İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Demirci, 21.09.2022 - 11:44 yazdı:

Parasal hakların talebi gerekiyor. Dilekçenin sonuna "...yoksun kaldığım tüm özlük ve mali haklarımın kamu görevinden çıkarıldığım tarihten itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte ödenmesine..." vb. bir ifade ekleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim, bende  dilekçemi benzer bir cümle ile sonlandırdım. Ankara'ya gönderilmek üzere İstanbul'dan müracaat yapacağım. hangi mahkemeye sevk edildiği hemen belli oluyor mu, yoksa yine belirsizlikleri beklemeye mi tabiyiz?

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 53 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim, bende  dilekçemi benzer bir cümle ile sonlandırdım. Ankara'ya gönderilmek üzere İstanbul'dan müracaat yapacağım. hangi mahkemeye sevk edildiği hemen belli oluyor mu, yoksa yine belirsizlikleri beklemeye mi tabiyiz?

Kısa bir süre sonra UYAP'tan hangi mahkemeye düştüğünü görebileceksiniz, uzun sürmüyor.

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare mahkemesinde duruşma tarihi daha belli olmadı. MEB in savunması elime geçti. MEB çalışmadığım halde kapatılan kurumda çalisiyor diye kriter eklemiş.  Mahkemeye benim bir dilekçe sunmam gerekiyor mu bu aşamada?

672 KHK - İncelemeye Devam- Sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zeyn, 21 saat önce yazdı:

15. İdari mahkeme açılmış. Benim 13. İdari mahkemede olan dava . 15 e  göndermişler. Dava açılış tarihi. 21 eylül. yani bu gün.

Benim de öyle olmuş. Anlamadım ne oluyor. 13te 6 ay bekledik. Şimdi 15 te yeniden başlamış gibi.

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 1 saat önce yazdı:

Benim de öyle olmuş. Anlamadım ne oluyor. 13te 6 ay bekledik. Şimdi 15 te yeniden başlamış gibi.

Ben 1 yıldan  fazla olmuştu. İnşallah nekleme süresini sifirlamamislardir.

672 inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben de şimdi baktım 13 bölge idareye düşmüştü,ama 15.bolge idareye sevk etmişler dosyayı. 

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 16.09.2022 - 14:23 yazdı:

Arkadaşlar herkese selam.

OHAL Komisyonu red geldi.  Dava dilekçesi hazırlıyorum şuan. Avukatsız olarak. Haftaya teslim edeceğim. Dilekçe tamam gibi fakat son kısma takıldım.

Metnin son cümlesiyle alakalı bir bilene danışmak amaçlı yazıyorum. 

"Tüm bu nedenlerle ve anılan gerekçelerle; kamu görevinden çıkarılmama karşı yaptığım başvurunun reddine dair karar hukuka aykırı olup, bu nedenle dava konusu ,,,,,,,,,,,,, sayılı ve ,,,,,,,, tarihli OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu kararının iptali amacıyla sayın mahkemenize başvurmak zorunluluğu hasıl olmuştur."  

devamında sonuç ve talep kısmı var..

SONUÇ VE TALEP                  : Yukarıda açıklanan gerekçeler ve resen tespit edilecek sair nedenlere dayalı olarak;

1-) 701 sayılı KHK ile kamu görevinden çıkarılmama dair işleme karşı yapmış olduğum başvurunun reddine ilişkin ............ tarih ........... sayılı OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu işleminin iptali ile işlem nedeniyle yoksun kaldığım tüm parasal ve özlük haklarımın yasal faizi ile birlikte tarafıma ödenmesine,

2-) Yargılama giderleri ile ileride vekil ile temsil edilmem halinde avukatlık ücretinin davalı tarafa yükletilmesine

karar verilmesini saygıyla arz ve talep ederim. .../…/ 2022

ifadeleri doğru bir ifadeler midir? bilen arkadaşlar bu konuda katkı sağlarsa, sevinirim 

Bunu şundan dolayı soruyorum (OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu kararının iptali)  doğru mudur? muhatap komisyon mu, kurum mu tereddütte kaldım. Farklı söylemler var çünkü . Kararın iptali amaçlı mı açıyoruz davayı.

Evet, doğru bir ifade, ancak parasal hakların istenmemesi gerekiyor.

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dosyam 14 Bölge idare mahkemesinde 1 ay önce açıldı.. Şimdi vukuatlı aile nüfus kayıt örneği alınmış.. aynı mahkemede dosyası olup benzer uygulama ile karşılaşan veya karşılaşmayan oldu mu?

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bob Marley, 3 saat önce yazdı:

Dosyam 14 Bölge idare mahkemesinde 1 ay önce açıldı.. Şimdi vukuatlı aile nüfus kayıt örneği alınmış.. aynı mahkemede dosyası olup benzer uygulama ile karşılaşan veya karşılaşmayan oldu mu?

Benim 14.bolge idarede tam 1 sene oldu bekliyorum

VİTRİOL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selam kaderdaşlar , yeni açılan 15 idareye aktarilan dosyaların, beraat , takipsizlik KYOK, yada Berat durumu olacaklardan ulustugu hakkında duyumlar var, varmıdır gerçeklik payı, kısacası dönmesi kolay olacak dosyalar aktarılmış gibi duyumlar !! Ne diyorsunuz ?

692 adalet bakanlığı , takipsizlik kgyok, incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...