İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

S.a arkadaşlar bnm başvurum dan 20 gün sonra, kurum savunmam UYAP vatandaşa düştü,  kurum savunması bana tebliğ edilecek mi ? Tebliğden itibaren kaç gün içinde savunma yapmalıyız,  26 idera, adlı yardımı kabul ettiler eşim kamuda ve sigortalı çalışıyor

692 adalet bakanlığı , takipsizlik kgyok, incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hamsi_kefali, 32 dakika önce yazdı:

S.a arkadaşlar bnm başvurum dan 20 gün sonra, kurum savunmam UYAP vatandaşa düştü,  kurum savunması bana tebliğ edilecek mi ? Tebliğden itibaren kaç gün içinde savunma yapmalıyız,  26 idera, adlı yardımı kabul ettiler eşim kamuda ve sigortalı çalışıyor

Evet tebliğ edilecek. 30 gün içerisinde savunma yapmalısınız

672 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hamsi_kefali, 2 saat önce yazdı:

Kurum savunmasına cevap verme zorunluluğunuz olmamakla birlikte, tebliğ tarihinden itibaren 30 günlük sureniz var. 

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tarikcihan, 17 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun 

OHAL Komisyonu karar verdikten sonra komisyon dosyasını bilgi edinme çerçevesinde alabilir miyiz    bilgisi olan var mı 

İdare mahkemesine başvururken bir paragrafta belirtin. Hakkımdaki iddialara tam savunma yapabilmem için Komisyondaki dosyamın bir örneğinin ve kurum kanaatinin belge olarak tarafıma verilmesini istiyorum deyin. Ya da daha sonra dilekçe ile isteyin. Face'de reddolunanlar grubu var, Melih Bey kurmuştu, orada daha çok bilgi ve belge bulabilirsiniz.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

23/11/2020 tarihinde Isparta idâre mahkemesinden Ankara idâre mahkemesine evrakları göndermiştim. Bu gün 26. Idare mahkemesinde dava açılmış.

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 8 saat önce yazdı:

Hocam adam anketlerde hala yüzde 35 görünüyor. Nasıl değişecek? Kemik oy kitlesi var. Söz meclisten dışarı, dünyanın en cahil kitlesidir bu kitle. Bu kitle bu ülkenin temellerine dinamit koyuyor. Ama cahil oldukları için farkında değiller. Demokrasinin, cumhuriyetin, adaletin öneminin farkında değiller. Takım tutar gibi parti tutuyorlar. En iyisi hastalık bittiğinde yurt dışını denemek...

Hocam o anketlere inançları olsaydı baskın erken seçim yaparlardı ama korkuyorlar ekonomide illa dibe gidiyor.. kemikleşmiş oy meseleside var tabi ne diyelim Allah izan versin ama yeni nesil aileleri gibi düşünmeyebilir.. bu arada yurtdışı meselesinde haklısınız.. ben Allah’a inanıyorum birazdaha zaman alıcak belki ama çözülecek.. bide şöyle bişey var şimdilerde biz KHK lılar olarak daha gizliyoruz ya toplumdan bu durumu ilerde herkes kendi iddianemesini ihraç gerekçelerini kendi sosyal medyalarından yazmaya başlarlarsa özellikle seçim sürecinde çok etkili olur..

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Karar gibi karar Hukukta altın çağ hey maşallah !

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Joeu 

MsK., 23.11.2020 - 22:40 yazdı:

Komisyona tabii olmayıp Bakanlık onayı ile ihraç olan arkadaşlardan, göreve iade kararı verilenlerin kararları İstanbul BİM tarafından bozulup görevlerinden uzaklaştırıldılar. Yeni uzaklaştırılma kararı bekleyen arkadaşlar da var. (Çünkü o yönde kararlar çıkıyor)

Ben daha önce de yazmıştım bizim 4 uzman çavuş arkadaşın kararını da aynı daire bozmuştu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 12 saat önce yazdı:

4 yılı daha var dostlar. İktidar değişirse belki 3e düşer. Ama özellikle ve itinayla en kötü olasılığı söylüyorum ki 4 yılı daha var. Siz işinizi kış tutun, yaz çıkarsa bahtınıza.

4 yıl sonra, ilk olarak adli ceza almayanlardan başlayarak, suça ve teröre kendisi bulaşmamış herkesin işi çözülecek. Bu da burada dursun.

5e çıkar mı? Bir kısmının sarkar. Ama o bir kısımın da gönlü ferah olur 4 yıl sonra. İadesine en fazla olsa 1 yıl kaldığını bilir.

Falcılık değil dostlar. Tarih bilgisi, hukuk bilgisi, dünya konjonktörü araştırmaları sonucu yorumumdur. Ama arkasındayım da bu öngörünün.

İhraç olduktan kısa bi süre sonra sendika avukatı 7 sene vermişti düzelmesi için. 2024 yılına geliyor yazdıklarınızla örtüşüyor. Okuyunca aklıma geldi ☺️

672 -20. İdare- Beraat İade olacağım ama tarihini bilmiyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...