İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Dr. Kara Göz, 20 dakika önce yazdı:

Haklısınız hocam.

Bu iktidarın bulunduğumuz günlere gelmesinde de, bu mağduriyetler için oluşan zeminde de zamanında kol kola girdikleri fetullahçıların büyük katkıları olduğu doğru.

Ancak ben de iki net sebeple KHK MAĞDURLARI demenin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

1) Fetocular zaten çete. Örgüt diyoruz hatta. Ama sen devleti yönetiyorsun. Onlar suç işlese hatta bu mağduriyetleri istese bile senin mağdur etme hakkın yok. 100 binlerce insanı hayattan silmeye kalkışma hakkın hiç yok. Ki bu sorunu çözecek olan da, başlatan yasama ve yürütme mercii. KHK MAĞDURİYETİ diyoruz ki çözüm mercii belli olsun. Ama bunlarla olur ama yerine gelenlerle.

2) Hadi bir kısım insanı bir dönem fetocu diye şüphelendin de attın, ki ispat olmadıkça buna da zerre kadar bile hakkın yoktu. Muhalifler, Barış akademisyenleri, KESKliler ne alakaydı arkadaş? Onları Feto tam olarak nasıl ihraç ettirdi?

KHK MAĞDURİYETLERİ artık bitmeli.

Şimdi farkettim karagöz hocam bizim forumumuzda da (  KHK forum ) fetö mağdurları topluluğu yazıyor 🙂 . Sonuçta biz masumuz ve mağduruz kesin olan bu 

693 KHK-Banka-komisyon incelemede- adlı islem beraat ancak kesinleşmedi  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tarım693, 9 dakika önce yazdı:

Şimdi farkettim karagöz hocam bizim forumumuzda da (  KHK forum ) fetö mağdurları topluluğu yazıyor 🙂 . Sonuçta biz masumuz ve mağduruz kesin olan bu 

Elbette hocam. Uzun adı öyle 🙂 Ama kısaltacaksak KHK mağdurları 👍

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 13.09.2022 - 11:52 yazdı:

Merhaba Kaderdaşlar;

Burada komisyon sonrası idare mahkeme sürecini kısaca özetleyeyim. Daha doyurucu bilgiler o forum başlığında var.

İdare mahkeme süreci 18-28 ay.

Bölge İdare Mahkemesi: 20-25 ay.

Danıştay: ?

Bu arada umudunuzu kaybetmeyin, ancak bu kadar uzun süredir hukuki süreçleri takip etmiş ve gördüğüm iadelere göre, çok ta şey etmeyin.

Aklınızın almadığı kriterlere (hukuki olmadığını biliyorum) sahip kişiler* iade olur. Hiç kriteri olmayan kişiler** iade olmaz. 

* Vardır bir tanıdığı, ya da bildiği yol grubuna ait kişiler. 

** Hiç bir şey olmasa da muhakkak vardır bir şey grubundadır.

Hukuki mücadelenizi yasal süreler içerisinde takip ediniz, bir gün bu ülkeye adalet geldiğinde zaten iade olacaksınız. Size en büyük tavsiyem, hayatınızı devam ettirecek meşkaleler bulunuz.

Mrb benim idare mahkemesi 6 ayda karar verdi,tam belli olmuyor süreç 

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar. Ohal'den ret kararı sonrası önüme bakmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Bu nedenle hem yaşımın genç olması hem de liseyi Web Tasarım ve Programlama üzerine okuduğumdan dolayı yazılım kursu alıp koluma altın bilezik takayım diye düşünüyorum. Evlilik sebebiyle de İstanbul'da yaşayacağımdan dolayı yazılım üstüne iş bulabileceğimi düşünüyorum. Yazılım kursu,iş imkanı hakkında bilgi ve tecrübe aktarabilecekler varsa eğer aramızda yardımcı olmalarını rica edeceğim. Şimdiden teşekkürler. 

• Beğeni 5
  • Onaylama 3

EGM - 701 KHK ADLİ-İDARİ SORUŞTURMA,İFADE  YOK. 12 EYLÜL 2022 RET. 12 MAYIS 2023 İDARE MAH. İPTAL.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare mahkemesinin ikinci ara kararına cevaplar geldikten sonra uyapta kararı görmemiz nekadar sürer. Bu konuda öngörüde bulunabilirmiyiz. Beyhude bekleyiş çok yorucu 

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cihaneymen, 47 dakika önce yazdı:

İdare mahkemesinin ikinci ara kararına cevaplar geldikten sonra uyapta kararı görmemiz nekadar sürer. Bu konuda öngörüde bulunabilirmiyiz. Beyhude bekleyiş çok yorucu 

Duruşmalı açtıysanız davayı daha sırada duruşma var. Benim 2. ara kararda; istenilen belgelerin gönderilmemesi durumunda var olan belgeler üzerinden karar verileceği yazılı ama duruşmalı istediğim için duruşma tarihini bekliyorum. Duruşma yapmadan karar verilirse usül hatası olur.3. bir  ara karar olur mu bilmiyorum. Benim davada yazışmalar arası genellikle 9 sürüyor. Sizinki de uzun sürebilir. Belki! 

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 11 dakika önce yazdı:

Duruşmalı açtıysanız davayı daha sırada duruşma var. Benim 2. ara kararda; istenilen belgelerin gönderilmemesi durumunda var olan belgeler üzerinden karar verileceği yazılı ama duruşmalı istediğim için duruşma tarihini bekliyorum. Duruşma yapmadan karar verilirse usül hatası olur.3. bir  ara karar olur mu bilmiyorum. Benim davada yazışmalar arası genellikle 9 sürüyor. Sizinki de uzun sürebilir. Belki! 

Duruşmalı istemedim ben. Dosya tekemmül etti. Bundan sonra nekadar daha beklenir onu tahmin etmeye çalışıyorum 

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim dosyada da 27.1.2022 tarihinde 2. ara karara kurum cevabını gönderdi. Benden 2 dosya öncesininkararı çıktı. Benim karar çıkmadı. Her gün 17:00 de uyaptan bakıyorum. 26. idare.

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cihaneymen, 43 dakika önce yazdı:

Duruşmalı istemedim ben. Dosya tekemmül etti. Bundan sonra nekadar daha beklenir onu tahmin etmeye çalışıyorum 

Sizinki en fazla 3-4 aya sonuçlanır diye düşünüyorum.Keşke bende duruşmalı istemeseydim. Zaten söyleyeceklerimi pek dikkate alacaklarını zannetmiyorum. Olumsuz sonuçlanırsa en azından avukatlık vekalet ücretini ödemezdim. Hayırlısı olsun diyerek bekliyoruz.

tartar10, 9 dakika önce yazdı:

Benim dosyada da 27.1.2022 tarihinde 2. ara karara kurum cevabını gönderdi. Benden 2 dosya öncesininkararı çıktı. Benim karar çıkmadı. Her gün 17:00 de uyaptan bakıyorum. 26. idare.

Benim dosyada en son cevap tarihi 15-04-2022. Galiba 2023' e sarkacak. Belkide seçim sonrasını bekleyecekler.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dexfield, 5 saat önce yazdı:

Merhabalar. Ohal'den ret kararı sonrası önüme bakmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Bu nedenle hem yaşımın genç olması hem de liseyi Web Tasarım ve Programlama üzerine okuduğumdan dolayı yazılım kursu alıp koluma altın bilezik takayım diye düşünüyorum. Evlilik sebebiyle de İstanbul'da yaşayacağımdan dolayı yazılım üstüne iş bulabileceğimi düşünüyorum. Yazılım kursu,iş imkanı hakkında bilgi ve tecrübe aktarabilecekler varsa eğer aramızda yardımcı olmalarını rica edeceğim. Şimdiden teşekkürler. 

Selamlar bence çok doğru bir karar. Yurt dışına da iş yapabilirsiniz. Ben yerinizde olsam kursa para vermem. Kurslar genelde umut satar. İş garantili vs diyorsa boştur kesin. Google a Bootcamp yazın, ücretsiz bir sürü yazılım kursu var onlardan birine kaydolun. Onlar sponsor firmaya iş imkanı da sağlar. Değerlendirin derim. 

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...