İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Tarbzen, Şimdi yazdı:

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Geçen hafta ankara 21. İdareden kabul almıştım, tebligat bekliyorum. Avukatım muhtemelen bakanlık itiraz edecek mahkeme kararına ve istinaf’a gidecek dedi. Eğer itiraz ederse memuriyete başlıyamıyor muyum yoksa başlayıp istinaf davası devam mı ediyor. Bilgisi olan varsa cevap bekliyorum. Teşekkürler 

İdare'ye tebliğ edildikten sonra 30 gün için göreve başlıyorsunuz. 

Tekrardan hayırlı olsun. 

MsK., 5.06.2023 - 12:06 yazdı:

Tam  6 yıl 10 ay 8 gün sonra; Bugün sabah itibariyle 28. İdare Mahkemesince ''İŞLEMİN İPTALİNE'' yani göreve iade kararım ''oybirliği'' ile çıktı. Darısı bekleyenlerin tüm mağdur ve mağrurlara...

Hayırlı olsun. Darısı en kısa zamanda bekleyenlerin başına...

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tarbzen, 29 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Geçen hafta ankara 21. İdareden kabul almıştım, tebligat bekliyorum

Hukuken baslatiliyorsunuz. Bakanlık Yürütmeyi idtinafla birlikte yurutmeyi durdurma da isteyecek. Sizde yd ve istinaf isteminin reddini isteyeceksiniz. Bakanlığın başlatma hızı yd talebinin mahkemece kabulü arasında önce hangisi gerçekleşirse ona göre hareket ediliyor olarak takip ettik forumdan. Ancak başlatılıp sonrasinda yd cikarsa aradaki calisma haklari ve ihrac doneme ait alacaklarin bu surecte odenmis olma durumu oldumu, nasıl hareket edildi takip edemedim. 

Ilk etapta Yd talebine karşı güzel bir dilekce hazırlamanızı öneririm. Dava devam etsede yd istemi oncelikli hizli karara baglaniyor.Yd alebinin 2 şartı olan

1. Telafisi güç ve imkansız zarara yol açma

2. Açıkça hukuka aykirilik

ilkeleriyle bağdaşmadığı üzerine kurulu olmalı diye düşünüyorum. Avukatınız detaylandiracaktir.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tarbzen, 42 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Geçen hafta ankara 21. İdareden kabul almıştım, tebligat bekliyorum. Avukatım muhtemelen bakanlık itiraz edecek mahkeme kararına ve istinaf’a gidecek dedi. Eğer itiraz ederse memuriyete başlıyamıyor muyum yoksa başlayıp istinaf davası devam mı ediyor. Bilgisi olan varsa cevap bekliyorum. Teşekkürler 

Memuriyete başlayabilirsiniz, istinaf davası devam eder. Ancak siz tam olarak katılış yapmadan önce veya katılış yapsanız da mali haklarınızı almadan önce idare YD (yürütmeyi durdurma) isteyecektir. Sizde idarenin YD' sine karşı itiraz dilekçesi yazın. YD istemi kabul edilirse tüm işlemler durur ve istinaf sonucu istenmeyen şekilde sonuçlanabilir. YD istemi kabul edilmezse istinafın lehinize sonuçlanması kuvvetle muhtemeldir.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MsK. Hayırlı olsun çok sevindim 

TSK ohal sonrası kurum ihracı . İlk mahkemede beraat kesinleşti . Van 3. İdari mah. Ret . Erzurum BİM dava devam ediyor . 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MsK. Hayırlı olsun. Dava kaç senede sonuçlandı. Benim de dava 28 nci idare mahkemesinde

677 MSB  - Komisyon RET. *** 27.idare Göreve İade. *** Tayin İline gitmek için tebligat bekleniyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
werwer17, 11 dakika önce yazdı:

@MsK. Hayırlı olsun. Dava kaç senede sonuçlandı. Benim de dava 28 nci idare mahkemesinde

Teşekkür ederim. Dava açılış tarihi 13.05.2022, duruşma tarihi 10 Mayıs 2023, karar tarihi 11 Mayıs, UYAP'a yükleme 5 Haziran.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar iade olmamı müteakip kurumu arayıp işleyişi sordum( Deniz kuvvetleri). Arkadaşlardan bazıları son çalıştığı yere bazıları ikametine atanmış. Karşi taraf son çalıştığınız yere şeklinde kanun dedi ama orası lağvedilmiş. İstanbul'du. İstemediğimi, orda yaşayamayacağimi söyledim ekonomik olarak.

Ben ikametimi istedim. Burda zaten çok fazla kadro fazlası var  veremeyiz dedi. Başka bir yer söyledim orasi olabilir dedi. Numaramı aldi, evrak gelince arayip tayin dilekçesi isteyecekmiş.

Eşim de emekli. 1 kez tayin hakkim olmali dedim. Bizim insiyatifimizde dedi.

Beni oyaladi mi yoksa yardimci mi olmaya calisti çözemiyorum. İstanbul için zorlarlar mi sizce? Kurum lağvedildiği için tayin hakkim var mi?  Istediğim şehirde kadro olursa verirler mi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Lâl, 19 dakika önce yazdı:

Eşim de emekli. 1 kez tayin hakkim olmali dedim. Bizim insiyatifimizde dedi.

Beni oyaladi mi yoksa yardimci mi olmaya calisti çözemiyorum. İstanbul için zorlarlar mi sizce? Kurum lağvedildiği için tayin hakkim var mi?  Istediğim şehirde kadro olursa verirler mi?

Neden çözmeye çalışıyorsunuz istemediğim yere atarsanız bende iptal davası açarım derdim.(Ben olsam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MsK., 7 dakika önce yazdı:

Neden çözmeye çalışıyorsunuz istemediğim yere atarsanız bende iptal davası açarım derdim.(Ben olsam)

Aslında ben buraya yumuşak yazdım, konuşmamız fırtınalı geçti biraz😂 Onca seyi yaşayınca dilin de ayarı kaçıyor maalesef.

Yani yasal olarak garnizon bazında mı bakılıyor duruma bunu anlamaya çalışıyorum. Kararnamede "eski çalıştığı yerde görevlendirilir" yazısını bende okudum. Eski birlik yok şuan, bu bana tayin hakkı mı doğuruyor yoksa garnizon sınırları eski kurum olarak mı kabul edilir?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...