İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Merhaba birşey sormak istiyorum bı arkadaşımın eşi şuan içerde 3 senesi var 9 ay önce girmişti . Bu genel af konusu falan geçiyor sonra olmayacak deniliyor arkadaşım da bu gel gitler yüzünden çok yıprandı belki içinizde bu konu için net konuşacak birisi vardır diye yazdım . İki kriter var denildi af için . Biri devlete karşı işlenen suçlar diğeri de şahsa işlenen suçlar . Şimdi arkadaşımız astsubaydi EP tan yararlanmadi . Terör diye ayrı kriter mi olur yoksa devlete karşı işlenen suça mi girer bu durum . Bende imza ile serbest kalır diye umitleniyorum ama bu konu için en ufak fikrim yok . Eşi de cidden tükenmiş durumda 

TSK ohal sonrası kurum ihracı . İlk mahkemede beraat kesinleşti . Van 3. İdari mah. Ret . Erzurum BİM dava devam ediyor . 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK7546, 53 dakika önce yazdı:

Merhaba birşey sormak istiyorum bı arkadaşımın eşi şuan içerde 3 senesi var 9 ay önce girmişti . Bu genel af konusu falan geçiyor sonra olmayacak deniliyor arkadaşım da bu gel gitler yüzünden çok yıprandı belki içinizde bu konu için net konuşacak birisi vardır diye yazdım . İki kriter var denildi af için . Biri devlete karşı işlenen suçlar diğeri de şahsa işlenen suçlar . Şimdi arkadaşımız astsubaydi EP tan yararlanmadi . Terör diye ayrı kriter mi olur yoksa devlete karşı işlenen suça mi girer bu durum . Bende imza ile serbest kalır diye umitleniyorum ama bu konu için en ufak fikrim yok . Eşi de cidden tükenmiş durumda 

Öğrenci affı getirdiler, orada bile irtibat ve iltisaklı ibaresi vardı af gelse  terör örgütü üyeliğini kapsayacağını sanmıyorum 

Güncelleme • • Vardırbirhayr

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar. Ben de Ağustos ayında ret kararim geldi.2008 de 1 ay bile olmayan sigorta girişim 2. Olarak haberdar olmadigim eski çalıştığım ilden dernek üyeliği. Dernek üyeliğini de ihractan yıllar sonra eşim e devletten gördü. Bende bu üyelikten haberdar olmadığını dile getirerek başvuru yaptım. Benim lehime sonuclandi.  Ama komisyon bunu hiç kaile almamış ve gerekçelerde bunu da yazmislar.Ve 3. Olarak ta kurum kararı denilmiş. Kurum kanaatinin savunmasını nasıl yapacağız acaba.

683_ yeni ret aldım. 1aylık bile olmayan SGK kaydı. Dernek kurum kanaati.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Vardırbirhayr daha önceki aflara baktım . Darbe için , 5 yıldan az almış mahkumlara falan verilmiş . Belki olur diye düşünüyoruz ama aşırı bı nefret var onunda farkındayız . Umarım olur çünkü eşi için herşey çok zor 

TSK ohal sonrası kurum ihracı . İlk mahkemede beraat kesinleşti . Van 3. İdari mah. Ret . Erzurum BİM dava devam ediyor . 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu Ara Ben de de az da olsa umit var. Yine bos cikmasindan korksam da tv de sosyal medya da cok gundem oluyor.insallah olumlu bir gelisme olur.Insanlar cok bunaldi.

VİTRİOL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK7546, 13 saat önce yazdı:

@Vardırbirhayr daha önceki aflara baktım . Darbe için , 5 yıldan az almış mahkumlara falan verilmiş . Belki olur diye düşünüyoruz ama aşırı bı nefret var onunda farkındayız . Umarım olur çünkü eşi için herşey çok zor 

Af bize değil ki. Ellerinden gelse bı kaşık suda boğacaklar. Niye versin. 

• Beğeni 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 2

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saglikciyim, 23 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Ben de Ağustos ayında ret kararim geldi.2008 de 1 ay bile olmayan sigorta girişim 2. Olarak haberdar olmadigim eski çalıştığım ilden dernek üyeliği. Dernek üyeliğini de ihractan yıllar sonra eşim e devletten gördü. Bende bu üyelikten haberdar olmadığını dile getirerek başvuru yaptım. Benim lehime sonuclandi.  Ama komisyon bunu hiç kaile almamış ve gerekçelerde bunu da yazmislar.Ve 3. Olarak ta kurum kararı denilmiş. Kurum kanaatinin savunmasını nasıl yapacağız acaba.

geçmiş olsun hocam imkanınız ölçüsünde bir avukattan yardım almanızı tavsiye ederim.

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima @Aysegul Oz çok haklısınız. Gerçekçi olmak lazım çünkü ne kadar nefret olduğunu biliyoruz . Oy konusunda koca bir sülalede KHK mevzusu girmeyen ev yok . Ve öncesi verdikleri parti belli  . Oy uğruna umarım birşeyler olur zor durumda olan çok aile var çünkü . Yinede olumsuz olarak beklemek daha az yıpratır sanırım .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...