İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Aklima, 2 saat önce yazdı:

Fetö/pdy konusu, iktidar için kendisine yapılmış suçlar kapsamındadır. Özellikle son bir yıldır "devlet biziz" diyen bir parti var.

Mevcut iktidarın bu güne kadar ki söylemleri, yaptıklarıyla bir zaman sonra aynı konudaki söylem ve yaptıkları herkesin malumu.

Bu gerçek doğrultusunda "Olmaz"  demek mümkün değil. yeter ki menfaatleri olsun. Seçime doğru her şey olabilir.

Şahsi fikrimse, mevcut iktidar fetö/pdy konusundan ceza alanların affı konusunda adım atmaz. Çünkü onlarda biliyor ki, hak ve hukuk konusunda bir araya gelememiş insanlardan oluşmakta. Hesap yaparken kişi, kişinin ailesi vs gibi eklentilerle mağdur sayısı milyonlar olarak görünmekte ancak bir gerçek var. O da bizim milletimiz hak ve hukuka değil cebinin gördüğü zarara göre davranıyor.

Umut iyidir ancak, özellikle iktidardan af, hatanın düzeltilmesi, eşitlik, hukuk, hak manasında bir adım beklemek hatta söz beklemek dahi bence hayal ötesi bir beklenti.

Hayallerin büyüklüğüyle üzüntülerin büyüklüğü doğru orantılıdır.

yerinde bir tespit sayın aklima keşke af /yasal düzenleme adı ne olursa olsun bir adım atılsa ama zaten onların istedikleri de buydu.Kısa zamanda yüzbinlerce insanı işinden ettiler.Seçimden sonrası için ne olur ne biter bilinmez.Ama  mağdur kişilerin bir an önce yeni bir hayat düzeni kurmaları gerekir

TSK7546, 4 dakika önce yazdı:

@Aklima @Aysegul Oz çok haklısınız. Gerçekçi olmak lazım çünkü ne kadar nefret olduğunu biliyoruz . Oy konusunda koca bir sülalede KHK mevzusu girmeyen ev yok . Ve öncesi verdikleri parti belli  . Oy uğruna umarım birşeyler olur zor durumda olan çok aile var çünkü . Yinede olumsuz olarak beklemek daha az yıpratır sanırım .

Şöyle söyleyeyim hocam benim kayınpeder herşeyin farkında özellikle son bir yıldaki zamlar onu bile isyan ettirdi ama sadece ekonomi diğer yönden zerre değişme yok.

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK7546, 10 saat önce yazdı:

@Aklima @Aysegul Oz çok haklısınız. Gerçekçi olmak lazım çünkü ne kadar nefret olduğunu biliyoruz . Oy konusunda koca bir sülalede KHK mevzusu girmeyen ev yok . Ve öncesi verdikleri parti belli  . Oy uğruna umarım birşeyler olur zor durumda olan çok aile var çünkü . Yinede olumsuz olarak beklemek daha az yıpratır sanırım .

Daha önce, Cumhur İttifakının Kemal Kılıçdaroğlu'nun KHK'lılarla ilgili açıklamaları karşısında sessiz kalmasını olumlu buluyordum ; Cumhur İttifakı bu konuda söz söylemeyerek bir açık kapı bırakıyor yani seçim öncesi çok küçük de olsa bir düzenleme ihtimali var gibi geliyordu bana. Ancak, Devlet Bahçeli'nin KHK'lılarla ilgili son sözlerinden sonra Cumhur İttifakının KHK'lılar lehine bir düzenleme yapmayacağına kendimi bir kez daha ikna ettim ve Bülent Arınç'ın yakın geçmişte KHK'lılar bağlamında MHP ile ilgili sarf ettiği sözlerini hatırladım, aşağıya aynen kopyalıyorum:

KHK'lılara yalnızca AK Parti'yle değil, MHP'yle de temas kurmalarını tavsiye eden Arınç, "Siyasette bugün Cumhur İttifakı söz sahibiyse, hedefinizde sadece AK Parti olmamalı. MHP ile ilgili neden bir çalışmanız yok? Sayın Bahçeli'ye, onun hukukçu olduğunu bildiğimiz veya zannettiğimiz milletvekillerine neden ulaşmıyorsunuz? Onlar da söz sahibi. O kadar söz sahibi ki, iki sene önce gerçekleştirilen bir şartlı tahliye mekanizmasına istediklerini koydular, istemediklerini terör suçlusu ilan ettiler." dedi.

Bence KHK'lılar Bülent Arınç'ın yukarıdaki tavsiyesini çok yakından izlemeli; esasen çoğunluğu milliyetçi, muhafazakar ve dindar kesimlerden oluşan KHK'lıların MHP'lilerle iletişim kurmakta hiç zorlanmayacağı kanaatindeyim.

İkinci olarak, KHK'lıların oy potansiyeli var ama Cumhur İttifakı, KHK'lılar lehine bir düzenleme yapması durumunda KHK'lıların önemli bir kesiminden oy alabilse de, bu saatten sonra KHK'lıların çoğunluğundan oy alamayacağını çok iyi biliyor zira "kırılan bardak tamir olmaz" görüşündeler. Özellikle Devlet Bahçeli'nin son sözlerinden sonra, Cumhur İttifakı seçim öncesi KHK'lıları eski görevine iade edip kasaya birden bire büyük bir yük bindirmek yerine kısa vadede daha az maliyetle daha çok oy potansiyeli olan kesimlere öncelik verecektir diye tahmin ediyorum.

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 21 saat önce yazdı:

Af bize değil ki. Ellerinden gelse bı kaşık suda boğacaklar. Niye versin. 

Aynen katılıyorum hocam maalesef imkan bulsalar tüm KHK lilari idam ederler.Kimse de ses çıkarmaz zaten terörist olarak kabul ediyorlar. Sayin Bahceli' nün dediği gibi 15 Mart ta 751 kişiyi şehit eden KVK lilar 

• Üzülme 1
  • Onaylama 1

VİTRİOL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, Bir saat önce yazdı:

Daha önce, Cumhur İttifakının Kemal Kılıçdaroğlu'nun KHK'lılarla ilgili açıklamaları karşısında sessiz kalmasını olumlu buluyordum ; Cumhur İttifakı bu konuda söz söylemeyerek bir açık kapı bırakıyor yani seçim öncesi çok küçük de olsa bir düzenleme ihtimali var gibi geliyordu bana. Ancak, Devlet Bahçeli'nin KHK'lılarla ilgili son sözlerinden sonra Cumhur İttifakının KHK'lılar lehine bir düzenleme yapmayacağına kendimi bir kez daha ikna ettim ve Bülent Arınç'ın yakın geçmişte KHK'lılar bağlamında MHP ile ilgili sarf ettiği sözlerini hatırladım, aşağıya aynen kopyalıyorum:

KHK'lılara yalnızca AK Parti'yle değil, MHP'yle de temas kurmalarını tavsiye eden Arınç, "Siyasette bugün Cumhur İttifakı söz sahibiyse, hedefinizde sadece AK Parti olmamalı. MHP ile ilgili neden bir çalışmanız yok? Sayın Bahçeli'ye, onun hukukçu olduğunu bildiğimiz veya zannettiğimiz milletvekillerine neden ulaşmıyorsunuz? Onlar da söz sahibi. O kadar söz sahibi ki, iki sene önce gerçekleştirilen bir şartlı tahliye mekanizmasına istediklerini koydular, istemediklerini terör suçlusu ilan ettiler." dedi.

Bence KHK'lılar Bülent Arınç'ın yukarıdaki tavsiyesini çok yakından izlemeli; esasen çoğunluğu milliyetçi, muhafazakar ve dindar kesimlerden oluşan KHK'lıların MHP'lilerle iletişim kurmakta hiç zorlanmayacağı kanaatindeyim.

İkinci olarak, KHK'lıların oy potansiyeli var ama Cumhur İttifakı, KHK'lılar lehine bir düzenleme yapması durumunda KHK'lıların önemli bir kesiminden oy alabilse de, bu saatten sonra KHK'lıların çoğunluğundan oy alamayacağını çok iyi biliyor zira "kırılan bardak tamir olmaz" görüşündeler. Özellikle Devlet Bahçeli'nin son sözlerinden sonra, Cumhur İttifakı seçim öncesi KHK'lıları eski görevine iade edip kasaya birden bire büyük bir yük bindirmek yerine kısa vadede daha az maliyetle daha çok oy potansiyeli olan kesimlere öncelik verecektir diye tahmin ediyorum.

Siyasette söylenen sözleri çokta şeyetmemek lazım.

Birbirlerine söyledikleri sözler, tam tersini söyleyip tersini yaptıkları işler çok.

Şu anda basın KHK lar ilk çıktığında yapması gerekeni cılızda olsa yapıyor. Toplumsal baskı oy korkusu olan iktidarı her zaman ürkütür. Bu durum ne kadar devam eder ve iktidar yanlısı kesimden de ufak tefek yapılan "aslında biraz haksızlık yapılmış kesim var sanki" gibi katılım artar mı bilinmez. İnşallah artarak devam eder. 

Bununla birlikte  AKP nin kendi kadrolarından hukuk, adalet v.s. beklemek hayalcilik olur. Farklı bir alemde (gemide) yaşıyorlar.

Yine de birşey olmasa bile birşey olacak diyesi geliyor insanın. 

Zaten şunun şurasında seçime birşey kalmadı. Yinede inşallah Allah CC. yardımıyla seçimden önce güzel şeyler olsun diyelim. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, 20 dakika önce yazdı:

Siyasette söylenen sözleri çokta şeyetmemek lazım.

Birbirlerine söyledikleri sözler, tam tersini söyleyip tersini yaptıkları işler çok.

Tabii ki bunun farkındayım. Sonucta siyaset iyilerle kötülerin mücadelesi degildir, bir güç mücadelesidir. Güç mücadelesinde de böyle davranılır, çıkara bakılır.

Esas amacım, çıkar gereği, Bülent Arınç'in yukaridaki tavsiyesine uymanın gerektiginin altını cizmekti.

Basından cılız da olsa bir ses geliyorsa bu büyük ihtimalle bazı KHK'lilarin çabaları sayesinde olmuştur, konuyu hala Allah'a bırakmak bana artık pek makul gelmiyor.

Güncelleme • • Demirci
  • Beğeni 1
  • Onaylama 2

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 03.09.2022 - 13:25 yazdı:

İstatistiki olarak 26. İdare Mahkemesinin bugüne kadar mutlaka karar vermesi gerekirdi. Henüz duruşma tarihi verilmemesi gerçekten çok ilginç.

Ekim 2020 26.Idare dava tarihi benimde henüz verilmedi

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Herşeyeinanabiliri, Bir saat önce yazdı:

Ekim 2020 26.Idare dava tarihi benimde henüz verilmedi

Akıl, mantık, geçmiş istatistiki verilere aykırı bir durum. Yorumsuz... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ankara 18. İdare Mahkemesi   açılış tarihi nisan 2019  beri   hiç bir hareketlilik yok  danışta bekleyen  dosya  tarihide  2020  2 yıldır  tetkik hakimi sırasınnda  bu  dosya işlemlerinde anladığım kadarıyla  sıraya göre karar açıklanmıyor 

göreve iade için dava açtık şu an danıştay da 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 33 dakika önce yazdı:

Akıl, mantık, geçmiş istatistiki verilere aykırı bir durum. Yorumsuz

Çünkü yeni bir uygulama başlattılar. Yazışmalar bittikten sonra 1 yıllık sessizlik sonra emniyet ve kuruma deliliniz ispatınız varsa gönderin yoksa mevcut dosyaya göre işlem yapacağım yazısı.....bir miktar süre geçer....  Ohal komisyonunun zaten incelemiş olduğu kriterlerle ilgili kurumlara tekrar yazı....süre geçer ...böyle gider durur nedense bu bilgiler hazırda bir yerde yokmu veya dosya açılır açılmaz neden prosedür gereği istenmez? Buda yorumsuz.

• Üzülme 1
  • Onaylama 1

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 5 dakika önce yazdı:

Çünkü yeni bir uygulama başlattılar. Yazışmalar bittikten sonra 1 yıllık sessizlik sonra emniyet ve kuruma deliliniz ispatınız varsa gönderin yoksa mevcut dosyaya göre işlem yapacağım yazısı.....bir miktar süre geçer....  Ohal komisyonunun zaten incelemiş olduğu kriterlerle ilgili kurumlara tekrar yazı....süre geçer ...böyle gider durur nedense bu bilgiler hazırda bir yerde yokmu veya dosya açılır açılmaz neden prosedür gereği istenmez? Buda yorumsuz.

Dava sürecinde 2 yılım bitti. Sizin açıklamanıza göre 1-2 yıllık sürecim kaldı. Sevinmeli miyim bilemedim!

Demirci, 5 saat önce yazdı:

Siyasi konular veya gidişat hakkında yazmak pek huyum değildir ama belirtmeden geçemedim. İlçe teşkilatından tutunda taa parti genel merkezine kadar gittim. Aslında hiç görüşmek istemiyorlar. Covid salgını, biz bu konuya bakmıyoruz, hukuk zaten hallediyor vb. verilen cevaplar. Yani kapı kapalı. Verilen cevaplardan bir tanesi çok ilginç geldi. Bunu parti genel merkezinde bile duydum: Bizim zaten bakanımız yok, biz bir şey yapamayız. Hani derler ya "kamuoyunun takdirine bırakıyorum" diye. Bende aynen öyle diyorum 😞 

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...