İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

İdare mahkemesinde davayı kaybettiğim için kuruma avukatlık masrafı olarak 11.000 lira ödemem gerekiyor. Bu çok değil mi? Buna itiraz edilebiliyor mu?

672 KYOK YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sessiz harf, 2 saat önce yazdı:

İdare mahkemesinde davayı kaybettiğim için kuruma avukatlık masrafı olarak 11.000 lira ödemem gerekiyor. Bu çok değil mi? Buna itiraz edilebiliyor mu?

Sayın @Sessiz harf 

11.000 tl istendiyse davayı duruşmalı açmışsınızdır. Duruşmalı açmadıysanız 5.500 tl ödeme yaparsınız. Duruşmalı açtıysanız ve adli yardım talepli açmadıysanız davayı kaybettiğinizde IYUK gereği ödeme size tebliğ edilince ödeme yapmanız gerekir. istinaf yada danıştay aşamasında davayı kazanınca yasal faiziyle geri alırsınız.

Demirci, 10 saat önce yazdı:

ikametgahımizin bulunduğu şehir dışında avukatla temsil edildigimiz sonuçlanmış/kesinlesmis bir hukuk davasında da artan harçların iadesini buna benzer bir dilekçeyle doğrudan biz talep edebilir miyiz? Artan harcı avukat talep edebiliyor diye biliyordum, o yüzden sordum.

Bu arada herkese iyi bayramlar dilerim.

Sayın @Demirci ,

Avukatınız varsa zaten bu işlemi kendisinin yapması gerekir. Davanın şehir dışı olmasıyla ilgisi yok.

Mahkeme kalemiyle görüşerek net bilgi alabilirsiniz. Bazı mahkemeler kişiye iade ediyor bazıları dilekçeyi avukatın göndermesini isteyebiliyor.

akademi, 12 saat önce yazdı:

Sayın Aklima,

Son çalıştığınız birlik ve görevde mesaiye başlamanız ve çok sevdiğiniz Üniformanızı giymeniz, size iki bayramı birlikte yaşatmıştır. Her gününüz bayram tadında olsun bundan sonra.

ardakayra.76@yandex.com, mail adresiniz bu mudur? buradan sizinle yazışabilir miyiz?

Hayırlı bayramlarımız olsun tüm forum sakinlerinin

Sayın @akademi ,

adresi yanlış paylaşmışım özür dilerim. ardakayra.7667@yandex.com olacak.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler. İlk cikan KHK ile görevimden  ihraç edildim. Tek daya ak sendika idi. Eşim ceza aldı ve onandı. Bu süreç içinde adrese gelen tebligat elime ulaşmadı. Muhtara gitmiş. Aynı zamanlarda 5 sefer muhtara gitmeme rağmen tebligat olmadığını söyledi. Ben isim ve soyismimi söylememe rağmen beni evlenmeden önceki soyismim ile arama yapmış. Ve henüz tebligat gelmedi diye gönderdi. Bir yıl sonra eşimin cezası bitti. O gelince muhtara uğradı. Tebligatin geldiğini öğrendik. Ve tabi bizim itiraz için mahkemeye basvuru süresi geçmişti. İdare mahkemesine başvuru yaptık ama usulden Red geldi. Bir üst mahkemeye başvurduk ama sonuç ne olacak bilmiyorum.  Tüm haklarımı kaybetmiş mi oldum. Yapılabilecek birseyler var mi?

Muhtar gelen tebliğat için isim karıştırmasi nedeni ile gelmediğini söyledi ve süre geçti. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 21.04.2023 - 09:08 yazdı:

Kaderdaşlarım günaydınlar,

Devletime gönül vermiş, haksızca yaralanmış  mücadeleci güzel insanlar; yaşananlar döneminde yanınızda olan  hatta bazen size sizden daha fazla inanan, sizden daha çok mücadele eden, yorulmayan hayat arkadaşlarınız sayın hanımefendiler ve sizleri sorgulamayan evlatlarınız, mücadele etmeniz için destek veren evlatlarınız ve yaşananlardan habersiz masum yavrularınızla birlikte sağlık, mutluluk, huzur dolu ve mesleğinizden ayrı son bayram olması dileklerimle, Ramazan bayramı hayırlara vesile olsun, mübarek olsun, kutlu olsun.

Şeref, onur, haysiyet, namus;  bir A4 kağıdıyla alınıp bir Â4 kağıdıyla verilen değerler değildir.

Mücadeleye devam, pes etmek yok.

Hayırlı olsun. Asıl görevinize dönmenize çok sevindim. 

Rabbim tüm haklarınızı kısa sürede almanızıda nasip eder inşallah. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit1818, 24.04.2023 - 00:50 yazdı:

Hayırlı olsun. Asıl görevinize dönmenize çok sevindim. 

Rabbim tüm haklarınızı kısa sürede almanızıda nasip eder inşallah. 

İyi akşamlar bölge idare mahkemesinden red geldi danıştaya temyiz edecem dilekçeyi ankara 20 idare mahkemesine yoksa  red veren 13. İdari dava dairesine mi yazacam bilemedim yardımcı olurmusunuz.

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
istanbullu, 13 saat önce yazdı:

İyi akşamlar bölge idare mahkemesinden red geldi danıştaya temyiz edecem dilekçeyi ankara 20 idare mahkemesine yoksa  red veren 13. İdari dava dairesine mi yazacam bilemedim yardımcı olurmusunuz.

13. Idd yazılacak 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gmk0406, 22.04.2023 - 09:23 yazdı:

İyi günler. İlk cikan KHK ile görevimden  ihraç edildim. Tek daya ak sendika idi. Eşim ceza aldı ve onandı. Bu süreç içinde adrese gelen tebligat elime ulaşmadı. Muhtara gitmiş. Aynı zamanlarda 5 sefer muhtara gitmeme rağmen tebligat olmadığını söyledi. Ben isim ve soyismimi söylememe rağmen beni evlenmeden önceki soyismim ile arama yapmış. Ve henüz tebligat gelmedi diye gönderdi. Bir yıl sonra eşimin cezası bitti. O gelince muhtara uğradı. Tebligatin geldiğini öğrendik. Ve tabi bizim itiraz için mahkemeye basvuru süresi geçmişti. İdare mahkemesine başvuru yaptık ama usulden Red geldi. Bir üst mahkemeye başvurduk ama sonuç ne olacak bilmiyorum.  Tüm haklarımı kaybetmiş mi oldum. Yapılabilecek birseyler var mi?

Sayın @gmk0406 ,

İlk çıkan KHK 667. Bu KHK da isim listesi yoktu. Sonraki 668 nolu KHK da ise sadece askerler hakkkında işlem yapıldı. Profilinizde 668 KHK ve MEB, sendika bilgileri görünmekte. Bir yanlışlık var.

Muhtarın kızlık soyadınızla arama yapması durumunu ise anlayamadım.

Tebliğ edilmeyen red kararı OHAL komisyonu kararı ise anlatımınıza göre maalesef yasal başvuru haklarınızı kaybetmiş durumdasınız. Ancak avukatla görüşmeniz tavsiye ederim.

@hakannn 

hakannn, 12.04.2023 - 04:03 yazdı:

@Aklima Kurumun (EGM veya TSK) BİM den başka itiraz edeceği makam kaldı mı, BİM son kesin kararı mı verdi bizler için?
 7 yıla yakın bir bizi bu süreçte çok mağdur ettiler. OHAL dahi kabul kararı vermesine rağmen kurumlar mağduriyeti devam ettirdi. 2023 Ocak ayında da Anayasa mahkemesi 7075 sayılı kanunun belli başlı fıkralarını iptal ederken. Haksız yere ihraç etmelerinden dolayı tazminat talebinin de önünü açtı. Kuruma bu süreçte mağduriyetler açısından tazminat talebinde bulunanlar var mı sizin bildiğiniz?
Bu arada hayırlı olsun 

Sayın @hakannn 

Dava konusu kamu görevine iade ise Danıştay son mahkeme.

Dava konusu kamu görevine dönüp araştırma merkezinde memur olarak atanmanın iptali ve asker/polis mesleğine iade olmaksa istinaf son mahkeme.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 07.04.2023 - 21:22 yazdı:

İyi akşamlar.

Malumunuz OHAL komisyonundan kabul almıştım. Araştırma merkezine atamaya karşı açtığım davayıda istinaf aşamasında kazanmıştım. Bu gün eski mesleğime görevlendirilmemle ilgili yazı geldi. gelecek hafta sonuna kadar katılış yapmam belirtiliyor.

Mücadeleye devam.

Sayın @Aklima gözünüz aydın, hayırlı olsun uzun zamandır foruma girmemiştim yeni gördüm çok mutlu oldum bekleyen herkese nasip olsun inşallah

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...