İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Demirci, 18 dakika önce yazdı:

Dosyanızın tamamını merak etmiyor musunuz? Dosyanizda onemli başka seyler olabilir. Geç de olsa, savunmaya cvp dilekcenizde dosyanızı talep edebilirsiniz sanırım ama karar sizin.

Tabiki bakmak isterim savunmaya cevap yazarken talepte bulunucam teşekkürler bilgilendirme için.

695 KHK - İncelemeye devam - Kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dr.Avukat.Eng, 02.11.2022 - 15:09 yazdı:

Arkadaşlar iyi günler,

Red kararım elime ulaştı. Kısaca yardımcı olması açısından bilgi vereyim.

672 KHK, YÖK akademik personel. 

Karar No: 2022/2877x                    Karar Tarihi: 21/09/2022

Kararı Sistemde görme: 10/10/2022 (daha önce girilmiş olabilir haftada bir bakıyordum.)

Karar Tebligat, sistemde gördükten yaklaşık 20 gün sonra.

Red gerekçesi: 16 yıl önceki 1 yıllık SGK kaydı ( Kadro almam SGK kaydından 4 yıl sonra idi.), Olumsuz kurum kanaati ve tanık beyanı (ceza davasında iddialarından vazgeçse de dikkate alınmamış), Ceza davasının temyizde olması. Bu iddialar ceza davasının da konusu idi.

Ceza Davası durumu, Beraat(4 yıl önce), ancak Yargıtay'da dosya (2,5 yıldır).

Kendimde avukat olduğum için süreci kendim takip edeceğim. (Avukatlığa da 5 yıl sonra hak kazanabilmiştim.)

Pek karar bekleyen kalmamış olabilir ancak bilgi vermek istedim. Süreç boyunca forumu ara ara takip etme fırsatım oluyordu. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Her aşamada bekleyen arkadaşlara sabırlar ve kolaylıklar dilerim.

Hocam geçmiş olsun. Umarım idare mahkemesinin vereceği müspet bir karar ile haklarınıza kavuşursunuz. Avukat olduğunuzu belirtmişsiniz, ihraç sonrası bende hukuk okudum staj sürecinin son ayı içerisindeyim. Arabuluculuk sınavına başvurunuz oldumu, 4 Aralık'ta sınav var çalışıyorum ama sicile yazılma noktasında sıkıntı çıkacak gibi. Onun içinde dava açma düşünceniz varmı?

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 22 saat önce yazdı:

Dosyanızın tamamını merak etmiyor musunuz? Dosyanizda onemli başka seyler olabilir. Geç de olsa, savunmaya cvp dilekcenizde dosyanızı talep edebilirsiniz sanırım ama karar sizin.

Hocam ben de dosyayı talep etmedim ama mahkemenin kurumdan istediği dosya uyapta var. Aynı dosyadan mi bahsediyoruz acaba.

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 1 dakika önce yazdı:

Hocam ben de dosyayı talep etmedim ama mahkemenin kurumdan istediği dosya uyapta var. Aynı dosyadan mi bahsediyoruz acaba.

Evet. Ben dilekçemde açıkça dosyamı istemistim diye hatırlıyorum, bunun üzerine mahkeme de kurumdan bir yazıyla komisyondan gelen dosyamin iletilmesini istemisti.

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 13 saat önce yazdı:

Evet. Ben dilekçemde açıkça dosyamı istemistim diye hatırlıyorum, bunun üzerine mahkeme de kurumdan bir yazıyla komisyondan gelen dosyamin iletilmesini istemisti.

Anladım. Ben dilekçede dosya istemedim mahkeme kurumdan istemiş. 

Bu arada komisyonun red gerekçesi tamamen ihraç tarihinden sonra gelişen olaylar. 

Dosyada neden ihraç edildiğime dair tek bir kanıt yok. Kurum da sonradan ortaya çıkan durumları savunmuş. (2006 yılı ile ilgili tanık sohbette görme iddiası )

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamlar, Danıştay'a temyiz başvurusunda bulunacağım, şahsen gitmem mi gerekiyor? Posta yoluyla gönderme gibi bir seçeneğim var mı? Avukatım yok.

672-ret-ankara 24

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba yaklasik 3 senedir calistigim is yerinden isveren tarafindan cikarildim.Issizlik maasina basvuracagim.Yakin zamanda issizlik maasina basvurup da olumlu olumsuz cevap alan oldu mu?

672 KHK - Ret - Banka - Ankara 19. İdari)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@kasirga61 2018 yılında aldım işsizlik maaşı son 3 yıldaki prim ve işten ayrılış nedenine göre maaş alınabilir kişi ihraç oldu diye ödenmeme durumu olmaz yani o ayrı bir mevzu sonra 6 sene geçti bir yerde sigortalı  çalışmış koşulları sağlamışsa işsizlik maaşı elbette ödenir kanunen bir hak ayrıca pandemi döneminde de işyeri kapananlara ödenen ödemeyi de aldım sonra ohal komisyonundan göreve iade oldum geriye dönük kesintisiz tüm mali haklarımı da aldım. 

Güncelleme • • altuğ
Düzeltme

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 2 saat önce yazdı:

@kasirga61 2018 yılında aldım işsizlik maaşı son 3 yıldaki prim ve işten ayrılış nedenine göre maaş alınabilir kişi ihraç oldu diye ödenmeme durumu olmaz yani o ayrı bir mevzu sonra 6 sene geçti bir yerde sigortalı  çalışmış koşulları sağlamışsa işsizlik maaşı elbette ödenir kanunen bir hak ayrıca pandemi döneminde de işyeri kapananlara ödenen ödemeyi de aldım sonra ohal komisyonundan göreve iade oldum geriye dönük kesintisiz tüm mali haklarımı da aldım. 

Sigortalı çalışılan dönemi kesmediler mi?

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://kronos36.news/tr/aymden-khkli-ogretmenlerin-ozelde-calismasini-engelleyen-maddeye-iptal/

Gunaydin. Biraz evvel böyle bir habere denk geldim. Ben fazla arastiramadim umarım doğrudur da, bekleyen arkadaşlarımız icin bir nebze nefes olur🤲

679 KHK kasim 2021 ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...