İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Geçen ayın 9unda idare mahkemesinden kabul kararı almıştım. Bugün bakanlık yürütmeyi durdurma talepli üst mahkemeye başvurmuş. Bundan sonraki süreç nasıl olacak bir bilgisi olan varmi üst mahkeme ne kadar bir sürede karar verir yd talebini kabul etmeme gibi bir durumu olabilir mi?

• Beğeni 1
  • Üzülme 3

672 KHK - Maliye Bakanlığı VDK - Komisyon ret 20. İdare - Adli idari işlem yok - kriter yok 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

27 idarede dosyası olan arkadaşlar, karar ortalama nekadar sürede çıkıyor birde herkese ara karar çıkıyormu bilgisi olan paylaşırsa sevinirim 

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 02.07.2022 - 20:44 yazdı:

Herkese merhaba var olan avukatım idare davasını kazanırsak ödenecek paradan yüzde 15 pay istiyor.Allah aşkına ben napayım bana bir akıl verin.Dilekceyide bekletiyor habire 

1. Hakkınızdaki isnadları ve gerçekleri siz biliyorsunuz.

2. Yaklaşık 62 aydır gördüğüm; Bizim davalarımızla alakalı gördüğüm nadir dava dilekçesi var ki avukata verdiğiniz paraya değsin. Gördüğüm dilekçeler ve kararlar arasında özellikle idari davalar konusunda avukatı olupda mağdur olan daha fazla. Tabi bu bazen avukattan bazende avukatı seçen kişiden kaynaklanıyor. Basit anlatımla avukatlıkta doktorluk gibi. Prastisyen hekim her konuda bir şeyler bilir ama uzmanlık farklıdır. Avukatlıkta aynı her avukat hukukun temel kurallarını mevzuatı az çok bilir ama bir kişi hem ceza hukukçusu hem vergi hukuku hem idare dava, hem aile hukuku konularında iyi olamaz. Ben hepsini hallederim diyorsa emin olun sizde o dilekçeyi yazarsınız.

3. Forumdaki dilekçelerden faydalanarak kendi durumunuza uygun bir taslak hazırlarsanız hakkınızdaki evrakları ve bilgileri de gizlemezseniz dilekçenizi yorumlamaya çalışırım. (özel alanları kapatabilirsiniz.)

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Carlito, 2 saat önce yazdı:

Geçen ayın 9unda idare mahkemesinden kabul kararı almıştım. Bugün bakanlık yürütmeyi durdurma talepli üst mahkemeye başvurmuş. Bundan sonraki süreç nasıl olacak bir bilgisi olan varmi üst mahkeme ne kadar bir sürede karar verir yd talebini kabul etmeme gibi bir durumu olabilir mi?

Geçmiş olsun Sayın Carlito. Cepte hakkınızda olumlu bir mahkeme kararı olması güzel. Kurumlar da neden itiraz eder anlamakta zorlanıyorum.

Üst mahkeme YD talebini kabul etmeyebilir elbette. Ancak esasa bakmadan buna karar verdiği için bugüne kadarki örneklerde etmediğini görmedim. Kurumun üst mahkemeye itirazına cevap vermeniz icap edebilir. Bilhassa kurumun daha önce cevap verdiğiniz iddialarından başka hakkınızda yeni iddialarda bulunup bulunmadığına dikkat etmenizi tavsiye ederim.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

20 gün oldu hala HTS ankesör büfe analiz raporu mahkemeye yollanmadı ayrıca sanırım adli tatil de başladı adli tatilde dosyaya evrak girer mi? Girerse UYAP a düşer mi? Ayrıca adli tatilde idare mahkemeleri çalışıyor mu? Bilgili arkadaşlardan cevap verebilecek var mı şimdiden teşekkürler 

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MsK., 30.06.2022 - 19:14 yazdı:

4 madde ek olarak da 3 madde görüşülecek yazıyordu. Yarın öğleden sonra sonuç kısmına bilgi girerler sanırım. 

30 Haziran Genel Kurulu ve Sonuçları kısmına yine bilgi girilmemiş. Muhtemelen ileri bir tarihte tekrar görüşülecek.

(25/7/2018 tarihli ve 7145 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un  bazı hükümlerinin iptallerine ve yürürlüklerinin durdurulmasına karar verilmesi talebi. )

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir adliyeci olarak cevap vereyim her mahkemede mutlaka bi kac kisi kaliyor hakimi olmasada baska bir hakim duruşma verildiyse karar vermez girer cikar baska bir tarihe atar. Yani personeldede bi gevşeklik olacagindan uyaba dosyanın yükleneceğini zannetmem sadece ordaki personelin inisiyatifine kalmis anlayacağın 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 11 saat önce yazdı:

20 gün oldu hala HTS ankesör büfe analiz raporu mahkemeye yollanmadı ayrıca sanırım adli tatil de başladı adli tatilde dosyaya evrak girer mi? Girerse UYAP a düşer mi? Ayrıca adli tatilde idare mahkemeleri çalışıyor mu? Bilgili arkadaşlardan cevap verebilecek var mı şimdiden teşekkürler 

İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 61. maddesi gereği de bölge idare, idare ve vergi mahkemeleri, 20 Temmuz 2020 – 31 Ağustos 2020 döneminde çalışmaya ara verecek ve bu dönemde adli tatilde olacaklardır.

Dosyaya evrak girebilir ve UYAP ta gözükür. Ancak süreler durur.Adli tatilde sona eren süreler sona erdiği günü izleyen tarihten itibaren yedi gün uzamış sayılır.

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cihaneymen, 16 saat önce yazdı:

27 idarede dosyası olan arkadaşlar, karar ortalama nekadar sürede çıkıyor birde herkese ara karar çıkıyormu bilgisi olan paylaşırsa sevinirim 

Merhaba hocam, 

27 idarede bizim dosya numarası 2020/56x  lardaydı. bir buçuk sene içerisinde duruşma verildi. Duruşmadan 1 ay sonra da karar verildi. 

Tam olarak sırayla gidilmiyor olsa da ortalama sıraya uyuyorlar diye biliyorum . 

Ayriyetten duruşma istemeyenlerin kararları daha hızlı veriliyor diye biliyorum. 

Carlito, 19 saat önce yazdı:

Merhaba 

Sizden 15 gün önce de bizim kabul kararı çıkmıştı.  Bizimkisi de üst mahkemeye başvuruldu. 

İstinafa başvuru bize tebliğ edilmeden cevap yazmadan, idare mahkemesi konuyu bölge idare mahkemesine götürdü.  Bu da YD'li davalar da normal bir durum sizinde başınıza gelebilir. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

679 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba 

1 ay önce idare mahkemesi kabul kararı tebliğ edildi. Hala göreve başlatılma ile ilgili bir karar yok. 

Bakanlığı aradığımda karar önümüzde bakıyoruz cevabı vermişlerdi. 

Acaba göreve hemen başlatılmayla alakalı kuruma dilekçe yazsam faydası olur mu ?  

Ya da bir şey yapmam gerekiyor mu ?  Desteğiniz için teşekkür ederim. 

679 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
    • Hiç kimsenin gündeminde yokuz. Hiç kimsenin bizleri düşündüğü yok. Koca ülke için bir 'hiç' ten ibaretiz😔Böyle şeyler yazıp paylaşan biri değilim.Biraz iç dökme gibi oldu kusura bakmayın lütfen. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...