İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

hamsi_kefali, 33 dakika önce yazdı:

s.a arkadaşlar UYAP vatadaştaki dosyayı açmak için hangi programı indirmemiz gerekli ? dosyalar açılmıyor

Dosya uzantisına göre uygulama indirmeniz lazim. Bazi belgeler TIFF uzantılı oluyor. Tiff programı var onu indirin

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Tolga evet satış işlemi, satın  almada sıkıntı olmaz sanirim. Dilekçeyle olup olmadığını yarın öğreneceğiz artik?

672 li gururlu yorgun savaşçı sadece 30 ay sendikali kurum görüşü alınmamıştır 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
hamsi_kefali, 3 saat önce yazdı:

dosyam 26. idare mah. düştü, mahkemeler arasında olumlu olumsuz bilgi varmı, şu mahkemeler daha yumuşuk , bunlar daha sert karar veriyor vb. birde adli yardım talebim kabul olup olmadığını nasıl öğreniriz ne zaman belli olur 

Mahkemelerin hepsi aynı. İade oranları yüzde 1 - 3 seviyelerinde geziyor.  Sadece kurum kanaatine bile red veriyorlar. Kabul verse bile istinaf yürütmeyi durdurma kararı veriyor tekrar ihraç oluyorsunuz. Basvurunuzdan 1-2 ay sonra adli yardım için ara karar çıkacaktır. Genelde kabul ediliyor. Sürekli UYAP tan kontrol edebilirsiniz. Şuanda mahkemelerden bir beklenti içerisinde olmayın. İdare mahkemeleri korktukları için adalet dagitamiyorlar.  Bu iş Danıştay yada  AYM aşamasında çözülecek gibi duruyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nanelimon, 1 saat önce yazdı:

@Tolga taşınmazlar tedbir koyabiliyor devlet, ben tapuya gittim dilekçeyle hallolur dedi

Geçmiş olsun. Hayırlı olsun.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Forumdaşlar,

Google amca vasıtasıyla inceleme fırsatı bulduğum KHK davalarına dair paylaşım ve yorumlarda dikkatimi çeken bir yaklaşım yanlışlığı var.

"Kişi beraat almış idare mahkemesi red veriyor" yaklaşımı. Hukuki olarak üst mahkemelerde çözümlenecek bir husus olmakla birlikte asıl siyasi yaklaşımla çözülebilecek bir mevzu.

Yaklaşım yanlıştır demiyorum. Beni rahatsız eden kısmı idare mahkemelerinin kime göre, neye göre, hangi zaman dilimlerini kapsadığı belli olmayan ve somut bir gerekçe gösterilmesini de aramadıkları ve konuyla alakalı bütün paylaşımlarımda da değinmeme rağmen ne yazık ki kişiler tarafından da dilekçelerde irdelenmeyen irtibat ve iltisak kelimelerine göre ceza davasının içeriğindeki işine gelen kısımlara bakması vede kişilerin paylaşılan onca ret kararına rağmen halen dava dilekçelerinde ceza davası kararlarını beraat etti, KYOK aldı, SYOK aldı gibi alıntılar yaparak öne çıkarması.

Ceza davasından ceza alırsanız zaten idare mahkemesi diğer gerekçelere bakma gereği görmez. Ceza almayan, KYOK yada SYOK alanlar lütfen haklarındaki gerekçelere irtibat ve iltisak tanımlarından yola çıkarak yaklaşsınlar. Sadece bu iki tanımı irdeleyip tanımlar içinde geçen kısımların kendilerindeki hangi gerekçeye uyduğunu sorgulasınlar. Bu tanımlar üzerinden niyet okunduğunu ve karar verildiğini vurgulasınlar. Bu iki tanımla yapılan niyet okumaların hangi zaman diliminde başlayıp bittiğini, kime ve neye göre olduğunu ısrarla sorgulasınlar. Lütfen bu hususa dikkat ediniz. 

sayfasında ki paylaşımı bu kapsamda kendi durumunuza göre dilekçelerinizde kullanınız.

Mahkemeler bazı konularda ısrarla niyet okuyor. Okunan şeklinin yanlış olduğunu vurgulayıp açıklayınız. Örneğin banka meselesi; idare mahkemeleri bankaya para yatırılan tarihe bakıp alıntı yapıyor. Çağrı dönemine denk gelmiş diyor; Kişi aynı dönemlerdeki para çekme işlemlerini göstermek veya para yatırma durumlarını açıklamak hatta aynı dönemdeki başka banka hareketlerini sunmak yani tek bu banka değildi demek yerine beraat aldım yada şu mahkeme şuna beraat vermiş diyor.

Daha açıkçası idare mahkemesine 17/25 aralık 2013 ve sonrasında taraf seçmediğinizi anlatmanız lazım. Çünkü kararlardan görünen yaklaşım mahkemeler "17/25 aralık 2013 sonrası sen taraf seçmişsin bu para yatırma bu üyelik bu bağışta tarihler itibariyle bence bunu gösteriyor" diyor. Bunun niyet okuma olduğunu ve yanlış bir okuma olduğunu ve niyet okumaya dayanarak yapılacak işlemlerin en başta anayasayla korunan masumiyet karinesine aykırı olduğunu vurgulayınız. Ceza davası kararlarında verilen hükümlere can simidi yada dayanak olarak bakmayınız.

Ceza davalarında geçen "yoğunluk, çeşitlilik ve süreklilik arz etmediğinden beraatine" diyor ya. İrtibat ve iltisak tanımları okunup virgülde ayrılarak sıralandığında kişi aleyhine karar vermek için çok daha zor. Ama nedense bunu kullanan bir dilekçeye bu güne kadar rastlamadım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima Ilginiz için çok teşekkür ederim. Tapumuzun üstündeki kısıtlama dilekçeyle kaldırıldı. Olan bizim müşteriye oldu. Evi almaktan vazgeçmiş. 2016 da yaşadığımız ama hâlâ geçmeyen o acıyı tekrar tekrar yaşatan bir devletimiz var sağ olsunlar 

• Beğeni 2
  • Üzülme 5

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 6 saat önce yazdı:

E devlette, tapu bilgileri sorgulama altında tapu detayları ve hisse bilgileri başlıkları altında iki yerde şerh, beyan, rehin, irtifak sorgusu yapılıyor. İkisine de bakınız.

Çok yararlı bir bilgi paylasmissiniz, teşekkürler. Detaylar başlığı altında "Taşınmazınızın üzerinde bulunan (şerh,beyan,rehin,irtifak hakkı vb.) için tıklayınız." var, buraya tıklayınca "Taşınmazınıza ait herhangi bir şerh bilgisi bulunmamaktadır." dedi bana e-devlet.

Diğer sorgu yapılan yer neresi? Onu bulamadim.

Hisse bilgileri başlığı altında bu konuda bir bilgi/başlık bulunmuyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Nanelimon, 6 saat önce yazdı:

@Aklima evimizi satın al.ak isteyenler kredi çekeceklerdi banka söylemiş,  sonra e devletten gordum

Geçmiş olsun, e-devlette sizin durumunuz için ne yazıyordu, öğrenebilir miyim?

Bende "Taşınmazınıza ait herhangi bir şerh bilgisi bulunmamaktadır." yazıyor, sanırım şu an için benim açımdan bir sorun yok gibi gözüküyor.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Leviathan 2016 ohal kapsamında 667 geregi kısıtlama görünüyordu. Dilekçe yazdık tapu müdürlüğüne 3 saat sonra aradılar düzelmiş. E devletten bakınca da kalktığı görünüyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hamsi_kefali, 7 saat önce yazdı:

s.a arkadaşlar UYAP vatadaştaki dosyayı açmak için hangi programı indirmemiz gerekli ? dosyalar açılmıyor

Multitif

UYAP doküman editöru

Udf okuyucu indir telefona bütün evrakları acar

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...