İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

arkadaşlar twitterda az evvel gördüm. komisyonda son 400 civarında dosya kalmış. anlaşılan ekimin ilk haftasına kadar komisyon işini bitirecek. muhtemelen 20 bin civarında iade ile bitmiş olacak bu süreç. geriye 105 bin civarı KHK'lı kalıyoruz. tabii bir de son dört yılda bakan onayıyla atılanlar var. onların sayılarını bilmiyorum. 

malumunuz son günlerde bizim durum oldukça gündem. en azından beraat edenlere bir şeyler yapılabilir belki. acaba içimizde ne kadar beraat eden-takipsizlik alan var. güncel verilere sahip olan var mıdır? biz burada bir anket yapsak olur mu? 10 bine yakın üyesi varmış forumun. anlamlı bir sonuç çıkabilir belki. hakkında hiç işlem yapılmayan, soruşturması devam eden, KYOK alan, beraat alan (kesinleşmiş ya da kanun yolları aşaması devem edenler), mahkumiyet alan (kesinleşmiş ya da kanun yollarında olanlar), hagb alanlar vs gibi.

yani hasbelkader bir düzenleme yapılsa hemen görevine başlayabilecek durumda olanlar kaç kişidir acaba.

• Beğeni 1
  • Katılmama 1

677EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 06.09.2022 - 08:09 yazdı:

Demek istediğim 2 yılı standart hale getirdiler. Oysaki mevzuat dosya tekemmulunden( yazışmalardan sonra) 6 ay içinde davanın görülmesi. Hesap soran olmadığı için uzuyor bizim isler. Sabir son donemecteyiz. Ara kararlar arası 4 ay ve bu sonsa 2. ara karardan sonra dava tarihi verilmesi gerekiyor.

Ara kararlar arası yaklaşık 9 ay. Duruşma tarihi en erken bu kış olur diye düşünüyorum 😞

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ktmrn, 9 saat önce yazdı:

arkadaşlar twitterda az evvel gördüm. komisyonda son 400 civarında dosya kalmış. anlaşılan ekimin ilk haftasına kadar komisyon işini bitirecek. muhtemelen 20 bin civarında iade ile bitmiş olacak bu süreç. geriye 105 bin civarı KHK'lı kalıyoruz. tabii bir de son dört yılda bakan onayıyla atılanlar var. onların sayılarını bilmiyorum. 

malumunuz son günlerde bizim durum oldukça gündem. en azından beraat edenlere bir şeyler yapılabilir belki. acaba içimizde ne kadar beraat eden-takipsizlik alan var. güncel verilere sahip olan var mıdır? biz burada bir anket yapsak olur mu? 10 bine yakın üyesi varmış forumun. anlamlı bir sonuç çıkabilir belki. hakkında hiç işlem yapılmayan, soruşturması devam eden, KYOK alan, beraat alan (kesinleşmiş ya da kanun yolları aşaması devem edenler), mahkumiyet alan (kesinleşmiş ya da kanun yollarında olanlar), hagb alanlar vs gibi.

yani hasbelkader bir düzenleme yapılsa hemen görevine başlayabilecek durumda olanlar kaç kişidir acaba.

geçen ahmet zeki üçok tv'de bu rakamlardan bahsetti. İYİ partiye bu konularda danışman olduğu için sanırım üzerinde çalışmışlar. 27 bin civarında hakkında soruşturma olmayan, takipsizlik alan ve beraati kesinleşen kişi olduğundan bahsetti. Bunların iade edilmesi gerektiğinden bahsetti.

bunun dışında beraat alan ama henüz beraatleri kesinleşmeyen bir gurup olduğunuda söyledi. onunda rakamlarını söyledi ama hatırlamıyorum.

Güncelleme • • Petsy

komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu KHK lıların bu günletde gündem olmasının şahsen bende hiçbir karşılığı yok. Neden yok, çünkünerdeyse 6 yıldır eylül, ekim, kasım aylarında bu mesele bi gündem oluyor. Yok af geliyor, yok beraat takipsizlik alanlar iade edilecek falan. Sonra sekiz doku ay gene ölüm sessizliği. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 7

701 TSK Komisyon Red, 24 İdare Red, İstinaf Başvuru Aşamasında, Adli istinafta, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kömbehorkudu, 17 saat önce yazdı:

Bu KHK lıların bu günletde gündem olmasının şahsen bende hiçbir karşılığı yok. Neden yok, çünkünerdeyse 6 yıldır eylül, ekim, kasım aylarında bu mesele bi gündem oluyor. Yok af geliyor, yok beraat takipsizlik alanlar iade edilecek falan. Sonra sekiz doku ay gene ölüm sessizliği. 

Ülke gündemi çok çabuk değişiyor.İki üç gün konuşulup unutuluyor her konu.Sedat Peker cikiyo başka konular çıkıyor  arada kayniyo bizim konu.Maalesef sonuç alamıyoruz.

Tam 1 sene önce bugün bölge idare ye dava açmıştım 14.bolge idarede bekliyo dosya

VİTRİOL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar sigortalı işte çalışmanın bize bir zararı var mı , göreve dönersek hak kaybı oluyor mu?

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zamzalak, 8 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar sigortalı işte çalışmanın bize bir zararı var mı , göreve dönersek hak kaybı oluyor mu?

Geri dönersek İnşallah sigortalı çalıştığın zamana ait maaşları alamiyorsun.Baska da bı kaybın yok.Ama donemezsek emeklilik sıkıntı olur.O nedenle sigortasız çalışmamak lazım.

VİTRİOL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Barnie kasperian, 19 dakika önce yazdı:

Geri dönersek İnşallah sigortalı çalıştığın zamana ait maaşları alamiyorsun.Baska da bı kaybın yok.Ama donemezsek emeklilik sıkıntı olur.O nedenle sigortasız çalışmamak lazım.

Sigortalı kısımlar icin Danıştay kararı varmıs bilmem ne bilmem ne onlar icin de dava açacağım bir kurus bırakmam aymden belki döndüren bu kararı Türkiye'de ilk kisi olurum sorun yok elim yorulmaz bir dilekce yazdırcam avukata gerekirse AİHM e kadar her davayı götüreceğim 

Sonucta hayatımı idame ettirmek zorundayım ben beni atan idare değil mi ne demek sigortalı calısamazsın calısırsan kesilir ne demek sacmalık Danıştay'ın 60 lardan kalma kararını öne sürmeleri apayrı bi sacmalık hadi ordan

Güncelleme • • ozelharekat61
  • Beğeni 1
  • Onaylama 3

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zamzalak, 53 dakika önce yazdı:

bazı kurumlar EGM adalet sağlık toplu maaştan sizin sigortalı çalıştığınızda aldığınız maaşları kesiyor urfa idare açılan davayı kabul edip kesilmemeli yönünden karar vermişti ama bölge bozmuş bu kararı ...

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...