İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

26. idare de mahkemesi devam eden bir akademisyenim. Takipsizlik kararım var. Bilinen bir kraker de yok. Kurum kanaati var. En son 07.01.2022 tarihinde ara kararla kurumdan somut bilgi ve belge istemişti. Kurum bizde somut bilgi ve belge yok diyerek cevap vermişti.

https://dosya.co/1cffiebtgng6/2._ara_karar.pdf.html

15.11.2022 tarihinde mahkeme, bir yıl sonra tekrar bir ara kararla ne kadar kurum varsa, hepsinden hakkımda bilgi ve belge istemiş. Bunları zaten, bulunduğum ilin savcılığı istemişti.

https://dosya.co/w6e10h6a4isd/3._ARA_KARAR.pdf.html
 Benim karar 1 yıl daha bekleyecek sanırım.

Güncelleme • • tartar10

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, Bir saat önce yazdı:

26. idare de mahkemesi devam eden bir akademisyenim. Takipsizlik kararım var. Bilinen bir kraker de yok. Kurum kanaati var. En son 07.01.2022 tarihinde ara kararla kurumdan somut bilgi ve belge istemişti. Kurum bizde somut bilgi ve belge yok diyerek cevap vermişti.

https://dosya.co/1cffiebtgng6/2._ara_karar.pdf.html

15.11.2022 tarihinde mahkeme, bir yıl sonra tekrar bir ara kararla ne kadar kurum varsa, hepsinden hakkımda bilgi ve belge istemiş. Bunları zaten, bulunduğum ilin savcılığı istemişti.

https://dosya.co/w6e10h6a4isd/3._ARA_KARAR.pdf.html
 Benim karar 1 yıl daha bekleyecek sanırım.

Ben Eylül 2020' de açtım davayı. İlk ara karar adli yardım talebinin kabulü olduğu için onu ara karardan saymıyorum. 1 ara karar Mayıs 2021, 2. ara karar Şubat 2022 ve dosyaya en son eklenene belge tarihi Nisan 2022. Başkada bir ilerleme yok. Benden kendinize pay biçin mi diyeyim yoksa ben mi sizden pay biçsem bilemedim. Normalde OHAL komisyonu kurum kanaati diye ret vermişti ama öyle bir şeyde çıkmadı. Galiba seçim arifesinde kış uykusuna yattılar 🙂

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

başka bir konu başlığında yazmıştım ama 2. soru hariç cevap veren olmadı bir de buraya yazayım.  idare mahkemesine başvuracağım bazı temel konularda sorularım var cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

1) komisyon ret kararında, beraat aldığım dosya içeriğini sanki yapmışım gibi yazmış daha sonrada beraat aldığımı belirtmiş. ben dilekçemi yazarken nasıl beraat aldığımdan bahsetmek istiyorum hatta adli dava dosyamda bulunan bilirkişi raporundan falan bahsetmek istiyorum bu idare mahkemesi başvuru dilekçesi için uygun mudur?  eğer bahsedersem bilirkişi raporlarının bir örneğini eklemem gerekir mi zaten adli dava dosyamda var . isterlerse oradan bakamazlar mı? 

ya da en baştan ben bahse konu hakkında beraat aldım deyip içeriğine girmesem yeter mi

2) sitede ve internette bulunan örneklerden yararlanıyorum. talep kısmında maddi haklardan bahsetmeyin dilekçeniz ret edilir sadece kararın iptalini isteyin şeklinde söyleyenler var . doğru mu ( syn demirci ben yazdım sıkıntı olmadı demiş)

3)dilekçe örneklerinde başka kararlara atıflar   var ve hak ihlallerinden bahsediliyor  bunların  hepsi  gereklimi sadece iptal istemek yetmez mi  

sonuçta ben avukat değilim ve dosyama benzer kararlar olup olmadığını nerden bilip te atıfta bulunayım.

686 - MEB - ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@wasdreel Merhaba 

1) Dava dilekçenizde hakkınızdaki iddiaları çürütecek detaylı açıklamaları yaparsanız iyi olur. Açıklamalar ile ilgili ekleri de eklemeyi unutmayın. 

2) Dilekçe RED almamak için istemleri kısa ve net yazın. Benim yazdığım şekilde olursa iyi olur. 

SONUÇ VE İSTEM      : Yukarıda açıklanan veya resen dikkate alınacak nedenlerle;

1-            Yukarıda açıklanan gerekçeler ve resen dikkate alınacak sair iptal sebepleri dikkate alınarak, dava konusu OHAL KOMİSYONU KARARININ İPTALİNE;

2-            YARGILAMA GİDERLERİNİN  karşı tarafa yüklenmesine,

4-        DURUŞMALI YARGILAMA TALEBİMİN kabul edilmesini,

takdirlerinize saygıyla arz ve talep ederim

(……/10/2022)

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wasdreel, 13 saat önce yazdı:

başka bir konu başlığında yazmıştım ama 2. soru hariç cevap veren olmadı bir de buraya yazayım.  idare mahkemesine başvuracağım bazı temel konularda sorularım var cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

1) komisyon ret kararında, beraat aldığım dosya içeriğini sanki yapmışım gibi yazmış daha sonrada beraat aldığımı belirtmiş. ben dilekçemi yazarken nasıl beraat aldığımdan bahsetmek istiyorum hatta adli dava dosyamda bulunan bilirkişi raporundan falan bahsetmek istiyorum bu idare mahkemesi başvuru dilekçesi için uygun mudur?  eğer bahsedersem bilirkişi raporlarının bir örneğini eklemem gerekir mi zaten adli dava dosyamda var . isterlerse oradan bakamazlar mı? 

ya da en baştan ben bahse konu hakkında beraat aldım deyip içeriğine girmesem yeter mi

2) sitede ve internette bulunan örneklerden yararlanıyorum. talep kısmında maddi haklardan bahsetmeyin dilekçeniz ret edilir sadece kararın iptalini isteyin şeklinde söyleyenler var . doğru mu ( syn demirci ben yazdım sıkıntı olmadı demiş)

3)dilekçe örneklerinde başka kararlara atıflar   var ve hak ihlallerinden bahsediliyor  bunların  hepsi  gereklimi sadece iptal istemek yetmez mi  

sonuçta ben avukat değilim ve dosyama benzer kararlar olup olmadığını nerden bilip te atıfta bulunayım.

Çalıştığınız kurum sizi suçlu kabul etmiş.

Sizi hiç tanımayan insanlar dosyaya kurumun ve sizin sunduğunuz somut veya soyut bilgiler yada ifadelerle bakıp karar verecek.

Yapılan suçlamalara cevap vermenin yanında, kişiliğinizi ve hayat felsefenizi ortaya koyabilecek argümanlar da ekleyebilirsiniz. Dosyayı çok şişirmeden. 

Normalde idari davalarda böyle birşey yokmuş ama bir arkadaşım tavsiye etmişti. Sonuçta bizim davalar normal seyretmiyor.

Ben de hukukçu değilim. 

Allah CC hepimizin yardımcısı olsun.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

iyi günler herkese.sayın @gorafda bugün mah.vardi .25.idarede nasıl geçti mah.yorumunuz nedir acaba yarın da benim mah.var 25.idare de

686 hat mağduru

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kaktüs, Bir saat önce yazdı:

iyi günler herkese.sayın @gorafda bugün mah.vardi .25.idarede nasıl geçti mah.yorumunuz nedir acaba yarın da benim mah.var 25.idare de

Mahkemede sadece seni dinliyorlar. Sözünü kesmiyorlar. Herkese yaklaşık 5-10 dakika arası süre veriyorlar. Mahkeme 10 da başladı. Saat 12 ye kadar 21 kişinin duruşmasıni bitirecekler.  Heyet iyi. Mahkemeden çok şey beklememek lazım. Kurt kuzuyu yemeye karar vermişse elimizden bir şey gelmez.

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Karagöz uzun zamandır foruma giriş yapmıyor hesabını da kapatmış herhalde? 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Moda Dünyası  , @SM679lu  ve  @Demirci  cevaplar için teşekkürler

Güncelleme • • wasdreel

686 - MEB - ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...