İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bob Marley, 2 saat önce yazdı:

Merhaba, kararınızın hangi tarihte verildiğini öğrenebildiniz mi?

Maalesef hayır, ancak iki sebepten dolayı kararın duruşmadan sonraki 15 gün içinde verildiğini düşünüyorum.

İlki, İYUK Madde 19 gereğince kararın duruşmadan sonra 15 gün içinde verilmesi gerekiyor.  https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.2577.pdf

İkincisi, duruşma üzerinden 30 gün geçtikten sonra mahkemeye uğrayıp durumu sorduğumda, dosya numaramı sordular ve önlerindeki ekrana bakarak ''sizin karar verilmiş ama yazılmamış'' dediler. Daha sonra üç kere daha mahkemeye uğrayıp dosyanın durumunu sorduğumda, her defasında aynı sahne yaşandı. 

Kararın açıklanması için mahkeme başkanı ile de görüştüm iki defa son iki ay içinde. ''Biraz sabredin, açıklanır yakında'' dedi ama 4 aydan fazla oldu, henüz kararı açıklamadılar... 

İşin ilginç tarafı, verilmiş olan kararın ne olduğunu da açıklamıyorlar. Karar yazılmadan size kararı söyleyemeyiz diyorlar. Ağır ceza mahkemesinde, duruşma sonrası hemen karar açıklanmıştı. Gerekçeli karar da 15 gün içinde yazılmıştı. İdare mahkemesinde bu işler daha kısa sürer diye bekliyordum ama maalesef idare mahkemesi bizi daha çok süründürüyor.

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Bla Bla Bla mahkeme başkanı ile nasıl görüştünüz acaba? Çünkü ben kalemle görüşmek istedim kalemle bile görüşemedim yüz yüze aşağıdan telefonla gorusturduler. Bir diğer sorum da imzanızdaki göreve iade -devam ne anlama geliyor ilgimi çekti.

672 KHK, MEB, Sendika, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

GÖREVE İADE OLANLAR:

Toplu para hesabınıza yattıktan sonra;

-Asgari Geçim İndirimi için 30 gün içerisinde Vergi mahkemesine,

-Yasal faiz, eğitim öğretim hazırlık ödeneği, ek ders, döner sermaye vb mali, sosyal haklar için 60 içerisinde İdare mahkemesine dava açılması gerekmekte

1- İşe iade olduktan sonra toplu paraların yattığı tarihten itibaren 60 gün içinde İdare Mahkemesi'ne dava açılarak "Eksik Ödenen" Mali hakların iadesi istenmelidir.

2- Dava süresi, toplu paranın yattığı tarihten itibaren başlamaktadır.

3- Toplu para yattığı anda kuruma yazılı talep dilekçesi ile eksik ödenen mali hakların verilmesi istenirse, dava açma süresi DURUR.

4- Davalı idarenin 30 günlük cevap verme süresi vardır. 30 günlük sürede doğrudan RED CEVABI verebileceği gibi, 30 gün boyunca hiç cevap vermeden de ZIMNİ REDDEDEBİLİR.

5- Davalı idare doğrudan red verir veya 30 günlük süreye rağmen hiç cevap vermeyerek ZIMNEN REDDEDERSE, toplu ödenen maaşlar ile başlayan dava açma süresi KALDIĞI YERDEN DEVAM EDER.

6- İşe iade olan arkadaşların sürelere dikkat etmesi önemlidir

https://www.facebook.com/groups/khkmagdurlariforumu/permalink/1277509749340872/

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
I-T teacher, 55 dakika önce yazdı:

Sayın @Bla Bla Bla mahkeme başkanı ile nasıl görüştünüz acaba? Çünkü ben kalemle görüşmek istedim kalemle bile görüşemedim yüz yüze aşağıdan telefonla gorusturduler. Bir diğer sorum da imzanızdaki göreve iade -devam ne anlama geliyor ilgimi çekti.

Bizim mahkeme başkanı (üyeler değil), müsait ise her hafta cuma günleri isteyenler ile görüşüyor. Mahkeme kaleminden randevu talep ettim. Onlar da mahkeme başkanına durumu iletmişler. Gelsin görüşelim demiş. Ben iki defa görüştüm ama görüşmeler çok kısa sürdü. Her iki defada da başkan başka birileriyle toplantı halindeydi. Ancak o kısa sürede bile olsa derdimi anlattım. Benim sorunum, duruşması yapılmış ve kararı verilmiş davamın, duruşma üzerinden 4 aydan fazla geçmesine rağmen hâlâ açıklanmaması. Bizim mahkeme başkanı dinliyor ama henüz aksiyon göstermedi. Ay sonuna kadar kararım açıklanmasa, tekrar görüşme talep edeceğim. 

İmza konusunu da şöyle açıklayayım Hocam; ben Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandım. Yargılama sırasında açığa alındım. Bu yargıalama neticesinde beraat ettim, beraatim kesinleşti ve göreve döndüm. Ancak göreve döndükten sonra 375 sayılı KHK ile yani Bakan onayı (OHAL KHK'sı ile değil) ile ihraç edildim. Göreve dönmek üzere İdare Mahkemesi'ne dava açtım. Göreve dönmek üzere açtığım davam devam ediyor, henüz neticelenmedi. Bu nedenle imzamda Göreve İade - Devam yazıyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar dün yazmıştım duruşmadan sonra dosyaya dün nüfus kayıt örneği girmişti bugün de ara karar yazmışlar ve bunlar yazılmış bu ne demek oluyor simdi ?

@Bla Bla Bla

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'ndan :

1-Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarınca gizli iletişimin sağlanması maksadıyla kullandıkları sabit/kontörlü hatlardan ardışık/tekil aradı/arandı kaydının bulunup bulunmadığının sorulmasına ve bu yönde kayıt varsa buna ilişkin tüm bilgi ve belgelerin onaylı örneklerinin, gerekli gizlilik koşulları ilgili idarece sağlanacak şekilde mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,

2- Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gizli iletişimi sağlamak maksadıyla kullandığı yöntemlerden biri olan operasyonel GSM hatlarıyla irtibatının (aradı / arandı) bulunup bulunmadığının sorularak, varsa buna ilişkin bilgi ve belgelerin mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,

3-Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibatı/iltisakı olduğuna dair varsa başka bilgi ve belgelerin onaylı bir örneğinin mahkememize gönderilmesinin istenilmesine, 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'ndan :

1-Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gizli iletişimi sağlamak maksadıyla kullandığı yöntemlerden biri olan operasyonel GSM hatlarıyla irtibatının (aradı / arandı) bulunup bulunmadığının sorularak, varsa buna ilişkin bilgi ve belgelerin mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,

2-Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibatı/iltisakı olduğuna dair varsa başka bilgi ve belgelerin onaylı bir örneğinin mahkememize gönderilmesinin istenilmesine

10 gün süre vermişler arkadaşlar

6 yıl olmus birşey cıkmamıs simdi yine bunları mı sorguluyorlsr anlamıyorum

Güncelleme • • ozelharekat61

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 8 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar dün yazmıştım duruşmadan sonra dosyaya dün nüfus kayıt örneği girmişti bugün de ara karar yazmışlar ve bunlar yazılmış bu ne demek oluyor simdi ?

@Bla Bla Bla

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'ndan :

1-Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarınca gizli iletişimin sağlanması maksadıyla kullandıkları sabit/kontörlü hatlardan ardışık/tekil aradı/arandı kaydının bulunup bulunmadığının sorulmasına ve bu yönde kayıt varsa buna ilişkin tüm bilgi ve belgelerin onaylı örneklerinin, gerekli gizlilik koşulları ilgili idarece sağlanacak şekilde mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,

2- Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gizli iletişimi sağlamak maksadıyla kullandığı yöntemlerden biri olan operasyonel GSM hatlarıyla irtibatının (aradı / arandı) bulunup bulunmadığının sorularak, varsa buna ilişkin bilgi ve belgelerin mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,

3-Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibatı/iltisakı olduğuna dair varsa başka bilgi ve belgelerin onaylı bir örneğinin mahkememize gönderilmesinin istenilmesine, 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'ndan :

1-Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gizli iletişimi sağlamak maksadıyla kullandığı yöntemlerden biri olan operasyonel GSM hatlarıyla irtibatının (aradı / arandı) bulunup bulunmadığının sorularak, varsa buna ilişkin bilgi ve belgelerin mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,

2-Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibatı/iltisakı olduğuna dair varsa başka bilgi ve belgelerin onaylı bir örneğinin mahkememize gönderilmesinin istenilmesine

10 gün süre vermişler arkadaşlar

6 yıl olmus birşey cıkmamıs simdi yine bunları mı sorguluyorlsr anlamıyorum

Bu bilgiler, bizim dosyalarda istenen standart bilgiler. Size özel bir durum değil. Mahkemeler, karar vermeden önce bu bilgileri standart bir uygulama olarak ilgili kurumlardan istiyorlar. Hatta benim örneğimde ilk önce savcı bu bilgileri 3 defa ilgili kurumlardan sorgulatmış, bir şey bulamamıştı. Buna rağmen ağır ceza mahkemesinde hakkımda dava açıldı. Mahkeme sırasında bu bilgiler ilgili birimlerden iki defa daha istendi. Yine aleyhime bir şey çıkmadı, beraat ettim. Kurum beni ihraç edince,  İdare mahkemesine açtığım göreve iade davası sırasında bu bilgiler bu sefer idare mahkemesi tarafından ilgili kurumlardan istendi. Yine bir şey çıkmadı.

Özetle, her mahkeme kendi araştırmasını yapıyor ve daha önceki mahkemelerce yapılmış araştırmaları kabul etmiyor. Buna da ''ellerindeki bilgilerin sürekli güncellenmesini'' gerekçe gösteriyorlar.

Bu ara karardaki bilgiler standart olmakla birlikte ara karara cevap süresinin 10 gün tutulmasını olumlu buluyorum. Umarım en kısa zamanda mahkemeden olumlu karar çıkar ve yaşadığınız mağduriyetler son bulur. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 Bende aynısına 30 gün süre verdi ama 2,5 ayda geldi. Bilgi... 

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 13 dakika önce yazdı:

Bu bilgiler, bizim dosyalarda istenen standart bilgiler. Size özel bir durum değil. Mahkemeler, karar vermeden önce bu bilgileri standart bir uygulama olarak ilgili kurumlardan istiyorlar. Hatta benim örneğimde ilk önce savcı bu bilgileri 3 defa ilgili kurumlardan sorgulatmış, bir şey bulamamıştı. Buna rağmen ağır ceza mahkemesinde hakkımda dava açıldı. Mahkeme sırasında bu bilgiler ilgili birimlerden iki defa daha istendi. Yine aleyhime bir şey çıkmadı, beraat ettim. Kurum beni ihraç edince,  İdare mahkemesine açtığım göreve iade davası sırasında bu bilgiler bu sefer idare mahkemesi tarafından ilgili kurumlardan istendi. Yine bir şey çıkmadı.

Özetle, her mahkeme kendi araştırmasını yapıyor ve daha önceki mahkemelerce yapılmış araştırmaları kabul etmiyor. Buna da ''ellerindeki bilgilerin sürekli güncellenmesini'' gerekçe gösteriyorlar.

Bu ara karardaki bilgiler standart olmakla birlikte ara karara cevap süresinin 10 gün tutulmasını olumlu buluyorum. Umarım en kısa zamanda mahkemeden olumlu karar çıkar ve yaşadığınız mağduriyetler son bulur. 

Bende mahkemeler birşey yaptığı da yok, karar çıktığıda yok diyordum. Harıl harıl çalışıyorlarmış. Bütün dosyaları tekrar isteyeceklerse daha çoook işleri var demektir. 😁

Allah CC sonumuzu, önümüzü hayretsin.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon kapanmayip tüm görevde olan memurları inceleme durumu olur mu arkadaşlar

• Kahkaha 1
  • Kızma 1

..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 1 saat önce yazdı:

Ben sunu anlamıyorum zaten bi ankesör kaydı bilmem ne olsa tarafıma soruşturma acılır 4 yıl önce zaten takipsizlik almısım neyin kafası bu yaptıkları neyin işgüzarlığı ben bunu anlamıyorum

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...