İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

tozkoparan, 20 saat önce yazdı:

İdare 60 gün içinde dilekçeye cvp vermediyse talebinizi reddetmiş ve hak düşürücü başlamış sayılır ama yine de öncelikle idareyle iletişime geçin derim, belki cvp size ulaşmamıştır filan.

Adli yardım şartlarını sağlıyorsaniz, adli yardım da talep edebilirsiniz tabiki.

@tozkoparanteşekkürler

6 ay içinde değil miydi cevap süresi kurumların 60 gün bizim süremiz mi, 

kuruma cimer den de yazdım cevaplamamış, adalet bakanlığına sevk etmiş nedense. 

Ankara idare mahkemesine nasıl bir dilekçe yazmalı içerik olarak ve de başlık ne olmalı, davalı kısmı kurumu mu yazalım. yardımcı olur musunuz 

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nasip, 33 dakika önce yazdı:

Ona mı takıldiniz yazarken özenmedim...

Evet

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Haydar, Bir saat önce yazdı:

Komisyondan karar bekleyenler, adli durumunuz nedir?

Adli işlem yok.%29,1

Takipsizlik.%35,7

Beraat.%25,5

Dava devam ediyor.%9,7

Toplam 659 oy kullanılmış kalan dosyalara oranını düşünürsek hata payı çok az olan bir anket olmuş

Twitter kullanmadığım icin oy kullanamıyorum anca takipsizlik lere beni de ekleyebilirsiniz

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Haydar, 18 saat önce yazdı:

Arkadaşlar yabancı basına da mail atalım.Maillerimiz sonuç veriyor.

KHKlar sadece hata, haksızlık ve hukuksuzluk değildir. Alenen cinayettir ve cinayete teşebbüstür. Sistematiktir. Soyumuzu da hedef almıştır.

Bunlardan hala umut besleyen varsa birkaç kere daha düşünsün. Stockholm sendromunu da aşıyor bu tavır.

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
capsLock, 1 saat önce yazdı:

@tozkoparanteşekkürler

6 ay içinde değil miydi cevap süresi kurumların 60 gün bizim süremiz mi, 

kuruma cimer den de yazdım cevaplamamış, adalet bakanlığına sevk etmiş nedense. 

Ankara idare mahkemesine nasıl bir dilekçe yazmalı içerik olarak ve de başlık ne olmalı, davalı kısmı kurumu mu yazalım. yardımcı olur musunuz 

Kurumların 6 aylık cvp süresi sona erdi, 60 gün sizin süreniz ve başladı. Dava dilekçesi konusunda henüz bir hazırlığım yok maalesef, forumdaki dilekçe örneklerinden yararlanabilirsiniz. Belki @Muhreç Hakime uygun bir ücret karşılığında size yardımcı olmak isteyebilir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Haydar, 2 saat önce yazdı:

Komisyondan karar bekleyenler, adli durumunuz nedir?

Adli işlem yok.%29,1

Takipsizlik.%35,7

Beraat.%25,5

Dava devam ediyor.%9,7

Toplam 659 oy kullanılmış kalan dosyalara oranını düşünürsek hata payı çok az olan bir anket olmuş

%9,7 nin hatrina komisyon ağırdan alıyor kararları.Yoksa hızlanmış olsalar,takipsizlik-beraat alanlar,hakkında adli işlem yapılmamış dosyalar hemen biter.

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

• Üzülme 2
  • Kızma 1

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 1 saat önce yazdı:

En çok da Nazi Almanyası'nda gaz odasına götürülme sırası bekleyen Yahudiler arasında "kankalar yeni bir duyum geldi, yakında Führer çıkaracakmış bizi" diyen var mıydı, onu merak ediyorum.

Arada büyük bir fark var ki o da şu o gaz odalarında can veren Yahudiler hiçbir zaman NasyonelSosyalist Parti'ye bile isteye, seve seve ya da hatta mecbur kalarak (?) bile oy vermemişlerdi. Tamamen suçsuz, günahsızlardı. Sonlarını en baştan biliyorlardı, asla kandırılmadılar, kanmadılar. 

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...