İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

35teacher675, 7 saat önce yazdı:

Selamün aleyküm arkadaşlar; 

15 Temmuz cuma hutbesinden sonra ister istemez imamın kendi görüşlerini de dillendirmesi ile moralim (6 yıl toparlamaya çalıştığım) bozuldu. Söylemesi ne kadar doğru bilmem secdede ağladım. Cumadan eve gittiğimde istemsizce komisyon sayfasını açtım ve çok şükür ki kabul kararını okudum. Tekrar tekrar ve tekrar. 

Lafı uzattığımin farkındayım. Rabbim suçsuz herkesin bir gün hakkını iade edecek tabiki. Nasıl seviniliyordu unutmuşuz sadece ağladık eşimle. Çünkü bir tek biz ben değilim bu çukurda o kadar mağdur olan var ki yutkunamadik bile. Sevincimizi içimizde yaşadık magdur akrabalarimiz arkadaşlarımıza yanlış anlasilmayalim diye..... 

Eşim 5 vakit namazında bir insandır. O gün cumaya gidemedi.Isin acı tarafı o imamın soylefikleti kendi ifkri değildi tepeden  geldi bir gun once hutbe metinleri.Enistemiz diyanette şef ordan biliyorum.Gozunuz aydın olsun darısı geride kalanlara  inşallah..Aynı şeyi bende yaşadım  o kadar masum meslektaslarimiz   veya  KHK lilar red alırken deli gibi  sevinmeyi zaten kendine yakistiramiyorsun  icinden de gelmiyor zaten..  O sevinc ihrac oldugun gunun acısını  sarmıyor  herkes bundan emin  olsun ....HERKES DÖNDÜĞÜ  GÜN  SRVINIRIZ  BELKI ...

672 khk sendika 23 ay  berat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@AklimaÇocuklarının KHK ile kapatılan okullarda eğitim görmesi İRTİBAT VE İLTİSAK DEĞİLDİR. 

Danıştay 5. Daire Başkanlığı         2017/2865 E.  ,  2022/2376 K.

e) Çocuklarının Örgüte Müzahir Okullarda Eğitim Kaydı

Davalı idare tarafından; "davacının kızı …’in KHK kapsamında kapatılan … Anaokulundan eğitim kaydının bulunduğu, davacının oğlu …’in de KHK kapsamında kapatılan … İlkokulundan ve … Ortaokulundan eğitim kaydının bulunduğu" ileri sürülerek, bu hususun davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve/veya iltisaklı olduğunu gösterir delil niteliğinde olduğu iddia edilmiştir.

Davacı; kızının belirtilen anaokuluna bir yıl gittiğini, oğlunun ise 2010, 2011 ve 2012 yıllarında adı geçen okullarda sadece ortaokulda okuduğunu, her iki çocuğunun da 17/25 Aralık 2013 öncesi söz konusu okullarda okuduğunu, 2013 sonrası FETÖ/PDY'nin gerçek yüzünün anlaşılması nedeniyle oğlunun puanı tutmasına rağmen örgüt okuluna kaydı yapılmadığını ve devlet okulu olan Sosyal Bilimler Lisesinde okuduğunu ileri sürmüştür.

Davacının yukarıda yer verilen beyanlarının aksini ortaya koyabilecek ve davacının eğitim saiki dışında örgütsel saikle çocuklarını örgüte müzahir okullara gönderdiğine dair somut herhangi bir tespit, tanık beyanı ya da başkaca bilgi ve belgenin dava dosyasında bulunmadığı gibi davalı idarece de dosyaya sunulmadığı görüldüğünden anılan tespit davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve iltisakını ortaya koyan yeterli bir delil olarak değerlendirilmemiştir.

Güncelleme • • Vardırbirhayr

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@AklimaKimse Yok mu Derneğine bağış irtibat ve iltisak değildir! 

Danıştay 5. Daire Başkanlığı 2016/57558 E. , 2021/4632 K.

c) Davacının şüpheli sıfatı ile verdiği FETÖ/PDY örgütü ile bağlantılı Kimse Yok Mu Derneğine bağış yaptığına yönelik beyanı;

Davacı hakkında …Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen 19/07/2016 tarihli şüpheli sorgulama tutanağında; "...Örgüte himmet adı altında herhangi bir bağışta bugüne kadar bulunmadım. Ancak kimse yok mu isimli derneğe 2000li yılların ortalarında üç dört defa kurban bağışında bulunmuştum. Ancak bunlardan başkada bu derneğe ya da cemaate herhangi bir şekilde ne kurban bağışı ne de himmet adı altında herhangi bir bağışta bulunmadım..."

Davalı Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından dava dosyasına davacının yukarıda yer verilen beyanında, davacının FETÖ/PDY bağlantılı Kimse Yok Mu Derneği'ne kurban bağışında bulunduğuna dair kendi beyanının davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve/veya iltisaklı olduğunu gösterir delil niteliğinde olduğu ileri sürülmüştür.

Davacı tarafından ise, şahsının savcılık beyanında daha önceleri Deniz Feneri'ne bağış yaptığı, ancak Almanya'daki Deniz Feneri Derneğiyle ilgili yolsuzluk iddialarından sonra birkaç defa da Kimse Yok Mu Derneğine bağış yaptığını ifade ettiği, bu bağışları halen yayında bulunan bir TV programından etkilenerek dini duygularla yaptığını, bağışına vesile olan bu TV programına birçok sanatçının da katıldığı, bu durum FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirmesine neden olacaksa bu programa katılanlar ve bağış yapanların hepsi için aynı değerlendirmenin yapılması gerektiği, bu durumun sadece şahsının aleyhine kullanılmasının adil ve hakkaniyetli olmadığı ileri sürülmektedir.

Davacının yukarıda yer verilen beyanı incelendiğinde, davacının FETÖ/PDY örgütü ile bağlantılı Kimse Yok Mu Derneğine bağış yapmasının örgütsel saiklerle yapıldığına ilişkin bir beyanın bulunmadığı, ayrıca davalı idare tarafından da buna ilişkin dosyaya herhangi bir bilgi-belge sunulmadığı görülmüştür.

Netice itibarıyla, davacının bu beyanı başka delillerle de desteklenmediğinden davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibat ve iltisakını ortaya koyan bir delil olarak değerlendirilmemiştir.

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
TSK7546, 8 saat önce yazdı:

Merhaba özür dileyerek bişey sormak istiyorum. Adli tatilde bizim davalar için gelişme olma ihtimali var mı yoksa tayin bitmesi mi gerekiyor. Bazı davalara bakılıyormus diye okudum . 

26r85ej.png

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bulunduğum ildeki mahkemeye 5 temmuzda dilekçe vermiştim.  UYAP ta dosyam hâlâ gözükmüyor. Ne kadar sürede sistemde görünür?

672 KHK - İncelemeye Devam- Sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Oy için 3600 ek gösterge halloldu,KYK faizleri silindi,eyt sıkıntısı da halledilecek ama KHK olayında inat ediliyor.! Kandırıldık diyenler sefa sürüyor ama benim eşim barınma amaçlı cemaat evinde kaldığı için 6 senedir ihraç.! (Beraat almasına rağmen) Eşimin çalıştığı kurumda tüm amirleri kendisine kefil olmalarına rağmen kurum görüşü nasıl olumsuz olur anlamış değilim.! Seçime kadar olumlu haber alacağımıza olan inancımızı da yitirmiş durumdayız.!

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

672 KHK-evde kalma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tolga55, 46 dakika önce yazdı:

Oy için 3600 ek gösterge halloldu,KYK faizleri silindi,eyt sıkıntısı da halledilecek ama KHK olayında inat ediliyor.! Kandırıldık diyenler sefa sürüyor ama benim eşim barınma amaçlı cemaat evinde kaldığı için 6 senedir ihraç.! (Beraat almasına rağmen) Eşimin çalıştığı kurumda tüm amirleri kendisine kefil olmalarına rağmen kurum görüşü nasıl olumsuz olur anlamış değilim.! Seçime kadar olumlu haber alacağımıza olan inancımızı da yitirmiş durumdayız.!

Kısaca mücadele edenler haklarını aldılar(kyk lılar vs). 

Binlerce  ihraç var bir twit bile yok bencede yitirelim inancımızı. 

Güncelleme • • Vardırbirhayr
  • Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Vardırbirhayr, 2 saat önce yazdı:

Tivitler le birseyler yapmaktan başka çare yok...

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Vardırbirhayr, 2 saat önce yazdı:

Mesele tam da bu. Galiba kendilerine "terörist" denilmesinden çekindiği için tweet atmayanlar. Ha pardon ya zaten "terörist" diyorlardı.

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bu idare mahkemesinin istediği büfe ankesör veri hat analiz raporu 1.5 ay oldu hala gönderilmedi bunun bi süresi vs var mı 45 gün gelmemesi normal mi ? İdare mahkemesinde böyle bir rapor istenip gelen varsa ne kadar sürede geldiğini yazar mısınız? @Bla Bla Bla ve bilgisi olan diğer arkadaşlar

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...