İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

15.istinaf ın tutumu nasil acaba, dosyamı 13 ten 15. İstinafa aktarmişlar

672 / 15 .istinafta

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@bilyusran hocam benimki 19 .idare de kurum savunma yaptı biz yaptık. Davayı Haziran başında açtım duruşmalı ama dosyada gram ilerleme yok şuan yerinde sayıyor neyazikki siz nezamn açtınız davayı ?

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn.@altirana benim davanın açılışı Eylül 2022. Şuanki durumu İdare 2. Cevabını verecek. Sonrada beklicez artık. 

Son zamanlarda karar süreleri kısaldı gibi sanki, ama genel eğilim Ret maalesef.

Bakalım bizim bahtımıza ne düşecek

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Vaaayyy beee siteye girmeye li yıllar olmuş 😁

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Birde sormak istediğim bir şey daha var benim dosyamda kurum savunmasından sonra, benden cevap istenmedi yada yazdıkları savunma tarafıma yazılı olarak tebliğ edilmedi ben sadece UYAP üzerinden savunmayı okudum.  Dosyası bu şekildeyken benim gibi nüfus kayıt örneği yüklenen yada karar verilen oldu mu acaba? Birde 22. İdarenin kararlarındaki genel tutumu nedir takip eden arkadaşlardan bilgisi olan var mı ?  

695 KHK - İncelemeye devam - Kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Theeagle893, 56 dakika önce yazdı:

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Birde sormak istediğim bir şey daha var benim dosyamda kurum savunmasından sonra, benden cevap istenmedi yada yazdıkları savunma tarafıma yazılı olarak tebliğ edilmedi ben sadece UYAP üzerinden savunmayı okudum.  Dosyası bu şekildeyken benim gibi nüfus kayıt örneği yüklenen yada karar verilen oldu mu acaba? Birde 22. İdarenin kararlarındaki genel tutumu nedir takip eden arkadaşlardan bilgisi olan var mı ?  

Savunma tebliğ edilmeliydi. Acaba tebliğ etmelerine ragmen ilgili evrakları UYAP'a yuklemediler mi henüz? Son dilekçe karşı tarafa tebliğ edilmeden dosyanin tekemmul ettirilmesi usule aykırı ve bozma nedeni diye biliyorum.

Keşke mahkeme kalemiyle iletişime gecseydiniz ya da savunmaya cvp verseydiniz.

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 1 dakika önce yazdı:

Savunma tebliğ edilmeliydi. Acaba tebliğ etmelerine ragmen ilgili evrakları UYAP'a yuklemediler mi henüz? Son dilekçe karşı tarafa tebliğ edilmeden dosyanin tekemmul ettirilmesi usule aykırı ve bozma nedeni diye biliyorum.

Keşke mahkeme kalemiyle iletişime gecseydiniz ya da savunmaya cvp verseydiniz.

İşlemleri avukatım aracılığı ile yapıyorum aslında savunma sisteme yüklendiğinde kendisiyle cevap yazalım mı diye görüştüm ama 'henüz bize bir şey tebliğ edilmedi edilsin öyle yazıcaz UYAP'a yüklemeleri cevap yazmamızı gerektirmiyor' dedi. Bende savunmanın tebliğ edilmesini bekliyordum. Düzenli aralıklarla muhtara da soruyorum, bana gelmese dahi tebliğin avukatıma gitmiş olması gerekiyor diye biliyorum. Nüfus kayıt örneğinin sisteme yüklenmiş olması karar verileceği anlamına gelmiyor mu acaba başka bir amaç için yüklenmiş olabilir mi ?

695 KHK - İncelemeye devam - Kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Theeagle893, 6 dakika önce yazdı:

İşlemleri avukatım aracılığı ile yapıyorum aslında savunma sisteme yüklendiğinde kendisiyle cevap yazalım mı diye görüştüm ama 'henüz bize bir şey tebliğ edilmedi edilsin öyle yazıcaz UYAP'a yüklemeleri cevap yazmamızı gerektirmiyor' dedi. Bende savunmanın tebliğ edilmesini bekliyordum. Düzenli aralıklarla muhtara da soruyorum, bana gelmese dahi tebliğin avukatıma gitmiş olması gerekiyor diye biliyorum. Nüfus kayıt örneğinin sisteme yüklenmiş olması karar verileceği anlamına gelmiyor mu acaba başka bir amaç için yüklenmiş olabilir mi ?

Dediğiniz gibi savunma gercekten henuz tebliğ edilmediyse, mahkemenin savunma tebligatini bekletmis olması ilginç bir durum. Avukatın yaklaşımına da anlam veremedim, sonuçta savunmaya cvp hakkınız var, savunma tebliğ edilmeden savunmayı UYAP'ta gormenize istinaden, cvp veremiyor muymussunuz? 

Nüfus kayıt örneğinin sisteme yüklenmiş olması ise genelde karar verileceği anlamına geliyor ama başka bir şey de olabilir tabii ki.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İstinaf dilekçemde kurum kanaatini iftira ve suç uydurma suçu olarak nitelendirsem ve ilk derece mahkemesinin kararinda bu kanaati esas alarak bu suçlara ortak olduğunu belirtsem, uygun olur mu yoksa fazla sert mi olur? Ayrıca, suç uydurma suçunun kapsamı nedir, daha onemlisi bana hadi ispatla derler mi (YANİ İSPAT YÜKÜ BANA GECER Mİ?)

Sn. @Aklima özellikle sizin bu konudaki görüşünüzü merak ediyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Theeagle893 tebliğ edilmeyi niye beklediğinizi anlamadım. bence uyaptan gördüğünüzde savunmanızı en kısa sürede yapmanız ve sisteme yüklemeniz daha mantıklı...çünkü bürokrasi bu, postada takılabilir, gecikir vs bir sürü ihtimal var...nüfus kayıt örneğinin yüklenmesi bende karar açıklanması öncesinde oldu...yani bir karar çıkma ihtimaliniz var...bu durumda bence savunma yapacaksanız bunu geciktirmeden yapmanız daha mantıklı geliyor bana...

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...