İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Aklima, 2 saat önce yazdı:

"Dava kesin olarak sonuçlanınca dava masraflarının ve avukatlık masraflarının tahsiline kararı da çıktı. " kısmında yanlışlık var. Hemen karar düzeltme dilekçesi yazıp, kabul edilmiş adli yardım başvurunuz olduğunu ve 2577 sayılı kanun gereğince istinaf süreci olduğunu belirtiniz.

İstinaf başvurusunda adli yardım yazmanıza mevzuat gereği gerek yok. Ancak, kandi kararınızdan yola çıkarak, ilk derece mahkemesi olarak kesin karar verdim denilebiliyorsa istinafta sizin adli yardım başvurunuzu görmeyebilir. Bu nedenle sağ üste adli yardım taleplidir yerine kabul edilmiş adli yardım talebi vardır. yazınız.

223 konusuna gelince. Muhtemelen dava dilekçenizde beraat aldığınız için masum olduğunuzu yazmışsınız. Bu durumda idare mahkemesi beraat kararınızla irtibat iltisak yönünden araştırma yapma arasındaki bağı size anlatmaya çalışmış. 223/b olsa idare mahkemesinin her hangi bir konuda söz hakkı kalmıyor. Söz konusu karardan alıntı yapamaz, aleyhinizde bu karar içinden bir kısmı kullanmaz. Ancak 223/e olunca durum değişiyor. e maddesi basit anlatımla delil yetersizliğinden beraat demek. Yani hakkınızda bir şeyler var ancak kanunun suç olarak kabul ettiği durumlar değil demek. Bu durumda idare mahkemesi bu kararın içinden irtibat ve iltisak kapsamında alıntı yapabilir.

Sonuç olarak sizi suçlamıyor, yada beraatinizi yok saymıyor. Bu durumun önüne geçmek için 223/e den beraat aldığınızda b maddesinden verilmesi için itiraz edebilirdiniz. Haklı olarak bilmiyordum diyeceksiniz, avukatınız olduğuna göre zaten sizin bilmeniz gerekmiyor. Avukatınıza bu alıntıyı gösterip benim beraatim sonrası neden itiraz etmedik diye sorunuz. Ancak şu aşamada yapabilecek bir şey yok.

(Dipnot Adalete ve yargıya olan inancım kesinlikle kalmadı ve sırf haklarım kaybolmasın diye başvuruda bulunuyorum.) kısmına üzüldüm. İnsan olarak üzüldüm. Bu forumda verilen çaba adına üzüldüm. Sizin adınıza üzüldüm. Yukarda sizin kendi durumunuzdan verdiğim örnekle, adalet her zaman kendisi gelmiyor. Mücadele etmek gerekebiliyor. Adalet ve hukuk hiç bir zaman kendiliğinden olmamıştır. Hep mağdur olanların yada kendisi mağdur olmasa da mağdurlar adına öne çıkanların çabaları hatta bedel ödemeleriyle olmuştur. 

Benim dosya da 28. İdarede. Adli durumum e maddesinden beraat. Avukat itiraza gerek yok dedi. O zaman bana da red verirler. Sanırım boşuna bekliyorum. 

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar, komisyonun red kararına karşı idare mahkemesine belgeleri gönderdim.

Şu an UYAP vatandaş'ta göremiyorum. UYAP vatandaşta hangi sekmede görüntülüyebiliyoruz ? 

belgeler gideli 15 gün oluyor.

677 MSB  - Komisyon RET. *** 27.idare Göreve İade. *** Tayin İline gitmek için tebligat bekleniyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
werwer17, Bir saat önce yazdı:

Merhabalar, komisyonun red kararına karşı idare mahkemesine belgeleri gönderdim.

Şu an UYAP vatandaş'ta göremiyorum. UYAP vatandaşta hangi sekmede görüntülüyebiliyoruz ? 

belgeler gideli 15 gün oluyor.

Sol taraftaki bölmeden

dosya işlemleri- dosya sorgulama -  yargı türü idari yargı olarak seçilip dosya sorgula - ...idare mahkemesinin olduğu sekmede dosya görüntüle - çıkan sayfada evrak bölümünü tıkla- dosyaya eklenen son yirmi evrak

Bu şekilde görebilirsiniz, kolay gelsin..

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

679 KHK- Komisyon Red (10.03.2022)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derman, 1 saat önce yazdı:

Benim dosya da 28. İdarede. Adli durumum e maddesinden beraat. Avukat itiraza gerek yok dedi. O zaman bana da red verirler. Sanırım boşuna bekliyorum. 

Sayın @derman,

223/e yada 223/b nin idari davanızdaki farkı; e ise mahkeme ceza yargılamanızda aleyhinizde olan ancak suç olmayan hususları red vermek için gerekçe olarak kullanabilir. b olursa, zaten dosya içerisinde aleyhte hiç bir şey yok demektir, dolayısıyla ceza dava dosyanızdan alıntı yapamaz.

223/e den beraat almanız idarede red alacaksınız manasına asla gelmez. Çünkü 223/e den beraat alıp, dosya içeriğine bakıldığında 223/b den beraat verilmesi gereken çok dosya gördüm. Ancak ne kişi istemiş, ne avukat istemiş. Sonrasındaysa yine ne kişi itiraz etmiş nede avukatı.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 11 dakika önce yazdı:

Sayın @derman,

223/e yada 223/b nin idari davanızdaki farkı; e ise mahkeme ceza yargılamanızda aleyhinizde olan ancak suç olmayan hususları red vermek için gerekçe olarak kullanabilir. b olursa, zaten dosya içerisinde aleyhte hiç bir şey yok demektir, dolayısıyla ceza dava dosyanızdan alıntı yapamaz.

223/e den beraat almanız idarede red alacaksınız manasına asla gelmez. Çünkü 223/e den beraat alıp, dosya içeriğine bakıldığında 223/b den beraat verilmesi gereken çok dosya gördüm. Ancak ne kişi istemiş, ne avukat istemiş. Sonrasındaysa yine ne kişi itiraz etmiş nede avukatı.

Sayın Aklima çok teşekkür ederim. Bana göre b maddesinden beraat verilmeliydi. Korkudan sanırım bu kadarını verebildiler. Avukat da gerek yok deyince hiçbir işlem yapmadık. Allah a havale ettim artık. Çok Yoruldum çok.

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 21 saat önce yazdı:

Davanızı duruşmasızmı açmıştınız?

Duruşmalı 

Karar verildikten sonra 6 ay bekleyip

UYAP'tan 6ay sonra mesaj göndermek ne demek

Karar verdikten sonra tebligatı 6 ay bekletme gibi bir lüksü olabiliyor mu

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Uçurtma, 11 saat önce yazdı:

Aldığım olumlu bir haberi paylaşmak istedim sizlerle...

Dün 28.İdare Mahkemesinin kararıyla iade edildiğimi öğrendim.Yıllardır beklediğim bu kararla bireysel anlamda,nihayet adaletin yüzünü gördü bu gözler.Değisik duygular içerisindeyim.Ki biliyorum benim gibi bekleyen,adalet arayan bir sürü insan var.

21.06.2022 tarihinde verilen kararım dün uyapa düştü.Ağustos 2020 tarihinde mahkemeye başvuru yapmıştım.

Diyecek çok söz var...Kayıp yıllar var...Geriye dönülmüyor.Umarım herkes hakkettiği güzel günleri görecek...

Hayırlı olsun hocam dosyanızda ara karar varmıydı varsa kaç ara karar verildi ve son ara karardan nekadar süre sonra karar verildi 

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit1818, 1 saat önce yazdı:

Duruşmalı 

Karar verildikten sonra 6 ay bekleyip

UYAP'tan 6ay sonra mesaj göndermek ne demek

Karar verdikten sonra tebligatı 6 ay bekletme gibi bir lüksü olabiliyor mu

Olmaması gerekn o kadar çok şey oluyorki artık tiyatrodaki rolümü oynuyorum zannediyorum. Hukueken gereken ne varsa yapıp sonuca ulaşmaya çalışıyoruz. 😞

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Uçurtma, 15 saat önce yazdı:

Aldığım olumlu bir haberi paylaşmak istedim sizlerle...

Dün 28.İdare Mahkemesinin kararıyla iade edildiğimi öğrendim.Yıllardır beklediğim bu kararla bireysel anlamda,nihayet adaletin yüzünü gördü bu gözler.Değisik duygular içerisindeyim.Ki biliyorum benim gibi bekleyen,adalet arayan bir sürü insan var.

21.06.2022 tarihinde verilen kararım dün uyapa düştü.Ağustos 2020 tarihinde mahkemeye başvuru yapmıştım.

Diyecek çok söz var...Kayıp yıllar var...Geriye dönülmüyor.Umarım herkes hakkettiği güzel günleri görecek...

Hayırlı olsun ,maalesef geç gelen adalet...Benim de 28. İdarede umarım o kadar beklemezler ,dava acilali benim 7 ay oldu.

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zamzalak, 13.10.2022 - 12:26 yazdı:

Arkadaşlar özel okulda çalışma izni için sormuştum gruba. Bugün il milli eğitime gittim diyorlarki özelde çalışmada sıkıntı yok . Ben bu işi anlamadım peki onca yıl neden çalışmadık ,ya da calisilmiyor dendi. Gerçekten ben bu işi bir türlü anlamadım ya ...

hocam özel okullar öğretmenle anlaştığı zaman mebbis sistemine öğretemeni ekliyorlar sorun burada çıkıyor mebbişse ekleme yaparken şu sayılı KHK ile görevden çıkarılmıştır ibaresi çıkıyordu ve öğretmen olarak kaydı yapılamıyordu.

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...