açık olmak üzere, 27/04/2022 tarihinde

oybirliğiyle karar verildi.

679 KHK- İnceleme devam ediyor. Kriter yoktur.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 2 saat önce yazdı:

Komisyon açıklama yapmış 

5 ayda 3.500 dosya geçmişler 1.200 kabul var 

Normalde 2.500 dosya kalması gerekiyordu 350 yeni başvuru olmuş bu sebeple kalan dosya sayısı 2.895 

Aylık çalışma hızı 700 den 4 ay da bu iş nihayete eriyor muhtemel Ekim Kasım gibi seçime gidilecek anlayacağınız Eylül ayında komisyon nihayete erer gibi duruyor. Kaldı şurada 16-17 hafta dilerim güzel haberler gelir herkese. 

Hocam bu kalan dosyaların ne kadarı ihraç dosyasıdır ?

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon açıklama yapmış 

Normalde 2.500 dosya kalması gerekiyordu 350 yeni başvuru olmuş bu sebeple kalan dosya sayısı 2.895 

Aylık çalışma hızı 700 den 4 ay da bu iş nihayete eriyor muhtemel Ekim Kasım gibi seçime gidilecek anlayacağınız Eylül ayında komisyon nihayete erer gibi duruyor. Kaldı şurada 16-17 hafta dilerim güzel haberler gelir herkese. 

Hocam ohal komisyonundan ret aldığım için orası beni bağlamıyor ama bekleyenler için  ohal komisyonundaki dosyaların  bitimiyle seçim konusunu aynı anda kullanmanıza iten düşünce nedir merak ettim. Ayrıca forumda devamlı  hesaplamalar yapan siz seçimden önce bir düzenleme yada adı her ne neyse birşey bekliyor musunuz  düşünceleriniz önemli en azından benim için. 

Güncelleme • • Cengiz Yildiz
Yanlış kelime kullanimi

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon açıklama yapmış 

Bilgilendirme  için teşekkürler. Korkarım  ki   672 den bekleyenler varken  yeni basvuranlara   karar cikabilir

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilen1302, 30 dakika önce yazdı:

Bilgilendirme  için teşekkürler. Korkarım  ki   672 den bekleyenler varken  yeni basvuranlara   karar cikabilir

Yeni başvuru nasıl olabiliyor ki? Başvuru tarihi çoktan sona ermedi mi? Hesapta veya rakamlarda bir yanlışlık olmasın?

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...