İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Mavi Çocuk, 24 dakika önce yazdı:

Az önce tuhaf birşey de benim başıma geldi:

Toplu taşımada en arka dörtlü oturma kısmına geçtim benden yaşlıca bir beyefendinin önünde çapraz koltuğa oturdum. Giyimine bakınca tam şehrim insanı, batılı tarzda, iyi ve güzel giyimli, dik duruşlu, hafif sert mizaçlı bir adam. 

Kolonya ikram etti konuşmadan, kafamla onaylayarak teşekkür edip aldım. Kafasıyla onayladı konuşmadan "önemli değil" der gibi... Daha sonra birden elini uzattı. Nasıl anlatayım, bilek güreşi yaparcasına kavradı elimi "sık evlat" dedi, sıktım. "Sağlam sık, sen bu değilsin!" dedi, daha sağlam sıktım, "çek bakalım kolumu" dedi, güçlü bir şekilde çektim. "İşte böyle!" dedi. "Sen busun, güçlü bir adamsın, üzüldüğün birşey var, ama üzülme, düzelecek herşey, zamanı var herşeyin, dik dur! Güçlü dur! Sakın ümidini kesme!" dedi ? 

Dedim "siz evliya filan mısınız? Fal bakmaktan mı anlarsınız, nedir? Atatürk'ün Şam'da elini kavrayan çingene falcı misali..." 

"Evlat!" dedi "ben insan sarrafıyım müsaadenle, emekli eczacıyım, çok insan gördüm hayatımda, çok acı gördüm, sende de o acıyı hissettim ama sabret herşey yoluna girecek" dedi

Dedim "inşallah Allah söyletmiş olsun ??

İnsan bazen kendisini daha önce hiç tanımamış, görmemiş birinin de onu anlamasına ihtiyaç duyuyor.

Bazı insanlar iyi ki var ??

Sizlerle böyle garip ama insana destek veren böyle bir anımı paylaşmak istedim

Az da olsa iyi ve güzel insanlar var. İyi ki de var. Arada ben de denk geliyorum, kalbinde kötülük olanları da zaten kendim siliyorum. Hala ülkece komple göçmediysek bu tip insan gibi insanların yüzü suyu hürmetine.

Sosyal mesafeye de dikkat etseniz daha güzel olurmuş ? ama canı sağ olsun amcanın da sizin de.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gül reçeli, 15 dakika önce yazdı:

Çok teşekkür ederim halimi hatrımı sorduğunuz için ?❤️ Eylülün başında mr için randevu aldım onu bekliyorum duacınızım ??

Allah önce size sonra sizinle birlikte bize hayırlı haberler almayı nasip etsin hocam Allah şifa versin...

• Beğeni 8
  • Teşekkür 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 11 dakika önce yazdı:

Az da olsa iyi ve güzel insanlar var. İyi ki de var. Arada ben de denk geliyorum, kalbinde kötülük olanları da zaten kendim siliyorum. Hala ülkece komple göçmediysek bu tip insan gibi insanların yüzü suyu hürmetine.

Sosyal mesafeye de dikkat etseniz daha güzel olurmuş ? ama canı sağ olsun amcanın da sizin de.

Sosyal mesafeye göre zaten mecburi oturma planı var otobüslerde, karşılıklı değil çapraz oturuyorduk izinli koltuklarda lakin amca birden kavrayınca bileği kaldım öyle

686 - MEB - KESK - inceleme devam... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mavi Çocuk, 47 dakika önce yazdı:

Az önce tuhaf birşey de benim başıma geldi:

Toplu taşımada en arka dörtlü oturma kısmına geçtim benden yaşlıca bir beyefendinin önünde çapraz koltuğa oturdum. Giyimine bakınca tam şehrim insanı, batılı tarzda, iyi ve güzel giyimli, dik duruşlu, hafif sert mizaçlı bir adam. 

Kolonya ikram etti konuşmadan, kafamla onaylayarak teşekkür edip aldım. Kafasıyla onayladı konuşmadan "önemli değil" der gibi... Daha sonra birden elini uzattı. Nasıl anlatayım, bilek güreşi yaparcasına kavradı elimi "sık evlat" dedi, sıktım. "Sağlam sık, sen bu değilsin!" dedi, daha sağlam sıktım, "çek bakalım kolumu" dedi, güçlü bir şekilde çektim. "İşte böyle!" dedi. "Sen busun, güçlü bir adamsın, üzüldüğün birşey var, ama üzülme, düzelecek herşey, zamanı var herşeyin, dik dur! Güçlü dur! Sakın ümidini kesme!" dedi ? 

Dedim "siz evliya filan mısınız? Fal bakmaktan mı anlarsınız, nedir? Atatürk'ün Şam'da elini kavrayan çingene falcı misali..." 

"Evlat!" dedi "ben insan sarrafıyım müsaadenle, emekli eczacıyım, çok insan gördüm hayatımda, çok acı gördüm, sende de o acıyı hissettim ama sabret herşey yoluna girecek" dedi

Dedim "inşallah Allah söyletmiş olsun ??

İnsan bazen kendisini daha önce hiç tanımamış, görmemiş birinin de onu anlamasına ihtiyaç duyuyor.

Bazı insanlar iyi ki var ??

Sizlerle böyle garip ama insana destek veren böyle bir anımı paylaşmak istedim

Vay be

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sevgi, 2 saat önce yazdı:

Albatros un ifade tutanakları incelendiğinde asıl fetocu ve feoculerun içinde yer almış kendisi görevinde niye ıs m verdi fişleme yaptı bu sahsiyetsizi neden atmiyorlar

Tab8i insanlara çamur atarsanız duydum öyle düşünüyorum bir defa sohbete gördüm duydum vs derseniz fetocu olmuyorsunuz 

Gitmedim bilmiyorum derseniz fetocu damgası yiyorsunuz

83 milyon insanın yaşadığı bu ülkede devlete sadakat büyük oranda devlet memuru olanlar üzerinden ölçülüyor. Ne varsa devlet memurluğunda vardır mantığıyla hareket edilip hak ve hukukun hiçe sayıldığı yargılamalar ve suçlamalarla karşı karşıya bırakıldık. Bu suçlamaların hiçbir tutar yanı olmadığı halde yok fişleme listesinde adınız var denilerek yok sohbette görünmüşsünüz denilerek olmayan tavaya olmayan kulp takmanın hesabı yapılıyor.

Kısa bir analiz yapalım. Fişleme listesinde olanların sanırım pek çoğu EGM ve adalet bakanlığından. Bu listedekilerin yine sanırım pek çoğu ihraç edildi. Abaca bu ihraç edilenlerin daha önce herhangi bir suç kaydı varmıydı. Cevabın hayır olduğunu duyar gibiyim. O halda tarafı olmadıkları bir darbe teşebbüsü nedeniyle işkerinden olmalarına kim/kimler sebeb olduysa Jupiter kadar kayaların altında kalsınlar. 

Bir diğer analiz. Sohbette gördüm demek. Anadolu insanının bir tarafı hep öldükten sonrasını da düşünmek ve ona göre saf tutmak olmuştur.( Bu arada anadolu insanı derken memleketin dört bir yanını kasdettim. ) bu bağlamda etrafında cereyan eden oluşumlardan manevi fayda sağlamayı düşünmüş olanlar sonradan fetö tuzağının içine çekildiklerini anlayarak 15 temmuzda fetö unsurlarıyla aynı safda olmamışlardır. Zaten bu nedenle 15 temmuz gerçek amacına ulaşmamıştır. Ben inanıyorum ki 15 temmuzun gerçek kahramanları fetö unsurlarının oyununa gelmeyerek onlara karşı duran bizler gibi insanlardır. Oysa devlet erkanının ilk refleksi yine bizler gibi onbinlerce kahramanı ihraç etmek olmuştur. Neye dayanarak????? Fişlemelere, sohbette gördümlere, bankasında hesabı varlara, okullarına çocuklarını göndermelere...gibi hayatın olağan akışındaki durumları suç unsuru olarak görmüşlerdir. Oysa ihraç olanlardan kaçımız f16 ile etrafa bomba attık ya da helikopterlerden halkın üzerine ateş açtık, ya da yolları kapatıp geçmek isteyen silahsız halkın üzerine ateş ettik. O geceyi yaşatanlar ve bunu bahane ederek bizim gibi masum insanları suçlayanlar çok büyük hata yapmışlardır. Bu hatayı yapanların kafalarına da Jupiter kadar kayalar düşsün...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rapunzel, 8 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bir sey soracağım, benim bilgilerim imzada yaziyor zaten hala beklemedeyim su an. Akrabalardn birisi ailemle husumet yasayinca ben de onlarin kizini sikayet ederim goreve donemez diyormus. Ne olur boyle bir durumda sizce, dilekce falan verirse gidip?

Allah korkusu vicdan gibi kavramlar vardı sahi noldu onlara?

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bakın şu anda adalet adamına göre işliyor hepimiz biliyoruz. Pilav yedi diye birisi hapiste diğer görevde savcı:) Hatta pilav yiyenleri tutukluyor. Kendisi samimi arkadaşımdı. Zamanında bol bol sohbet dinleyip kamplarına giderdi. Bursları ile okudu 3 yıl. Aslında içeride olaması lazım ama şimdi terörist avcısı olmuş kendisi geçenlerde gördüm nette. Demem o ki hukuk diye boşa beklemeyin. Sadece devranın dönmesini bekleyin?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 10 dakika önce yazdı:

Herhalde galiba sanırsam Corona oldum 

Dostum Allah korusun da kriterlerin pardon belirtilerin nedir? Ben her ay oluyorum da

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...