İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

SM679lu, 22 dakika önce yazdı:

14. BİM e yazı yazılmış. İstinaf için 14 ten kararı çıkan yada tavrı konusunda fikir sahibi olan var mıdır? ☺️

Dosyanizin kaç günde 14. BİM'e atandıgini öğrenebilir miyim? 

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Demirci, 3 dakika önce yazdı:

Mesela benimki idari mahkemedeki karar sms bilgisi sonrası hemen bir hafta içinde dilekçemi yazdım karar postaya verilince dağıtım merkezinden teslim alıp ertesi gün direk Ankaraya giderek teslim ettim 2 ay sonra 14. BİM de gözüktü. Bütün başvurularımı bu şekilde yaptım umarım yargıtay aşamasıda bu şekilde olmaz. Bu seferde ilk  idare başvursun 🙂

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 15 dakika önce yazdı:

İstinaf başvuru dilekçesi 16.1.2023

27.01.2023 te Dosyanın birime gönderilmesi diye bir kayıt açılmış UYAP ta. 14. BİM e yazılmış yazı.

Henüz 14 te dava açılmış görünmüyor.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sağlık olsun, 2 saat önce yazdı:

karar postaya verilince dağıtım merkezinden teslim alıp ertesi gün direk Ankaraya giderek teslim ettim

Sanirim, sureci hızlandırmak adına bu adımları attınız ama dilekçe muhabere kanalıyla göndermeniz durumunda da tarandigi için hemen işleme alınmış oluyor aslında.

SM679lu, 2 saat önce yazdı:

27.01.2023 te Dosyanın birime gönderilmesi diye bir kayıt açılmış UYAP ta. 14. BİM e yazılmış yazı.

Teşekkürler, sizden daha önce başvurmama rağmen, ben de böyle bir hareket yok; dolayısıyla, ilk derece mahkemeleri arasında bu konuda uygulama birliği yok gibi görünüyor.

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 2 saat önce yazdı:
SM679lu, 4 saat önce yazdı:

Teşekkürler, sizden daha önce başvurmama rağmen, ben de böyle bir hareket yok; dolayısıyla, ilk derece mahkemeleri arasında bu konuda uygulama birliği yok gibi görünüyor.

10 ocak Istinaf basvurusu/11 ocak kuruma tebligat

17 ocak  kurum savunmasi

18 ocak Dosyanın gonderilmesi

24 ocak Dava açılış formu  

Bendeki durum bu.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, 6 saat önce yazdı:

14. BİM e yazı yazılmış. İstinaf için 14 ten kararı çıkan yada tavrı konusunda fikir sahibi olan var mıdır? ☺️

merhaba, iyi şeyler yazmak isterdim ama durum pek iyi değil, mahkemede tahminimce 8-10 üye bir başkan var, dosyanız bunlardan birine incelemeye verilecek eğer bağımsız tarafsız birine düşerse bir ihtimal şansınız olabilir, mahkeme iptal kararlarının bile %30 unu kaldırıp red veriyor, ben hiç red kararını kaldırdığını görmedim, gerisini siz hesaplayın 

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cümleten herkese sa. Öncelikle bu platformda emeği geçen herkese teşekkürler. Sonrasında haksızlığa uğramış her kim varsa hakkına tez zamanda kavuşmasını dilerim. Yeni üye oldum fakat uzun süredir takipteyim ve birçok içeriğinizden faydalandım. Şimdiye dek üye olmamamın sebebi hiçbir aşama kaydedememiş olmam ve paylaşacak bir içeriğim olmaması. Şükür son 7-8 aydır bir takım ilerlemeler kattetdim ve şuan mesleği yeniden icra ediyorum. Tabi ki hukuki mücadelelerim halen devam etmekte. ilk olarak komisyondan kabul kararı aldım. Tebliğ , tercih , atama kararı derken 6 ay oldu. Başladım sağlık raporuna tabi tutuldum, mali ve sosyal haklarımı talep ettim 3 ay sonra özel sektörde de çalışmamdan kaynaklı %50 kesinti ile bir kısım ödeme aldım. Kalan kısmı için(fazla mesai, yasal faiz, sigortalı çalışmadan kaynaklı kesinti, tayin ücreti vb.) için 1 ay önce dava açtım. 4 ay tutukluluk ve gözaltı süresi için açtığım manevi tazminata 13bin tl uygun gördüler sadece avukata 20bin ödediğim için 3 ay önce istinafa taşıdım. İhraç olmamdan dolayı tazminat talepli dilekçemi dün kuruma postaladım büyük ihtimalle onu da yargıya taşıyacağız 1 ay sonra. Bilgi paylaşımı ve yönlendirme konusunda faydam olursa ne mutlu bana. İlk günden bu güne alnım ak başım dik vicdanım rahat görevimin başındayım. Darısı tüm hakkı yenenlerin başına...

672 KHK- 2021 beraat- 2022 kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
sude, 5 saat önce yazdı:

Merhabalar. Komisyon ret. İdare mahkemesi ret. Eşimin dosyası neredeyse 3 yıl olacak istinaf mahkemesindeydi. Dün karar geldi. Oyçokluğuyla kabul ve bütün kayıp hakları iadesi yazıyordu.Bizim bir avukatımız yok maddi durumdan dolayı tutamamıştık. Şimdi ne olacak bizim sonuç nedir? Kusura bakmayın pek bilgimiz yok bu konularda sizden yorum istedik. En sonunda 30 gün Danıştay temyiz yolu açık yazıyor bu normal mi? Nasıl bir yol izlemeliyiz?

mahkeme kararı uygulanması gerek 30 gün içinde , ama idarenin danıştaya itiraz hakkı var.  Mahkekeme kararı kuruma gidiyor ama siz yine de bir dilekçe ile kuruma başvurun ekine fotokopisini koyun mahkeme kararının gereğini yapılmasını talep edebilirsiniz.

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayati, Bir saat önce yazdı:

mahkeme kararı uygulanması gerek 30 gün içinde , ama idarenin danıştaya itiraz hakkı var.  Mahkekeme kararı kuruma gidiyor ama siz yine de bir dilekçe ile kuruma başvurun ekine fotokopisini koyun mahkeme kararının gereğini yapılmasını talep edebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. 

672 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...