İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Aklima, 26.07.2023 - 20:32 yazdı:

Sayın @HEMŞO 

Sorarak zaman kaybetmenşze üzülürüm, lütfen gönderiniz. ardakayra.7667@yandex.com

Sayın @Aklima komutanım. Kararı ve dilekçe örneğini mail attım ulaştı mı size acaba?

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bölge idare mahkemesinden red geldi. Danıştaya başvuru için örnek dilekçe arıyorum. Avukat tutabilecek maddi gücüm yoktur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandım. 28/02/2019'da 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 15/01/2020 tarihinde Yargıtay onadı. Silivri Cezaevi Yerleşkesinde 4 yıl 7 ay 15 gün barındırıldım. Etkin pişmanlıktan yararlanmadım. Suç işlediğime hala inanmamaktayım. Tek derdim var Allah'ın rızasına vasıl olmak, birileri bu düşüncemden rahatsız da olsa bu değişmeyecek!

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba 6 Temmuz tarihinde bölge idare mahkemesinin red kararı tebliğ edildi.30 günlük dava açma süresi hesaplanırken adli tatilden dolayı herhangi bir süre değişikliği oluyor mu yoksa direk bu tarihten sonraki 30 günlük süre mi hesaplanıyor?

672 KHK - Ret - Banka - Ankara 19. İdari)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar merhaba. İse başladıktan 3 gün sonra yd kararı verildiğini e devletten görmüştüm,  henüz kuruma tebliğ edilmedi. Yıllik izin aldim ve fiili olarak çalışıyor görünüyorum. Bugün mutemed beni arayip yd kararı hala ona tebliğ edilmemis olmasına rağmen fiili çalıştığım günleri ödemeyeceğini söyledi. Sebebini sordum, mahkeme kararı olmadan ödeme yapmam dedi.

Benim teblig tarihine kadar gececek süreyi almam gerekmez mi? Görevde görünüyorum hala.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

BİM'e istinaf dilekçemi ilk derece mahkemesi üzerinden göndermiştim. Adli tatil sırasında dilekçeler muhatabına nöbetçi mahkemeler üzerinden ulaştırılıyor diye biliyorum. Bu durumda, adli tatilde BİM'e Ankara'dan sunacağım ek beyanın hitabı yine ilk derece mahkemesini de içerecek şekilde aşağıdaki gibi mi olacak, net bilgisi olan var mı? Sn. @Aklima siz ne dersiniz?

ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ X. İDARİ DAVA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

(İletilmek Üzere)

ANKARA X. İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

(Gönderilmek Üzere)

ANKARA NÖBETÇİ İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar herkese. 12.05 idare mah. ohal komisyonunun ret kararını iptal etmişti. 12.07 tarihinde de EGM’ye yeniden başlama yapmıştım. Kimliklerimiz verildi ve her gün düzenli olarak imza atıyorduk,kadromuz belli olana kadar. EGM karara YD talepli itirazda bulunmuştu ve 27.07 tarihinde de Nöbetçi İdare Mahkemesi YD kararı vermiş. Davacının savunması ve konuya tekrar karar verilene kadar YD karar verildi yazıyor.
Emniyetten yine hakkımda bilgi belge istemis. Mali Suçları Araştırma Kurulundan da mali rapor istemiş. Zaten Emniyetten ve diğer tüm kurullardan hakkımda bilgi belge yok diye yazı geldi. En ufak bir şey bulunmadı. Neden böyle bi karar çıkar anlamıyorum. 
Bundan sonra ne olur sizce? Açığa mı alırlar yine ihraç mı ederler? 

Güncelleme • • Dexfield

EGM - 701 KHK ADLİ-İDARİ SORUŞTURMA,İFADE  YOK. 12 EYLÜL 2022 RET. 12 MAYIS 2023 İDARE MAH. İPTAL.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://twitter.com/insan_hukuk/status/1679784276223467521?s=20

Arkadaşlar, iyi günler.

AYM'nin yukarıdaki kararı ile ilgili hiçbir gündem oluşmadı.

Avukatlar yorum yapmadı.

Sanki KHK'ların dayanağı olan gerekçe iptal edilmiş gibi geldi bana.

Sizin yorumlarınız nedir?

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, 07.08.2023 - 16:26 yazdı:

https://twitter.com/insan_hukuk/status/1679784276223467521?s=20

Arkadaşlar, iyi günler.

AYM'nin yukarıdaki kararı ile ilgili hiçbir gündem oluşmadı.

Avukatlar yorum yapmadı.

Sanki KHK'ların dayanağı olan gerekçe iptal edilmiş gibi geldi bana.

Sizin yorumlarınız nedir?

KHK metninden bu ifadenin çıkarılması durumu tek başına değiştirmiyor. Konuyu fetö açısından ele alacak olursak terör örgütü ilan edildiği tarih yargıtayın vermiş olduğu karardır Yargıtay'ın söz konusu bir insan topluluğunu terör örgütü olarak ilan ettiği kararından önceki khk'larda sizin de bahsettiğiniz mevcut anayasa mahkemesi kararı gereğince kişilerin kamu görevinden çıkartılmasına yasal bir dayanak kalmıyor.

Ancak Yargıtay kararlarından sonraki khk'larda sizin bahsettiğiniz ifadenin çıkartılması sonucu değiştirmiyor.

Dexfield, 01.08.2023 - 21:31 yazdı:

Merhabalar herkese. 12.05 idare mah. ohal komisyonunun ret kararını iptal etmişti. 12.07 tarihinde de EGM’ye yeniden başlama yapmıştım. Kimliklerimiz verildi ve her gün düzenli olarak imza atıyorduk,kadromuz belli olana kadar. EGM karara YD talepli itirazda bulunmuştu ve 27.07 tarihinde de Nöbetçi İdare Mahkemesi YD kararı vermiş. Davacının savunması ve konuya tekrar karar verilene kadar YD karar verildi yazıyor.
Emniyetten yine hakkımda bilgi belge istemis. Mali Suçları Araştırma Kurulundan da mali rapor istemiş. Zaten Emniyetten ve diğer tüm kurullardan hakkımda bilgi belge yok diye yazı geldi. En ufak bir şey bulunmadı. Neden böyle bi karar çıkar anlamıyorum. 
Bundan sonra ne olur sizce? Açığa mı alırlar yine ihraç mı ederler? 

Bu kararın sonucu olarak sizin hukuki durumunuz kamu görevine hiç başlamamışsınız gibi olacak yani yeniden ilişiğinizi kesmeleri gerekir.

Ancak uygulamada aynı kurumlar farklı kişiler için farklı uygulamaya gidebiliyor.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 31.07.2023 - 11:28 yazdı:

Arkadaşlar merhaba. İse başladıktan 3 gün sonra yd kararı verildiğini e devletten görmüştüm,  henüz kuruma tebliğ edilmedi. Yıllik izin aldim ve fiili olarak çalışıyor görünüyorum. Bugün mutemed beni arayip yd kararı hala ona tebliğ edilmemis olmasına rağmen fiili çalıştığım günleri ödemeyeceğini söyledi. Sebebini sordum, mahkeme kararı olmadan ödeme yapmam dedi.

Benim teblig tarihine kadar gececek süreyi almam gerekmez mi? Görevde görünüyorum hala.

Durumunuzu tam olarak anlayamadım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...