İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

hepsiyah, Bir saat önce yazdı:

@AYBÜKE hicam tesekkurler? fakat anlamadigim mevzu uzatmayin derlerse topu redmi verip idareye topu atmak.?

Rica ederim hocam. Telefonu açan görevli öyle bir şey demedi, direkt idare mahkemesine devir olabilirmiş. Adam da bizim forumu okuyup mu bize yorum yapıyor anlamadım ?  Ama şimdi benim de aklım karıştı, komisyonun bir karar verip o şekilde dosyaları idare mahkemesine aktarması gerekmiyor mu?

677 KHK - MEB - Banka - 2018 Beraat - 2020 Şubat Kurum Görüşü alınmış...Torpilim, referansım yok. Cemaat, tarikat, örgüt, siyasi parti ilgim, alakam, sempatim, irtibatım, iltisakım, dirsek temasım yok, olmadı, olamaz, olmayacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yine faceden alıntı enteresan bir karar 

Kişinin yazdığını aynen yazıyorum 

"Komisyondan ret aldım.Bugün gördüm.Sabah inceleme devam ediyordu.MEB bildiğim sadece 19 ay sendika.Çok ümitliydim.Yıkıldım.Allah büyük diyor ve susuyorum"

Sadece sendika ve 19 ay ilk defa ret gördüm MEB de tabi başka birşey varsa gelecek kararda yazacaktır.KHK numarasını ve adlisi olup olmadığını sordum bilgi gelince eklerim geçmiş olsun diyorum.

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 19 dakika önce yazdı:

Yine faceden alıntı enteresan bir karar 

Kişinin yazdığını aynen yazıyorum 

"Komisyondan ret aldım.Bugün gördüm.Sabah inceleme devam ediyordu.MEB bildiğim sadece 19 ay sendika.Çok ümitliydim.Yıkıldım.Allah büyük diyor ve susuyorum"

Sadece sendika ve 19 ay ilk defa ret gördüm MEB de tabi başka birşey varsa gelecek kararda yazacaktır.KHK numarasını ve adlisi olup olmadığını sordum bilgi gelince eklerim geçmiş olsun diyorum.

Bana da sadece sendikadan ret geldi 29 ay ama ben kurum görüşünden şüpheleniyorum pazartesi sabah gordüm kararı 4 sayfa öncesinde genış olarak anlattım ama gözden  kaçtı  galiba 

Muhtemelen bu arkadaşa da öyle olmuştur ben de çok ümitliydim ancak  red gelince tek sebep olarak kurum görüşü olabileceğni düşundüm karar elime ulaşiınca paylaşacağım

672 MEB sendika 30 aya yakın  galiba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AYBÜKE, 57 dakika önce yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar,

Hafta başında ohal komisyonunu aradım. Telefona çıkan kişinin söylediklerine ne kadar itibar etmeliyiz, neyi ne kadar bilip de konuşuyor bilmiyorum. Araştırmacı gazeteci gibi soru yağmuruna tuttum adamı, sabırla hepsini cevapladı ?

Komisyonun elinde 14 bine yakın dosya kaldığını fakat komisyonun çalışma süresinin de dolmak üzere olduğunu bu durumda nasıl bir yol izleyeceklerini sordum. "Cumhurbaşkanından talimat bekliyoruz, çünkü elimizde çok fazla dosya var ve 1-2 hafta içinde bitmesi mümkün değil" dedi. Talimat da 1 sene daha uzatın ya da artık komisyonu kapatın talimatıymış. "Büyük ihtimal 1 sene daha uzatma yönünde karar verilecek" dedi. Peki, cumhurbaşkanından beklediğiniz çalışma süresini uzatma talimatı gelmezse komisyonun B planı nedir diye sorduğumda "Hiç belli olmaz, her an kapatın bile diyebilir" dedi. (Herkes bu adamın dengesizliğinin farkında demek ki... ) "Eğer süre bitti artık uzatmayın derse bütün dosyalar idare mahkemesine aktarılacak, bu Aralık sonuna kadar ne yapılacağına karar verilir zaten, biz de açıklama yayınlarız" dedi. Benzer dosyalara toplu karar verme ihtimalini sorduğumda o durumun mümkün olmadığını söyledi.

Aslında forumda hep konuştuğumuz mevzular. Burada mantıklı yorum yapan arkadaşlarla bu görevlinin söyledikleri birebir tutuyor. Bildiğiniz ihtimallerdi, size farklı bir haber getiremedim ama yine de telefon görüşmesini kendime saklamak istemedim.

Uzatacaklar 1 sene kaçarı yok. Hepsini birden toplu şekilde idare mahkemesine aktarmaları imkan dahilinde değil. 5-6 ay süre verilebilir, ama idareye bırakma durumu zor. Ellerinde kabule yatkın dosyaları elden çıkardıktan sonra o iş ancak olur.

Güncelleme • • Katibim02

675 zabıt katibi albatros 4 takipsizlik inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ahmet Bağcı, 22 dakika önce yazdı:

Bana da sadece sendikadan ret geldi 29 ay ama ben kurum görüşünden şüpheleniyorum pazartesi sabah gordüm kararı 4 sayfa öncesinde genış olarak anlattım ama gözden  kaçtı  galiba 

Muhtemelen bu arkadaşa da öyle olmuştur ben de çok ümitliydim ancak  red gelince tek sebep olarak kurum görüşü olabileceğni düşundüm karar elime ulaşiınca paylaşacağım

Doğrudur hocam size de gecmis olsun ancak yanlış hatırlamıyorsam 22 ay sendika üstüne red geldiğini görmüştüm daha önce de ama daha azına gelmiyor deniliyordu hep güya demekki öyle birşey yokmuş

Bu arada 672 MEB yazmış 4 yıl sonra hakkımda soruşturma olduğunu öğrendim ama ifadem alınmadı yazmış bilginiz olsun 

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayin aybuke verdiğiniz bilgilerden dolayı tesekkur ediyorum

701 KHK EGM beraat istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 24 dakika önce yazdı:

Doğrudur hocam size de gecmis olsun ancak yanlış hatırlamıyorsam 22 ay sendika üstüne red geldiğini görmüştüm daha önce de ama daha azına gelmiyor deniliyordu hep güya demekki öyle birşey yokmuş

Bu arada 672 MEB yazmış 4 yıl sonra hakkımda soruşturma olduğunu öğrendim ama ifadem alınmadı yazmış bilginiz olsun 

Acaba red vermek  için adlisi olmayanlara da soruşturma mı açılıyor? Savcılıkla bu şekilde koordineli  çalışabiliyor mu komisyon

672 KHK-inceleme devam-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@rüzgarzamanben komisyondan ret aldım muhtemelen idareden de red alcam.. benim ki hiç dönmeyeceğimize inanmamak

Güncelleme • • Merve Koc
  • Beğeni 4
  • Onaylama 1

672 -20. İdare- Beraat İade olacağım ama tarihini bilmiyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
693/khklı, 3 saat önce yazdı:

Teşekkürler arkadaşlar , karar no 13380 , bankada 2500 TL para vardı ve TMSF den bir kaç ay sonrada kalan parayı çekmiştim. 

Çalıştığım kuruma kardeşim işi dolayısıyla gidip geliyordu ve o çaycıyla arası da çok iyiydi. Biz dava açılana kadar her şeyden habersiz olduğumuz için kardeşimi gördüğünde çok samimi davranıyormuş. Dava açılınca adamdan haberdar olduk , bende bilmiyorum karşılaşınca neler hissedeceğimi! Bu yaşadıklarımızı bize yaşatanlar için tek duam ölemesinler oluyor. Bizlere yaşattıklarını ayrı ayrı yaşamadan ölemesinler!

Bilgi için teşekkürler   

686 banka MEB red 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...