İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Arkadaslar kararı il teftişe gidip elden aldım.Karar da sadece sendika ve İci boş kurum kanaati yazılmış.Calistigim ilçeye gittim Ne ilçe müdürü ne okul müdürü ne de okuldan görüş bildirilmemiş.Soktayim.Arkadaslar ne yapabilirim bunun için.

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 1 dakika önce yazdı:

Arkadaslar kararı il teftişe gidip elden aldım.Karar da sadece sendika ve İci boş kurum kanaati yazılmış.Calistigim ilçeye gittim Ne ilçe müdürü ne okul müdürü ne de okuldan görüş bildirilmemiş.Soktayim.Arkadaslar ne yapabilirim bunun için.

Kurum görüşü dediği bence mit raporudur hocam. 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 16 dakika önce yazdı:

Benim 2+1 ev ve 2000 model siena araba sorun teskil etmedi. Degerleri onemli diye biliyorum.

Bu arada ailem 5 kisiyiz

Teşekkürler, dediğiniz gibiymis, biraz daha dikkatli araştırınca aşağıdaki detaylara ulastim, sahip olunan mülklerin değeri kadar hanedeki birey sayısı da önemli bir faktör gibi gözüküyor. Ben hanede tekim ama yine de başvurup bir şansımı deneyeceğim. Başvuru sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına sunuluyormus, gelir tespiti cercevesinde vakıf yetkilileri ev ziyareti yapıyor mu? Genelde ailemin veya kardeşlerimin yanına gezmeye filan gidiyorum da, o yüzden merak ettim.

https://www.google.com/amp/s/www.mynet.com/amp/gelir-testi-nedir-gelir-testi-nasil-yaptirilir-finans-419906

Gelir testi yapılırken dikkat edilecek unsurlar:

Haneye giren toplam aylık gelir,

- Ailenin oturmuş olduğu evin rayiç bedelinin 240’ta biri (ev sahibi veya kiracı olmaları fark etmez),

- Ailenin oturmadığı konutu var ise, o konutun rayiç bedelinin 240’ta biri,

- Ailenin oturmadığı konutu kirada ise, hesaplamaya kira bedeli konu olur,

- Ailenin dükkanları mevcut ise, dükkanların rayiç bedelinin 240’ta biri,

- Arazi veya tarlaların rayiç bedelinin 240’ta biri,

- Binek otomobil veya ticari amaçlı binek araç için, rayiç bedelinin 120’de biri,

- Hayvancılıkla ilgilenen kişiler için, hayvanlar üzerinden elde ettikleri gelir (gelir tespiti ilçe ya da il Tarım Müdürlükleri tarafından yapılır),

- Kişilerin bankadaki mevduat hesaplarının aylık faiz getirisini iki katı,

- Aile bireylerinden burs veya yardım ödemesi alanlar için, aylık ödemenin ortalaması,

- Diğer tüm gelirlerin aylık ortalaması şeklinde hesaplanır.

- Harcamalar ise aylık olarak; gıda, giyim, yiyecek, kira, sağlık, eğitim, ulaşım, sigara gibi gider kalemlerinden hesaplanır.

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672_meb, 2 saat önce yazdı:

Şimdi baktım ben de Ret almışım. Daha kimse bilmiyor. Aileme söylemedim. Sadece sendika vardı. Yazık. 

Hocam ne yazacağımı nasıl teselli edeceğimi bilmiyorum. Her red görüşümde içim parçalanıyor. Allah ferahlık güç versin 😟

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba. Sessiz takipcilerdenim.  Bugun 15 :40 itibariyle kabul kararim mailime geldi. Sonra sisteme de baktim teyit ettim. 675 yök akademik adli islemim yok. Pasaport tahditinin yönetmeligi  ilk ciktigi zamanlarda dilekce vermis tahditim kalkmisti. 2 yil once de hocalarima falan sormuslardi. Valla isin acikcasi husrana ugramama adina temkinli iyimserdim. Burada sizlere katki sunamasam da forumun cok faydasini gordum. Bundan dolayı hakkinizi helal edin. Tesekur ederim. Buralardayiz yine insalah:)

675 khk- Yök - İncelemeye devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 3 saat önce yazdı:

gelir tespiti cercevesinde vakıf yetkilileri ev ziyareti yapıyor mu?

Bizde olmadı biryerlere sorulduysa da bilmiyorum. Sorun olmamıştı. Işsiz olmak SGK kaydının olmaması büyük etken

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
GamerTeacher63, 8 saat önce yazdı:

Kurum görüşü dediği bence mit raporudur hocam. 

MİT raporu diye birşeyin olduğunu zannetmiyorum. Gerçi bugüne kadar zannetmediğimiz her şey oluverdi maalesef. Bende kurum kanaati nedeniyle RET almıştım. İlk dava dilekçemi yazarken GİZLİ, ÇOK GİZLİ, MİT RAPORU vb. hepsinin mahkemeye sunulmasını istemiştim. Ancak bunlara benzer hiçbir belge gelmedi. Kurum kanaati birazda şunun gibi bişey galiba; adli işlemi gerektirecek bişey yok ama biz sana RET vermek için bişey bulduk. İltisak ve irtibat denen "şey" zaten çok geniş tutulduğu için bahane arıyorlar. İşin özeti bu maalesef.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...