İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Günaydın ☀️ size de gülümsesin  ?

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 20 saat önce yazdı:

@Leviathan Cumhuriyet gazetesinde komisyon haberini yapan Zehra hanıma teşekkür mesajı attım geri dönüş yaptı ve devam haberi yapacağını ve benim durumumu anlatmamı istedi ben de yazdım siz de yazın?

iletişim bilgilerini paylaşabilirseniz biz de yazalım

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
yasin_doganay, 25 dakika önce yazdı:

iletişim bilgilerini paylaşabilirseniz biz de yazalım

zehraozdilek18@gmail.com

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese iyi günler. Ceza mahkemesinden beraat aldım ama savcı itiraz etti. Gerekçeli beraat kararını komisyona göndermeli miyim ?

Banka . Adli surec basladi. Komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Iyi günler bir şey soracaktım hakkimda herhangi bir adli süreç olmadi, evimi satacaktım 2016 ohal kapsamı nedeniyle evimin üstünde şerh varmış, kaldırılabilir mi  

672 li gururlu yorgun savaşçı sadece 30 ay sendikali kurum görüşü alınmamıştır 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nanelimon, 29 dakika önce yazdı:

Iyi günler bir şey soracaktım hakkimda herhangi bir adli süreç olmadi, evimi satacaktım 2016 ohal kapsamı nedeniyle evimin üstünde şerh varmış, kaldırılabilir mi  

Adli süreç olmadan evinizin üzerinde şerh ( tapu da şerh) olamaz...

Tapuya işlem kısıt kaydını (tedbir) mutlaka bir yargı organı vermiştir...

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kurum kanaati nasıl yapılıyor kurum nasıl karar veriyor araştırmayı kim yapıyor nelere bakılıyor

Aktif görev tüm SCD kodlama

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nanelimon, 42 dakika önce yazdı:

Şerhi kimin koyduğu önemli bunu tapudan öğrenebilirsiniz; adli ise mahkeme tarafından kaldırılabilir. İdari ise belediyeye dilekçe yazarak kim tarafından ve hangi yetkiyle konulduğunu hakkınızda hiç bir şekilde mal varlığınızın satışı konusunda; şufa, vefa, satış vaadi, zarar verme yada borç manasında şerh konulmasına dair bir mahkeme kararı olmadığını, adli yada kolluğa intikal etmiş hiç bir şikayet, başvuru yada talep olmadığını mevcut durumun anayasa ile koruma altına alınan mülk edinme hakkı, mülkiyet hakkı, masumiyet karinesi ilkelerinin ihlal edildiği gerekçesiyle yasal haklarınız saklı tuttuğunuzu ve adınıza kayıtlı taşınmaz üzerindeki satışa engel şerhin kaldırılmasını ve sonucun tarafınıza 3071 sayılı kanun kapsamında yazılı olarak bildirilmesini isteyiniz. 30 gün içinde cevap verilmeli, verilmezse ikinci bir dilekçe verip ilk dilekçeden itibaren 60 gün bekleyebilir yada ikinci dilekçeyle beraber mahkemeye başvurabilirsiniz.

İdari şerhler (19/07/2016  Tarihli ve  1611692  Sayılı «İdari Önlemler»  Hakkında  Duyuru ve 21/07/2016 Tarihli ve 1631142 Sayılı «İdari Önlemler» Hakkındaki Duyuru  gönderilmiştir. Daha sonra bu duyurular 04/10/2016 tarih ve 2170411 sayılı talimat ile yürürlükten kaldırılmıştır.)

İdari şerhlerle alakalı olarak https://www.tkgm.gov.tr/sites/default/files/icerik/ekleri/ohal_uygulamalari_ve_diger_guncel_mevzuat_uygulamalari_0.pptx adresindeki dökümanı inceleyebilirsiniz.

Bu arada şerh işlemini e-devlet uygulaması tapu sorgulamada görüyor musunuz?

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

dosyam 26. idare mah. düştü, mahkemeler arasında olumlu olumsuz bilgi varmı, şu mahkemeler daha yumuşuk , bunlar daha sert karar veriyor vb. birde adli yardım talebim kabul olup olmadığını nasıl öğreniriz ne zaman belli olur 

692 adalet bakanlığı , takipsizlik kgyok, incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima şimdi baktım e devlette görünmüyor. 

672 li gururlu yorgun savaşçı sadece 30 ay sendikali kurum görüşü alınmamıştır 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...