İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Ahmet Bağcı, 17 saat önce yazdı:

Konu dısı

Arkadaslar malum süreçten  sonra Ankarada  hayvancılik yapmaya başladim ankara merkez ilcelerde sincan ve etimesgut haric sut ve süt ürunleri satmaktayım ayrica bazen b bas hayvan kesimim de olmakta desteklerinizi bekliyorum

5 kilo sut yaği alınmamış inekten ciktigi gibi koruyucu madde kullanmiyorum 20 tl

Tereyaği 60 tl tuzsuz

Sucuk kendi hayvanlarimin etinden yapiyorum et yağ ve baharat disinda sakatat vb hicbirsey kullanmiyorum kg 60 tl

Yumurta kolisi 30 tl kendi tavuklarimin yumurtasi 

Tarhana esimin kendi el emegi 35 tl

Almak isyeyen arkadaslar varsa veya yakinlarina yonlensirebilecek olanlar lutfen mesaj atsin 

Konu DIŞI: Rast gelsin hocam. Aklımızda bulunsun. Yalnız uzak illere sütü nasıl gönderiyorsun merak ettim. Süt soğuk muhafaza edilmeden tasinamiyor. İstanbul'a rica etsek nasıl yollayabilirsiniz?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nefer, 07.09.2020 - 23:06 yazdı:

Aylar önce İdari şerh kalktığı halde neden hala protokol sorgulamadan il ilçe nüfus müdürlüklerine başvurunuz yazıyor. Eskiden hizmet pasoportum vardı onunda süresi bitince bir hükmü kalmıyor. Pasoportunuz bulunmamaktadır niye yazmıyor. Farklı bir şerh olabilirim. 

Merhaba; 

Pasaport konusundaki bu konu ile ilgili bende de benzer durum var bu konu ile ilgili tahdit olup olmadığı konusunu netleştirebildiniz mi? Ya da bu İl/ilçe nüfus müdürlüklerine başvurun yazsı değişti mi??

695 khk ihraç-red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 54 dakika önce yazdı:

Konu DIŞI: Rast gelsin hocam. Aklımızda bulunsun. Yalnız uzak illere sütü nasıl gönderiyorsun merak ettim. Süt soğuk muhafaza edilmeden tasinamiyor. İstanbul'a rica etsek nasıl yollayabilirsiniz?

Üzgunum hocam sadece ankara ici kapi teslimi yapiyorum ürünleri  

672 MEB sendika 30 aya yakın  galiba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yıldırım, 1 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Haftaiçi ankara nüfus müdürlüğüne(AnkaMall'ün arkasında) gittim ve yurtdışı tahdidimin kalkması için dilekçe verdim. Yurtdışı fikri aklımda hiç olmadığı için önemsemiyordum açıkçası ama boş boş oturacağıma vereyim dilekçeyi de en azından o işlem bir taraftan yürüsün istedim.

Dilekçe vermeyi düşünenler varsa bilsinler ki orada matbu bir dilekçe yok, dilekçenizi siz yazıyorsunuz, gitmeden önce hazırlamak işinizi kolaylaştıracaktır. Kimlik fotokopisini binada çektirebiliyorsunuz, dilekçenizle birlikte fotokopiyi evraka verip çıkıyorsunuz.

2-3 aya cevap gelir dendi. Cevabın olumsuz olması halinde ikamet adresimize yazıyla bildiriyorlarmış, olumlu olması halinde ise biz gidip öğreniyormuşuz, tuhaf bir çalışma şekli gerçekten, hangi devirdeyiz? Yani zaman zaman gidip kontrol etmek gerekiyor dilekçenin akıbetini.

Danışmada şahsî işi için telefonda konuşup beni 10 dakika ayakta bekleten çok kıymetli çalışanı hayırla(!) anmak istiyorum. Yanıma biri daha gelince telefondakine "bir dakika" deyip bizimle ilgilendi, zahmet etti, hakkını helal etsin.

Ulke tam bir memur coplugune donmus. Liyakatsiz, etik degerlerinden yoksun, bilgisiz, dunyadan habersiz, teknolojik becerilerden yoksun ve cahil cuhela kim varsa hepsi AKP tarafindan memur kadrosuna atandi. Neredeyse hicbir memur isini duzgun yapmiyor. Bu memurlari duzenli olarak takip eden hicbir mekanizma da yok. Her memur keyfi istediginde calisiyor keyfi istemediginde bos bos keyif catiyor. Koskoca bir devletin nasil yakildigini, bir devletin dort bir yaninin nasil isgal edildigini an be an goruyoruz. Bu bir tarihi andir. Bir devlet dusunun ki o devlet kuralari icinde yasayanlar o kurallari tanimamazlik ediyor. Buna cok  emin olabilirsiniz, cok gecmez bu ulke 3. dunya ulkelerinden daha beter olur. Gerci sozu uzatmaya gerek yok. Eskiler cok dogru soylemis. BALIK BASTAN KOKAR. 

Güncelleme • • chosenOne
  • Beğeni 5
  • Onaylama 1

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yıldırım, 3 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Haftaiçi ankara nüfus müdürlüğüne(AnkaMall'ün arkasında) gittim ve yurtdışı tahdidimin kalkması için dilekçe verdim. Yurtdışı fikri aklımda hiç olmadığı için önemsemiyordum açıkçası ama boş boş oturacağıma vereyim dilekçeyi de en azından o işlem bir taraftan yürüsün istedim.

Dilekçe vermeyi düşünenler varsa bilsinler ki orada matbu bir dilekçe yok, dilekçenizi siz yazıyorsunuz, gitmeden önce hazırlamak işinizi kolaylaştıracaktır. Kimlik fotokopisini binada çektirebiliyorsunuz, dilekçenizle birlikte fotokopiyi evraka verip çıkıyorsunuz.

2-3 aya cevap gelir dendi. Cevabın olumsuz olması halinde ikamet adresimize yazıyla bildiriyorlarmış, olumlu olması halinde ise biz gidip öğreniyormuşuz, tuhaf bir çalışma şekli gerçekten, hangi devirdeyiz? Yani zaman zaman gidip kontrol etmek gerekiyor dilekçenin akıbetini.

Danışmada şahsî işi için telefonda konuşup beni 10 dakika ayakta bekleten çok kıymetli çalışanı hayırla(!) anmak istiyorum. Yanıma biri daha gelince telefondakine "bir dakika" deyip bizimle ilgilendi, zahmet etti, hakkını helal etsin.

Benim 1.5 ay icinde kalktı yasak ankaradan basvurmustum. Baktım e devletten de durumu değiştirmisler aynı zamanda

679 EGM incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Since 679, 59 dakika önce yazdı:

Benim 1.5 ay icinde kalktı yasak ankaradan basvurmustum. Baktım e devletten de durumu değiştirmisler aynı zamanda

doğrudur, belki de ikide bir gidip sorgulamayalım diye ya da yoğunluk olduğundan öyle söylediler...

chosenOne, 1 saat önce yazdı:

Ulke tam bir memur coplugune donmus. Liyakatsiz, etik degerlerinden yoksun, bilgisiz, dunyadan habersiz, teknolojik becerilerden yoksun ve cahil cuhela kim varsa hepsi AKP tarafindan memur kadrosuna atandi. Neredeyse hicbir memur isini duzgun yapmiyor. Bu memurlari duzenli olarak takip eden hicbir mekanizma da yok. Her memur keyfi istediginde calisiyor keyfi istemediginde bos bos keyif catiyor. Koskoca bir devletin nasil yakildigini, bir devletin dort bir yaninin nasil isgal edildigini an be an goruyoruz. Bu bir tarihi andir. Bir devlet dusunun ki o devlet kuralari icinde yasayanlar o kurallari tanimamazlik ediyor. Buna cok  emin olabilirsiniz, cok gecmez bu ulke 3. dunya ulkelerinden daha beter olur. Gerci sozu uzatmaya gerek yok. Eskiler cok dogru soylemis. BALIK BASTAN KOKAR. 

Ben dilekçemi yazarken de bir hanımefendi eksik belgeleri olduğundan geri gönderildi. Kadın mevcut belgeleri verip eksikleri tamamlayıp dönmek istediğini söyledi, içeridekiler evrakı teslim almadılar. Kadın, savcılıkta bile eksik belgeler alınıyor sonra tamamlanabiliyor bu nasıl bir işleyiş filan derken haddim olmayarak araya girdim: siz çok şey bekliyorsunuz bu insanlardan, beklentinizi düşürmekte fayda var dedim:) o da " biliyorum ama denemek istedim" dedi.

Güncelleme • • Yıldırım

695, Savunma Sanayii Başkanlığı, Uzm. Yrd. adli süreç yok, iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yıldırım, Bir saat önce yazdı:

doğrudur, belki de ikide bir gidip sorgulamayalım diye ya da yoğunluk olduğundan öyle söylediler...

Ben dilekçemi yazarken de bir hanımefendi eksik belgeleri olduğundan geri gönderildi. Kadın mevcut belgeleri verip eksikleri tamamlayıp dönmek istediğini söyledi, içeridekiler evrakı teslim almadılar. Kadın, savcılıkta bile eksik belgeler alınıyor sonra tamamlanabiliyor bu nasıl bir işleyiş filan derken haddim olmayarak araya girdim: siz çok şey bekliyorsunuz bu insanlardan, beklentinizi düşürmekte fayda var dedim:) o da " biliyorum ama denemek istedim" dedi.

Eksik belgeden kastınız kimlik fotokopisi mi yoksa KYOK vb. başka belgeler şart mı? İlla KYOK belgesi vb. istiyorlar miydi? (Bugüne kadar hakkımda bir soruşturma açılmadı diye biliyorum).

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 46 dakika önce yazdı:

Eksik belgeden kastınız kimlik fotokopisi mi yoksa KYOK vb. başka belgeler şart mı? İlla KYOK belgesi vb. istiyorlar miydi? (Bugüne kadar hakkımda bir soruşturma açılmadı diye biliyorum).

Bana en başta sordular davanız oldu mu diye ben de bildiğim kadarıyla henüz soruşturma açılmadı dedim, onun üstüne kimlik fotokopisi istediler. Muhtemeldir ki beraat belgesi ya da KYOK belgesi olsaydı ilave etmemi isteyeceklerdi, hanımefendiden de o belge(ler)i istemiş olacaklar. 

695, Savunma Sanayii Başkanlığı, Uzm. Yrd. adli süreç yok, iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yıldırım, 33 dakika önce yazdı:

Bana en başta sordular davanız oldu mu diye ben de bildiğim kadarıyla henüz soruşturma açılmadı dedim, onun üstüne kimlik fotokopisi istediler. Muhtemeldir ki beraat belgesi ya da KYOK belgesi olsaydı ilave etmemi isteyeceklerdi, hanımefendiden de o belge(ler)i istemiş olacaklar. 

Çok teşekkürler, esasen ben de yakın vadede  sizin gibi pasaport başvurusu yapmayı düşünmüyorum. Tahditin kalkması beni psikolojik olarak da rahatlatmayacak, belki bu vesileyle, hakkımda soruşturma olup olmadığını öğrenirim diyorum.

Size son bir soru: Bu dilekçeyi ikametimizin bulunduğu ilin nüfus  müdürlüğüne vermemiz gerekmiyordu değil mi? 

İstanbuldaki iş yoğunluğunun daha fazla olduğunu tahmin ederek, İstanbul yerine Ankara nüfus müdürlüğüne dilekçe vermek daha mantıklı olur gibi geliyor bana ayrıca. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben ilk başvurdum ekim kasım gibi tahdidin kalkması için. Sonra helalde unutmuşlar beni ki sorusturma acmislar şubat gibi ifadeye cagirdilar :)) Nisan gibi takipsizilik geldi. Tekrar yasak icin dilekce gonderdim KYOK ile birlikte bu sefer kalkti.

Belki bakarsiniz sizede sorusturma acarlar  bu vesileyle:)) enteresan her sey olabilir hakkimizda hayirlisi olsun

679 EGM incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...