İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

portakal çiçeği, 21 saat önce yazdı:

iyi akşamlar

8 temmuz bugün...

701 sayılı KHK'nın yayımlandığı gün...

son KHK zulmünün 5. yılının geride kaldığı gün...

kimsenin umurunda olmayan gün...

ateşin, düştüğü yeri yaktığı gün...

yakınlarımızın 'hayırlısı olsun' dedikleri ve sustukları gün...

hukuksuzca terörist ilan edilenlerin acılarının kenardan izlendiği gün...

hayatın bize tamamen geleceksiz göründüğü gün...

geçen gün forumu okurken minik kızım yanımdaydı ve bana "anne ben büyüyünce KHK forum yüklemeyecem" dedi. boğazım düğümlendi. bu da geçecek dedim kendime ama biliyorum ki hayatımızdan çalınan yılların telafisi de asla olmayacak.

hepimiz için, en kısa zamanda, bunlar yaşandı, hepsi geçti, gitti diyebilmeyi o kadar çok istiyorum

Boğazım düğüm düğüm oldu hepimizin içini yakan   rakamlar var kimimizin 672  kimimiz 701 umarım hersey son paragrafta anlattığınız  gibi   güzelleşir...En çok genç  kaderdaslarim için güzel günler  çabuk gelsin...

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Herşeyeinanabiliri benim çocuk iokbs bursu aldı bir sorun çıkmadı. okul yönetimi de birşey demedi.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

ret banka bylock danıştay temyiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese Merhaba. Tam 4 yıl sonra maalesef 22.idare mahkemesinden hakkımda ret kararı çıktı. 4 yıl ne beklediler bilmiyorum. Bize yaşattıklarının mislisini yaşasınlar inşallah. 30 günlük itiraz süresi var. Elinde güncel dilekçe örneği olan yardımcı olabilir mi? 

• Şaşırma 1
  • Üzülme 5

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 1 saat önce yazdı:

Herkese Merhaba. Tam 4 yıl sonra maalesef 22.idare mahkemesinden hakkımda ret kararı çıktı. 4 yıl ne beklediler bilmiyorum. Bize yaşattıklarının mislisini yaşasınlar inşallah. 30 günlük itiraz süresi var. Elinde güncel dilekçe örneği olan yardımcı olabilir mi? 

Geçmiş olsun,

Forumda istinaf dilekçesi örnekleri var, onları kendinize uyarlamanız gerecekecektir.

Duruşmalımıydı davanız?, red gerekçesi olarak neleri belirtmişler...

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hüdayi, 2 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun,

Forumda istinaf dilekçesi örnekleri var, onları kendinize uyarlamanız gerecekecektir.

Duruşmalımıydı davanız?, red gerekçesi olarak neleri belirtmişler...

Teşekkürler duruşmasızdı. Kararın sonuna baktım Gerekçe yazmamışlar. Komisyon kararının hukuka uygun olduğunu yazmışlar. Kararı da tam olarak akşam eve gidince okurum artık.

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar, iyi günler. Dosyam istinafta (SGK kaydı ve çocukları dershaneye gönderme kriterleri var). E-devlet üzerinde hizmet yılım 29 yıl görünüyor. Emeklilik için 13.09.2022 tarihinde müracat ettim. 5,5 ay sonra toplam prim ödeme yılınız 22 yıl 7 gün diyerek red geldi.

02.08.1991 yılında sigortalı çalışmaya başladım. 19.9.2001 yılında devlet memuru oldum.

Devlet memurluğu öncesi, 02.08.1991-19.9.2001 yılları arasında SSK lı çalıştım. Sigortalı çalışma günlerinin intibakını yaptırmıştım. Hem şahıs hem de devlet katkı paylarını 2008 yılında ödedim.

27.03.2023 tarihinde, SGK EMEKLİ İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK DAİRE BAŞKANLIĞINA EMEKLİ İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK DAİRE BAŞKANLIĞINA intibak işlemleri ile ilgili resmi yazıları ve intibak ödeme dekontlarını gönderdim.

Bayramdan önce 4c emeklilik işlemleri evrak takip sisteminde 19.6.2023 tarihinde  "Aylık Bağlama servisine sevk edildi" yazdı. Bir daha gelişme olmadı. DYS evrak takipte de hiçbir gelişme yok.

Sizce, emekli olabilir miyim?

SSKlı çalışma döneminde "8 ay askerlik" hizmeti var. Borçlanmaya başvurdum. Yaklaşık 26.000 TL ödeme çıkmış. Bu parayı ödemem gerekir mi? Ödersem, 4c prim gün sayısına katkısı olur mu?

20.03.2023 tarihinden bu güne tekrar SSK'lı olarak çalışıyorum. Son yedi yıl en fazla hizmet SSK üzerinden görünüyor. EYT'li olarak emekli olabiliyorum. Askerlik borçlanmasını ödediğim zaman da EYT yasasına göre mi emekli olurum.

Bu konularda yardımcı olabilecek varsa memnun olurum. 

Ankara'ya gidip görüşmenin faydası olur mu?

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese merhaba. 12.05.2023 tarihinde idare mahkemesi iptal kararımı görmüştüm. Atama onayı bekliyordum ve bu onay 06.07.2023 tarihinde çıkmış. Dün itibariyle de bana tebliğ oldu. Arayıp ne zaman başlama yapmam gerektiğini öğrenmeye çalışıyorum ama henüz birilerine ulaşamadım,telefonlar hep meşgul. Birilerine ışık olur belki diye paylaşmak istedim. Emniyet karara kanun gereği itiraz etmişti zaten ama Emniyet mahkeme kararını beklemeden oluru almış. Bunu iyi bir gelişme olarak algılıyorum. Süreç hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

EGM - 701 KHK ADLİ-İDARİ SORUŞTURMA,İFADE  YOK. 12 EYLÜL 2022 RET. 12 MAYIS 2023 İDARE MAH. İPTAL.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, 18 saat önce yazdı:

Son yedi yıl en fazla hizmet SSK üzerinden görünüyor. EYT'li olarak emekli olabiliyorum

Son 7 yil tarihi degil prim odenen sigortalilik suresini isaret ediyor. 1.Tarihlerinizde eksiklik var bu yuzden yorum yapmak zor. 4c kapzaminda isinize son verildigi tarih, 4a kapsaminda yeniden sigortali olusunuz tarih gibi. Hatta araya 4b(istege bagli) ekleyip terazide 4c suresini fazla tutabiliyormusunuz (son 7 yil kurali icerisinde) yorum yapamiyoruz. 4c avantajlarini kacirmamak adina hesap yapabilirsiniz.

2. Askerlik borclanmasi yapildigi tarihteki sigortalilik koluna sayiliyor sigortalilik yoksa en son kola sayiliyor diye biliyorum, yanlis biliyor olabilirim bulundugunuz yerdeki SGK mudurlugunden ogrenebilirsiniz. 

3. Ankarada SGK 4c ile ilgili binada maalesef sorulara cevap verilmiyor dilekce yazin ilgililer cevaplasin yaklasimi var. 4a binasi isci kesimine hizmet ettigi icin heralde  daha yonlendirici ve bilgi vericiler. 4c binasinda ayakustu rica minnet alabileceginiz cevaplar ise baglayici degil. Cunku mevzuatta cok degisikler var. Soracaginiz sorunun hangi tarihli mevzuatla ilgili oldugu cok onemli.

Sonuc olarak bulundugunuz yerdeki SGK hizmet binasi daha cok yardimci olabilir

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, Bir saat önce yazdı:

Son 7 yil tarihi degil prim odenen sigortalilik suresini isaret ediyor. 1.Tarihlerinizde eksiklik var bu yuzden yorum yapmak zor. 4c kapzaminda isinize son verildigi tarih, 4a kapsaminda yeniden sigortali olusunuz tarih gibi. Hatta araya 4b(istege bagli) ekleyip terazide 4c suresini fazla tutabiliyormusunuz (son 7 yil kurali icerisinde) yorum yapamiyoruz. 4c avantajlarini kacirmamak adina hesap yapabilirsiniz.

2. Askerlik borclanmasi yapildigi tarihteki sigortalilik koluna sayiliyor sigortalilik yoksa en son kola sayiliyor diye biliyorum, yanlis biliyor olabilirim bulundugunuz yerdeki SGK mudurlugunden ogrenebilirsiniz. 

3. Ankarada SGK 4c ile ilgili binada maalesef sorulara cevap verilmiyor dilekce yazin ilgililer cevaplasin yaklasimi var. 4a binasi isci kesimine hizmet ettigi icin heralde  daha yonlendirici ve bilgi vericiler. 4c binasinda ayakustu rica minnet alabileceginiz cevaplar ise baglayici degil. Cunku mevzuatta cok degisikler var. Soracaginiz sorunun hangi tarihli mevzuatla ilgili oldugu cok onemli.

Sonuc olarak bulundugunuz yerdeki SGK hizmet binasi daha cok yardimci olabilir

Teşekkür ederim. 

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...