İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

wasdreel, 5 saat önce yazdı:

@Dr. Kara Göz  cevabınız için sağ olun. 1 ve 2 tamam  burada aldığım cevaplarla kafamda netleşti.   3 soruda demek istediğim tazminattan ziyade dilekçelerde yazan madde madde hak ihlallerine gerek var mıydı. onu da hallettim onlardan da bir kısmını   ekleyeceğim artık.

Anladım şimdi. Hak ihlallerinin çoğunu şimdiki mahkemeler tanımayacaktır. Ama üst mahkemelerde hak ararken size faydası olur belirtmiş olmanızın.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

24 Kasım günü duruşmam vardı.Mahkemenin sonucunu kaç ay sonra bildirirler. 

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gorafda, 6 dakika önce yazdı:

Benim forumdan takip ettiğim kadarıyla bizim davalarda bir standartları yok.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gorafda, Bir saat önce yazdı:

Kanuna göre, duruşmadan sonraki 15 gün içinde açıklanması gerekiyor. Ancak bu süre değişebiliyor. Benim mahkeme kararı, duruşmadan 4,5 ay sonra açıklanmıştı mesela. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 12 dakika önce yazdı:

Kanuna göre, duruşmadan sonraki 15 gün içinde açıklanması gerekiyor. Ancak bu süre değişebiliyor. Benim mahkeme kararı, duruşmadan 4,5 ay sonra açıklanmıştı mesela. 

Teşekkür ederim.Sizin karar inşallah olumlu çıkmıştır. 

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dr. Kara Göz, 26.11.2022 - 02:17 yazdı:

Burdayım komutanım. Sağ olasın. Arayıp soranların, ananların elleri dert görmesin, ayağına daş değmesin 🙂

İş başvurularıyla uğraşıyorum bu ara, pek giremedim. Türkiye hariç her ülkeden üniversitelere başvurdum. Çünkü Türkiye'de hiçbir üniversitede çalışamıyorum, ama diğer bütün ülkelerdeki her üniversitede çalışabiliyorum. Vatandaşı olmadığımız ülkeler daha kucak açıcı 😂

Twitter'da da trolün teki tehdit etmişti, giderayak başıma bir iş gelmesin diye kapadım.

Şunun şurasında kaldı 8 ay dostlar, sıkın dişinizi. Bu sefer de gitmezlerse, zaten bu ülkede kalmanın hiçbir anlamı yok. KHKsızlar da KHKlılarla eşitlenir.

Buralarda - şimdilik- olmanıza sevindim Hocam. İnşallah çalışmalarınızın neticesini alırsınız. 😉Yokluğunuz farkediliyor. 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

1. Değerli arkadaşlar öncelikle hepinize saygı ve selamlar. Aralık ayının sonunda idare mahkemesinde duruşmam olacak. Bu duruşma öncesinde cevaplanmak üzere birde ara karar gönderdiler. Arar karar kapsamında ATAÇ raporundaki sözde ardışık (ankesör / büfe) arama çizelgeleri hakkında söyleceklerim isteniyor. Zaten ardışık arama kriterlerine uymadığı için gerekli açıklamaları yazdım.

2. Ancak bu açıklamalarım öncesinde; KHK ile ihraç edildiğimde gerekçesini bilmediğimi, OHAL komisyonu RET kararında “kurum görüşü” kriteri sebep olarak gösterilsede böyle bir bilgi veya belgenin dosyaya sunulmadığını belirttim.

3. Ayrıca mahkemenin Şubat 2022 tarihli ara kararında davalı idareden irtibat ve iltisakı destekleyecek bilgi belgeleri göndermesini istediğini (şu meşhur 5 soru) fakat göndermediğini, Ankara Emniyet’ten örgütsel konum-bağlantı bilgisi hakkında açıklama yapılması istenirken açıklama yapılmadığını belirttim. 

4. Sizce; irtibat iltisak iddiasını çürütecek şekilde 2. ve 3. Maddedeki açıklamalarıda eklemeli miyim yoksa sadece en son gelen ara kararda isteneni mi cevaplamalıyım? Aslında fazla bulandırmadan "sadede gel" misali kısa yazmak istiyorum ama diğerlerinide destekleyici olarak yazmak istiyorum. Karar veremedim. Bilgi ve tecrübesini paylaşan olursa sevinirim.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@The Oracle  hocam merhaba. Bende cevaba cevap hazırlıyorum.

“davalı idareden irtibat ve iltisakı destekleyecek bilgi belgeleri göndermesini istediğini (şu meşhur 5 soru)” dediğiniz nedir?

Benim  durumum şöyle: Kurum kanaati( sosyal çevre, kurum içi davranışları) ile komisyon ret. Sadece kanaat, destekleyici hiçbir şey yok.

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 9 dakika önce yazdı:

@The Oracle  hocam merhaba. Bende cevaba cevap hazırlıyorum.

“davalı idareden irtibat ve iltisakı destekleyecek bilgi belgeleri göndermesini istediğini (şu meşhur 5 soru)” dediğiniz nedir?

Benim  durumum şöyle: Kurum kanaati( sosyal çevre, kurum içi davranışları) ile komisyon ret. Sadece kanaat, destekleyici hiçbir şey yok.

Yer işgal etmemesi için uzun uzadıya yazmak istememiştim ama aşağıya kopyala yapıştır yapayım: 

“Davalı İdareden Her bir madde için tek tek açıklama yapılmak ve dava dosyasına sunulan belgeler dışındaki belgeler sunulmak suretiyle;

1-Davacının, terör örgütleriyle irtibatı olup olmadığının tespiti için çalıştığı kurumca herhangi bir araştırma/inceleme veya soruşturma yapılıp yapılmadığı, yapılmış ise inceleme raporu veya soruşturma raporunun düzenlenip düzenlenmediğinin sorulmasına, yapılmış ve düzenlenmiş ise, ilgili raporların onaylı örneğinin Mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,

2-Dava konusu olaya ilişkin varsa kurum kanaati/değerlendirmesi ile kanaatin/değerlendirmenin dayanağı olan tüm bilgi ve belgelerin gizli/çok gizli- gizlilik dereceli evraklar da dahil olmak üzere ancak varsa 3. kişilere ait ad-soyad, T.C. Kimlik No, GSM No gibi bilgilerin üzeri karartılarak bütün ekleriyle birlikte onaylı örneğinin gönderilmesinin istenilmesine,

3-Davacının Fetö/Pdy ile irtibat ve iltisakının bulunup bulunmadığına ilişkin olarak Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kararında belirtilen hususlar dışında; davacı hakkındaki herhangi bir saha-sosyal çevre araştırması raporu gibi düzenlenmiş herhangi bir bilgi varsa bu kapsamdaki bilgi ve belgelerin Mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,

4-Davacının görev yaptığı yerdeki kurum amirlerinizce veya idarenizce, davacının Fetö/Pdy terör örgütü mensupları ile kurum içinde veya kurum dışında beraber hareket ettiği, aynı söylemlerde bulunduğu, propaganda yaptığı Fetö/Pdyterör örgütünü övdüğü ve davacının sosyal çevresinin kimlerden oluştuğuna ilişkin bir görüş raporu veya yazının düzenlenip düzenlenmediğinin sorulmasına bu kapsamda düzenlenmiş veya düzenlenecek var ise düzenlenmiş veya düzenlenecek tüm belgelerin Mahkememize gönderilmesinin istenilmesine, 

5-Davacının görev yaptığı yerdeki kurum amirlerinizce veya idarenizce, davacının Fetö/Pdy terör örgütü mensupları ile görüştüğü, Fetö/Pdyterör örgütü mensupları ile kurumiçinde veya kurum dışında beraber hareket ettiği,aynı söylemlerde bulunduğu, propaganda yaptığı,Fetö/Pdy terör örgütünü övdüğü, davacının sosyal çevresinin kimlerden oluştuğu hususları ile davacının Fetö/Pdyterör örgütleri ile irtibat ve iltisakına ilişkin davacının mesai arkadaşları ile görüşmeler yapılıp yapılmadığının sorulmasına bu kapsamda yapılmış veya yapılacakgörüşmeler var ise yapılmış veya yapılacak görüşmelere ilişkin tüm bilgi ve belgelerin Mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,”

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...