İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Dmt87159051, 26 dakika önce yazdı:

Takipsizlik beraat alanlar hakkinda yapilan bir calisma varmi acaba 

Komisyon çalışma falan yapmıyor sadece inceleme yapıyor beraat ve takipsizlik alanların genelde tek kriterden iade alması gerektiği yönünde görüş birliği var bylock ve kasıtlı para yatırma dışında 

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Birgarip, 33 dakika önce yazdı:

Bende sizin gibi bi karar versin de yoluma bakayım diyordum ve 9 gün oldu red verileli.  Ne yapacağım bilmiyorum.  Aslında devam yazması da güzelmiş 

Adınıza üzüldüm hocam geçmiş olsun öncelikle moralinizi bozmak istemem ama bu siyasetle komisyondan red alan birinin dönmesi mümkün görünmüyor idare döndürüyor bölge bozuyor bunun gibi saçma sapan hukukla alakası olmayan birsürü karar bu yüzden bence artık bi yol çizin biliyorum bana söylemesi kolay size yaşaması zor ama ülkenin içinde bulunduğu mevcut durum ne yazıkki bu bu siyasetle bu kadar oluyor umarım düzelir birgün bu durumlar 4 senem gitti hala da gidiyor emeği geçen herkesin Allah bin belasını versin...

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

herkese sağlıklı ve mutlu günler....

komisyon her gün kendini aşıyor....

karar vermemekte kendince bir nedenler bulup mağduriyete devam ediyor...

her ne olursa olsun tutunacak dalı olmayan kimseler için zor dönemler...

haklı bir kararı yıllarca sebepsiz yere  bekletmek akla mantığa vicdana hiç bir etik değere sığmaz....

son dakika gelen basitçe kaleme alınmış ret kararları ise cabası....

her türlü sınavın verildiği bir ortam oldu bu zamanlar...

yine de sağlığınızı koruyun, moralinizi koruyun, hayatı sevin, bırakın bazı konular iradeniz dışında ilerlesin.....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Felsefe dersinde şöyle bir şey vardı: Yere vurulan bir top her seferinde öncekinin yarısı kadar zıplıyor. Böylece aslında sonsuza kadar bir öncekinin yarısı kadar ziplaması lazım. Komisyon uzatacak deyince bu aklıma geldi. İşsizlik kötü şey ?

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
geçer elbet..., 2 saat önce yazdı:

Bu sene bitirmediler zaten ?

Katibim02, 1 saat önce yazdı:

Onun adı duyum değil ki gerçek yaşanacak olay?

Forumdaslari güldüreyim diye duyumum var filan deyip şuursuz şuursuz konuşuyorum işte, n'olacak ?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

anlaşıldı kalan 14 bin arkadaşlar biz sürünmeye devam.

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

686 hat mağduru

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 7 saat önce yazdı:

Bakın bu karar çok önemli yargılamanın uzun sürmesi nedeniyle adil yargılama hakkının ihlali diyor benim merak ettiğim şey biz komisyonda 4 senedir bekliyoruz 3 sene komisyon 1 sene de idare mahkemeleri (komisyon açılmadan önceki dönemden bahsediyorum) ve hala komisyondayız simdi ben bireysel olarak AYM ye gitsem adil yargılanma hakkım ihlal ediliyor ve makul sürede yargılanma hakkının ihlalinden  senelerim gidiyor diye sonuç alabilir miyim merak ediyorum veya tam tersi olur da ters teper komisyondan da red yer miyim bunu da merak ediyorum aramızda fikir tahmin yürütebilecek var mı

Sayın @ozelharekat61 öncelikle geçmiş olsun, Daha önce de burundan operasyon geçirdiğinizi hatırlıyorum. Allah sağlık versin. 

"Makul süre" konusuna gelince ben de AİHM'e komisyondan red gelir gelmez başvuracağım. Daha önce AİHM'e başvurduğum için "3 yıl önce yönlendirdiğin aslında yasal olmayan komisyon mağduriyetimi gidermedi. Ukrayna kararında belirtiğiniz makul süre daha yargı aşamasına başlamadan doldu..." diye başvurmayı düşünüyorum. Bu karardan sonra AYM'ye de aynı anda başvurmak gerekiyor.  Komisyon kararından sonra başvurmanız bence daha mantıklı.

Red kararını görünce yapacağım diğer iş kararın altında imzası olanlarla ilgili 223/2-B beraati de vurgulayarak Türk yargısını aşağılama'dan hakkımda suç uydurup iftira ve hakarette bulunmaktan dava açacağım. Daha doğrusu suç duyurusunda bulunacağım. Gerçi daha önce benzer suçlardan şikayette bulunduklarımla (yerel basın haberleri ve saha araştırması yapan polisler) ilgili 1 yıldır herhangi bir işlem yapılmadı. Savcıların göbek adları yusuf yusuf olduğu için bekliyor. Komisyondakilerin KHK ile korumaları var üstelik. Ancak bir şeyleri denemek gerekir.

• Beğeni 2
  • Onaylama 3

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...