İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Demirci, 10 saat önce yazdı:

Danıştay 5. Dairesinin E:2021/1561 ve K:2021/3455 sayılı kararında, davacı, içeriği belli olmayan telefon görüşmelerinin delil olamayacağına dair AİHM ve Yargıtay kararlarının olduğunu beyan etmiş. İlgili Yargıtay kararını buldum ama bu konuda herhangi bir AİHM kararı bulamadım. Böyle bir AİHM kararı var mı? Sn. @Aklima bu konuda sizin bilginiz var mı?  

Arşivi inceleyip dönüş yapayım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @KARAYEL ,

Yürütmenin durdurulmasının reddi, davanın reddi değil.

Sadece yürütmeyi durdurun ben işe başlayayım siz davayı görmeye devam edin talebiniz red olmuş.

İstinaf mahkemelerinin kesin hükümle verdiği kararlar danıştaya taşınamıyor. Danıştaya başvursanızda  İYUK gereğince red olur. 

Paylaşımlarınızı okuyunca doğal olmayan bir husus dikkatimi çekti. 19 idareden red aldım yazmışsınız. 19 idareden yd içinmi red aldınız yoksa davanızmı red edildi?

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

19.idareden dava icin red geldi bende istinafa gittim 19.Bölge idaresine dilekçe yazdim, davali adalet bakanligi savunmasini verdi hicbir somut delil yok, 14.idari dava dairesi yürutmenin durdurulmasi talebimize kesin olarak red vermiş. Ayin 16 sinda alinmis karar 22 sinde uyapa girilmis, simdi bekleyecek miyim ne yapmam lazim 

KARAYEL, 2 dakika önce yazdı:

19.idareden dava icin red geldi bende istinafa gittim 19.Bölge idaresine dilekçe yazdim, davali adalet bakanligi savunmasini verdi hicbir somut delil yok, 14.idari dava dairesi yürutmenin durdurulmasi talebimize kesin olarak red vermiş. Ayin 16 sinda alinmis karar 22 sinde uyapa girilmis, simdi bekleyecek miyim ne yapmam lazim 

Aklima, 58 dakika önce yazdı:

Sayın @KARAYEL ,

Sadece yürütmeyi durdurun ben işe başlayayım siz davayı görmeye devam edin talebiniz red olmuş.

İstinaf mahkemelerinin kesin hükümle verdiği kararlar danıştaya taşınamıyor. Danıştaya başvursanızda  İYUK gereğince red olur. 

Paylaşımlarınızı okuyunca doğal olmayan bir husus dikkatimi çekti. 19 idareden red aldım yazmışsınız. 19 idareden yd içinmi red aldınız yoksa davanızmı red edildi?

679 KHK_ADALET BAK.ANKARA B.A.M  21.CEZA DAİRESİ KRİTER -SGK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 2 saat önce yazdı:

Sayın @KARAYEL ,

Sn. @KARAYEL yd konusunda AYM'ye basvuramaz mi, oradan da red gelirse AİHM'e? Teknik olarak böyle birşey mümkün değil mi?

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Demirci ama daha danistay asamasi süreci var 

679 KHK_ADALET BAK.ANKARA B.A.M  21.CEZA DAİRESİ KRİTER -SGK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KARAYEL, 3 saat önce yazdı:

@Demirci ama daha danistay asamasi süreci var 

YD konusunda karar kesinlestigi ve bu kararda Danıştay'a itiraz edebilirsiniz gibi birşey de denmediği için AYM'ye başvurabilirsiniz diye düşünüyorum ama tam emin değilim maalesef.

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 1 saat önce yazdı:

merhabalar 

2 yıl 6 ay 18 gün süren 21. idare mahkemesindeki serüvenimiz an itibariyle Ret ile sonuçlandı. 

üzüldüm ama neyse ki canı yanan sabretsin tarafındayız ve sabırla bekliyoruz...

Geçmiş olsun Sayın @portakal çiçeği.

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 2 saat önce yazdı:

merhabalar 

2 yıl 6 ay 18 gün süren 21. idare mahkemesindeki serüvenimiz an itibariyle Ret ile sonuçlandı. 

Geçmiş olsun, 21. İdare mahkeme kimlere RED vermedi ki? Başta Haluk Savaş hocam olmak üzere hepimiz haşmetlilerin hukuk tanımaz silindirinden geçtik.

Sırada bir müddet daha sizi oyalayacakları BİM var.  Burada da bir süre oyalayıp (yaklaşık 22-23 ay) red verirler. 

Süreç böyle işletiliyor. Tekrar sabırlar ve güç diliyorum sizin için.

BE

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 3 saat önce yazdı:

merhabalar 

Hocam geçmiş olsun öncelikle

Adli tatilde nasıl sonuclanıyor hocam bildiğim kadarıyla şu an idare mahkemeleri adli tatilde değil mi?

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...