İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bob Marley, 12 dakika önce yazdı:

Merhaba, UYAP tan gönderecğieniz dava dilekçesi beyan vb evraklarınızı UYAP editör programından udf uzantılı hazırlamanız gerekiyor bu tür evraklarınızıda e-imza ile imzalayarak gönderebilirsiniz. Yani dava açabilmek için önce bir e-imzanız olması gerekir. Parasal haklar yönünden aynen istemenize gerek yok zaten işlem iptal olunca geriye doğru hak doğuruyor.

İdari dava açma konusunda YouTube'da güzel bir video buldum:

Videoya göre, udf dışında PDF,  jpg vb. başka formatlarda evrak yüklemek mümkün gibi gözüküyor. Bugün yaptığım dava acma denemesinde harç ve masraf bilgileri sekmesinde tarafıma 0₺ masraf çıktığını gözlemledim, sanırım bu durum dava bilgileri sekmesinde adlı yardim'i isaretlememden kaynaklanıyor, yani sorun yok değil mi?

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Bob Marley MEB'in gönderdiği savunma da yine üstü kapali kurum kanati vardır yazıyor .Şundan yada bundan diye herhangi bilgi belge yok 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 5 saat önce yazdı:

Forumdaslara bazı sorularım olacak:

1. İşsiz oldugum ve işsiz oldugumu da belgeledigim halde, idare mahkemesinin adli yardım talebimi reddetme ihtimali var mı?

2. İşsiz oldugumu gosteren belgeyi ikametimin olduğu ildeki SGK mudurlugunden mi almak zorundayım yoksa başka bir ilin SGK mudurlugunden de alabilir miyim? Bu evrak e-devletten alınamıyor değil mi? E-devletten olusturacagim SGK hizmet dökümü gibi bir belge işime yaramayacaktir diye tahmin ediyorum, yanlış mıyım?

3. Adlı yardım için garanti olsun diye muhtardan fakir kağıdı gibi bir belge almaya gerek var mı? (bir yerde bu tavsiye edilmisti diye hatırlıyorum)

Forumdaki örnek dava dilekçesinde bu sorularınızın hepsinin cevabı var.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 6 saat önce yazdı:

Ben de yeni ret kararı almış biri olarak, dün itibariyle dilekçe üzerinde çalışmaya başladım. Komisyon kararına karşı açacağınız davada YD talep etmeye gerek yok diye biliyorum, ben talep etmeyecegim. Ama adli yardım mutlaka talep etmelisiniz. Dilekçede, parasal hak vb. talep edilmesinin hatalı olduğu, sadece ohal komisyonunun yaptığı işlemin iptalinin talep edilmesi gerektigi forumda daha önce konusulmustu diye hatırlıyorum. Bu ara mahkemeye başvuracaklara 20 temmuzda adli tatilin baslayacagini da hatırlatmak isterim.

Ben davami UYAP vatandaş portalindan online olarak açmayı deneyeceğim, kolay gibi gözüküyor, umarım bir hata yapmam. Uyaptan dava açarken, davayi "delil tespiti istemli" açmamız gerekmiyor değil mi, bu konuda bilgisi olan var mı?

Herkese iyi bayramlar dilerim.

Hepimize geçmiş olsun.

Muhtemelen kararın tebliği 1 ayı bulur. Zaten dediğiniz gibi 20 Temmuz adli tatil. Bayramdan hemen sonra dilekçe hazırlığına başlıcam. İnşallah toparlayabiliriz 😎

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 3 saat önce yazdı:

İdari dava açma konusunda YouTube'da güzel bir video buldum:

Videoya göre, udf dışında PDF,  jpg vb. başka formatlarda evrak yüklemek mümkün gibi gözüküyor. Bugün yaptığım dava acma denemesinde harç ve masraf bilgileri sekmesinde tarafıma 0₺ masraf çıktığını gözlemledim, sanırım bu durum dava bilgileri sekmesinde adlı yardim'i isaretlememden kaynaklanıyor, yani sorun yok değil mi?

UDF dışındaki PDF jpeg gibi evraklarınızı ek evrak olarak yükleyebilirsiniz. Ama Islak imza yerine e-imza atacağınız evrak mutlaka udf olmak zorunda.

Bob Marley, 1 dakika önce yazdı:

UDF dışındaki PDF jpeg gibi evraklarınızı ek evrak olarak yükleyebilirsiniz. Ama Islak imza yerine e-imza atacağınız evrak mutlaka udf olmak zorunda.

Evet harcın 0 olması adlı yardım seçeneğinden dır.

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 53 dakika önce yazdı:

Hepimize geçmiş olsun.

Muhtemelen kararın tebliği 1 ayı bulur. Zaten dediğiniz gibi 20 Temmuz adli tatil. Bayramdan hemen sonra dilekçe hazırlığına başlıcam. İnşallah toparlayabiliriz 😎

Gördüğüm kadarıyla, kurum kanaatinde bir standart yok yani içeriği kişiden kişiye değişebiliyor, dolayısıyla, kurumun birinci cvp dilekçesini ve (tabiki eklerini) iyi analiz etmek ve mutlaka kurumdan detay talep etmek lazım diye düşünüyorum. Diğer hususlar ise forumdaki örnek dilekçelerde birbirine benzer şekilde belirtilmiş gibi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bob Marley, 23 dakika önce yazdı:

Ama Islak imza yerine e-imza atacağınız evrak mutlaka udf olmak zorunda.

Teşekkürler, gördüğüm kadarıyla, word, PDF vb. formatlardaki dosyaları udf formatına dönüştüren online uygulamalar var, dolayısıyla, bu husus da sorun olmayacak gibi gözüküyor.

Online başvurmayıp dilekçenin çıktısını mahkemeye sunduğumuzda dilekçenin her sayfasını imzaliyorduk diye hatırlıyorum. Udf formatındaki dilekçenin sayfalarının ıslak imzalı olmaması sorun teşkil etmiyor değil mi? Yoksa ıslak imzalı dilekçenin PDF suretini udf formatına dönüştürup sisteme yüklemek daha sağlıklı mı olur?

Güncelleme • • Demirci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 28 dakika önce yazdı:

Teşekkürler, gördüğüm kadarıyla, word, PDF vb. formatlardaki dosyaları udf formatına dönüştüren online uygulamalar var, dolayısıyla, bu husus da sorun olmayacak gibi gözüküyor.

Online başvurmayıp dilekçenin çıktısını mahkemeye sunduğumuzda dilekçenin her sayfasını imzaliyorduk diye hatırlıyorum. Udf formatındaki dilekçenin sayfalarının ıslak imzalı olmaması sorun teşkil etmiyor değil mi? Yoksa ıslak imzalı dilekçenin PDF suretini udf formatına dönüştürup sisteme yüklemek daha sağlıklı mı olur?

UDF formatındaki dilekçesinizi e-imzaniz varsa onunla imzalayacağıniz için ayrıca ıslak imzaya gerek yok. Zaten UYAP vatandaş portalından sunacağıniz dilekçesinizin mutlaka udf uzantılı ve ayrıca e-imzali olması gerekiyor. Ek belgeler ise PDF ve jpeg olabilir onlar için herhangi bir onay yada imza paraf gerekmiyor.

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu son buruk bayramımız olsun. Tüm kaderdaşlara sevgiler 🤗

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 4 saat önce yazdı:

Gördüğüm kadarıyla, kurum kanaatinde bir standart yok yani içeriği kişiden kişiye değişebiliyor, dolayısıyla, kurumun birinci cvp dilekçesini ve (tabiki eklerini) iyi analiz etmek ve mutlaka kurumdan detay talep etmek lazım diye düşünüyorum. Diğer hususlar ise forumdaki örnek dilekçelerde birbirine benzer şekilde belirtilmiş gibi.

Dediğiniz gibi, konunun özelinde değerlendirip gerekçeleri bağlamında dilekçeyi hazırlamak gerekecek 👍🏻

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...