İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

15 ay olması bildiğim

Komisyon devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Carpe diem, 16 saat önce yazdı:

Takipsizlik kararınız olmadığı için mi şimdiye kadar komisyonun karar vermediğini düşünüyorsunuz gerçekten? Ya da takipsizligi aldınız diye adil karar verip göreve iade mi edecekler? Böyle düşünüyorsanız fazla iyimsersiniz. Takipsizlik beraat alıp komisyondan red  alan birçok kişi var. Hatta soruşturması olmayıp red alanlar da var. Ben de  takipsizligi şubat 2018de aldım ama hâlâ bekliyorum komisyonun kararı. Yani demek istediğim maalesef takipsizligi beraati dikkate almıyorlar 

Evet, adli soruşturma sona ermediği için komisyonun karar vermediğini düşünüyorum.  672 KHKlı olarak maalesef takipsizliğin ya da beraatin göreve iade için yeterli görülmediğini biliyorum.  Zaten mesajımın sonunda inşallah ile başlayan temennim de kaygılarımın olduğundandır. 

MsK., 13 saat önce yazdı:

Komisyonun karar vermesi için takipsizlik kararının alınması/verilmesi bir engel değildir. İhraç gerekçenizi size ret gerekçesi olarak da yazabilirler örnekleri mevcuttur. 

Yada aşağıda görüldüğü üzere 668 KHK'dan 2018 yılında beraat etmiş, hiç bir kriteri olmayan TSK personeline Kurban Bayramı öncesi ret gerekçesi diye sunulan tespit. Tamamen kurum görüşüne dayanan bir gerekçe (Yani sizinle görev yapan personel arasından ben öyle düşünüyorum/değerlendiriyorum manasına geliyor.)

hd9u8os.png

"Umarım sırf TSK personeli olduğum için yargısız infazda ısrar edilmez."  kısmı sizin bu yazdıklarınızın özeti zaten..

672 j.gn.k.lığı subay soruşturma devam ediyor, kriter YOK.. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cengiz Şahin, 6 dakika önce yazdı:

Evet, adli soruşturma sona ermediği için komisyonun karar vermediğini düşünüyorum.  672 KHKlı olarak maalesef takipsizliğin ya da beraatin göreve iade için yeterli görülmediğini biliyorum.  Zaten mesajımın sonunda inşallah ile başlayan temennim de kaygılarımın olduğundandır. 

"Umarım sırf TSK personeli olduğum için yargısız infazda ısrar edilmez."  kısmı sizin bu yazdıklarınızın özeti zaten..

Bizim üyelere laf yetiştirme gibi bir amacımız yok, sizin paylaşımınız üzerine defaten bu konuyu gündeme getiren üyeleri, gördüğümüz kararlara istinaden bilgilendirme amaçlı yazıyoruz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba

MEB ihraç. Beraat aldim. Idari dava istinafta devam ediyor (banka-sendika)

Kardesimin, girdigi polislik, jandarma sinavlarinda mulakatlarda elenmesi benim ihrac olmamdan dolayi midir. 

Kardesi ya da bi yakini bu sinavlara girip olumlu sonuc alan var mi. Bilgisi olan var mi bu konu da. Bizim durumumuz kardesi etkiler mi??

Banka-sendika ret. idare mahmemesinde. Yerelden ceza istinafta

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Melike Kayakıran, 7 saat önce yazdı:

Merhaba

MEB ihraç. Beraat aldim. Idari dava istinafta devam ediyor (banka-sendika)

Kardesimin, girdigi polislik, jandarma sinavlarinda mulakatlarda elenmesi benim ihrac olmamdan dolayi midir. 

Kardesi ya da bi yakini bu sinavlara girip olumlu sonuc alan var mi. Bilgisi olan var mi bu konu da. Bizim durumumuz kardesi etkiler mi??

Mülakatta sanmıyorum ama güvenlik soruşturması %100 olumsuz gelirdi, idare mah. Başvurur görevine dönerdi. 

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaslar ohal kom ret  kararını bugun postacı evin kapısina bırakıp gitmiş bende evde yoktum. Karar tebliğ tarihi bugun mu başlıyor 60 günlük süre için soruyorum.

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bozok999, 5 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaslar ohal kom ret  kararını bugun postacı evin kapısina bırakıp gitmiş bende evde yoktum. Karar tebliğ tarihi bugun mu başlıyor 60 günlük süre için soruyorum.

geçmiş olsun evet bugunden başlıyor

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Musa Erkmen, 2 dakika önce yazdı:

geçmiş olsun evet bugunden başlıyor

Cok tesekurler sağolun

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bozok999, Bir saat önce yazdı:

Elden imza alarak vermesi gerekmiyor mu? ? Resmi tebligat bu, düz PTT dağıtıcıları getirmiyor, PTT kuryeleri var sadece resmi evrak dağıtımında çalışan onlar elden teslim ediyor. Bu nasıl saçmalık böyle. Göremese kapıda, çoluk çocuk alsa yırtsa ya da husumetli olduğun bir komşun alsa atsa... Nasıl dangalaklıktır bu ya?! Ağzını burnunu düzlerim öyle dağıtıcının!!! ?

Güncelleme • • perde1un
  • Beğeni 1
  • Onaylama 3

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
perde1un, 2 saat önce yazdı:

Elden imza alarak vermesi gerekmiyor mu? ? Resmi tebligat bu, düz PTT dağıtıcıları getirmiyor, PTT kuryeleri var sadece resmi evrak dağıtımında çalışan onlar elden teslim ediyor. Bu nasıl saçmalık böyle. Göremese kapıda, çoluk çocuk alsa yırtsa ya da husumetli olduğun bir komşun alsa atsa... Nasıl dangalaklıktır bu ya?! Ağzını burnunu düzlerim öyle dağıtıcının!!! ?

Hakikaten imza alarak teslim etmesi gerekiyordu. Kaybolsaydı ne olacaktı. Rezillik ?

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...